ثبت شرکت خدماتی

ثبت شرکت خدماتی

ثبت شرکت خدماتی

ثبت شرکت خدماتی موضوع این مقاله است. اگر شما به دنبال افتتاح و ثبت شرکت خدماتی برای خودتان هستید، بهتر است بدانید نیازی به تحصیلات خاص و حتی سرمایه گذاری ندارید. شرکت خدماتی ارائه­دهنده مجموعه خدمات نظافتی برای منازل و سازمان­‌ها است. در اینگونه شرکت­ها تمام فعالیت­ها با همکاری پرسنل ماهر در زمینه اجرای نظافت انجام می­شود.
برای تاسیس دفتر خدماتی ، دریافت مجوز از سازمان یا نهاد خاصی مد نظر نبوده و لازم نیست. فقط تنها شرط لازم ثبت موضوع فعالیت شرکت خدماتی نظافتی در اساسنامه ضروری و شرکت با این موضوع فعالیت در اداره ثبت شرکت­ها ، ثبت می­شود.
موسسه ثبتی شریف با سابقه ترین موسسه برای اجرای مراحل ثبت شرکت هاست. افراد این موسسه با آگاهی مکامل از مراحل قانونی ثبت شرکت به متقاضیان خدمات لازم را ارائه می دهند. شما نیز برای ثبت شرکت خدماتی می توانید از موسسه ثبت شریف کمک بگیرید.
برای مراجعه حضوری به موسسه ثبتی و حقوقی شریف به ادرس زیر مراجعه کنید :
تهران- خیابان ولیعصر، پایین تر از بهشتی، بین دل آرا و دل آویز، پلاک ،  واحد جنوبی
برای تماس با مشاوران موسسه ثبت شریف و دریافت مشاوره رایگان با شماره های زیر ارتباط برقرار کنید: 02188557402

ثبت شرکت خدماتی

ثبت شرکت خدماتی موسسه ثبتی و حقوقی شریف، مشاوره رایگان: 02188557402

شرکت خدماتی چیست؟

ابتدا برای قانونی بودن کار باید قبل از شروع تمام فعالیت­های اجرایی، شرکت را ثبت کنید. اگر شرکت شما ثبتی باشد با اعتماد بیشتر کارفرمایان مواجه و فعالیتتان گسترش بیشتری دارد. شرکت­های خدماتی ثبت شده دارای دامنه فعالیتی بیشتر هستند و مردم با آنها بیشتر همکاری می­کنند. زمانی که قصد ثبت شرکت را دارید باید تمام مدارک لازم را به ارگان ثبت شرکت­ها ارسال کنید تا در کمترین زمان درخواست شما مورد پیگیری قرار گیرد.
مجموعه شرکت­های خدماتی شامل اداره‌­ها و شرکت­هایی است که اقدام به اجرای امور نظافت منزل نموده‌­اند. نیروی انسانی ماهر در تمامی شرکتهای خدماتی سبب پیشرفت و محبوبیت در میان سازمان­ها و منازل شده است.
در برخی از شرکت­های خدماتی فعالیت­ها و رسیدگی به اموری از جمله : خدمات کشاورزی، پیشخدمتی، تعمیر و نگهداری، حمل و نقل، آشپزی و پخت، چاپ، تکثیر ماشین آلات، و تمام اموری که می تواند در حیطه خدمت ­رسانی قرار گیرد. طبق تعریف گزارش شده از مدیران سازمان­ها، کلیه ارگانها مجموعه خدماتی هستند زیرا در حال ارائه خدمات مختلف به ملت می‌باشند.

شرکت خدماتی چیست

ثبت شرکت خدماتی موسسه ثبتی و حقوقی شریف، مشاوره رایگان: 02188557402

شرایط ثبت شرکت خدماتی

در اکثر شرکت­ها مسئولیت محدود ثبت می­شود اما ما در ادامه این مطلب درباره شرایط و نحوه ثبت شرکت با مسئولیت محدود و ثبت شرکت سهامی خاص برای اجرای امور خدماتی توضیح می دهیم :
نحوه ثبت شرکت خدماتی با مسئولیت محدود به شرح زیر است:
1. سرمایه صد هزار تومانی برای ثبت لازم است.
2. نیاز به حداقل 2 نفر برای امور ثبتی
3. مدت زمان لازم برای تاسیس شرکت با مسئولیت محدود خدماتی 10 روز است.
نحوه ثبت شرکت خدماتی سهامی خاص به شرح زیر می­باشد:
1. تعداد افراد و پرسنل لازم برای ثبت، 3 نفر هیئت مدیره و 2 نفر بازرس
2. میزان سرمایه یک میلیون ریال
3. حداقل 35 درصد سرمایه به صورت نقدی به حساب شرکت به بانک واریز می شود.
4. مدت زمان لازم برای ثبت 10 روز کاری است.
نکته مهم:
شرکت­های خدماتی بر اساس میزان و نوع فعالیت خود می­توانند یک یا چند موضوع را در فعالیت خود مطرح کنند.

شرایط ثبت شرکت خدماتی

ثبت شرکت خدماتی موسسه ثبتی و حقوقی شریف، مشاوره رایگان: 02188557402

شرایط اخذ گواهی تعیین صلاحیت

کسانی که قصد دریافت تاییدیه صلاحیت را دارند بهتر است به انجمن­های صنفی کارفرمایان مراجعه کنند. این کار را باید در استان محل فعالیت شرکت انجام داد.
شرکت برای دریافت تایید از از وزرات امور اقتصاد و دارایی، باید دفاتر قانونی کامل را دارا باشند. اسناد لازم برای دریافت تاییدیه از دارایی شامل: مفاصا حساب مالیاتی، مفاصا حساب تامین اجتماعی و جواز کسب است.
انجمن­های صنفی زی ربط با دریافت اسناد لازم از شما، پرونده ثبت را تشکیل می دهند.
انجمن­های صنفی بعد از تایید مدارک، برای موسسین شرکت­ها دوره­های آموزشی برگزار می­کنند. برای صدور گواهینامه لازم است تا تمامی مدارک تایید شده توسط انجمن­ها به ادارات کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی ارسال می شود.

شرایط اخذ گواهی تعیین صلاحیت

ثبت شرکت خدماتی موسسه ثبتی و حقوقی شریف، مشاوره رایگان: 02188557402

اخذ مجوز برای شرکت خدماتی

برخی از موسسه‌­های خدماتی برای تاسیس به مجوزهای خاصی نیاز دارند.
1. ثبت شرکت خدماتی حمل و نقل
ثبت شرکت‌­ها مجوزهای خاصی لازم دارد. مثلا برای برای امور حمل و نقل درون شهری راننده تاکسی باید از ادراه تاکسیرانی مجوز لازم را دریافت نماید. برای مسافربری بیرون شهری هم باید مجوز پایانه‌های مسافربری و باربری را داشته باشید. سازمان های مرتبط با نوع فعالیت شرکت شما باید تاییدیه صلاحیت شما را صادر و برای ثبت شرکت با شما توافق کنند.
2. ثبت شرکت خدمات چاپ و تکثیر
این مدل شرکت برای ثبت و تاسیس نیاز به دریافت مجوز از وزارت ارشاد و فرهنگ اسلامی دارد. البته شما کلمه تکثیر را می توانید بدون اخذ مجوز ثبت کنید.
شرکت های خدماتی نیز وجود دارند که برای شروع فعالیت نیاز به دریافت مجوز ندارند. این موارد شامل:
1. شرکت نظافت منزل
مجموعه فعالیت­‌های داخلی اینگونه شرکت­ها ارسال نظافتچی برای منازل، ادارات، شستشوی راه پله­‌ها است. تمامی مدیران موسسات خدماتی باید دقت کافی را در انتخاب نیروی کار داشته باشند تا به محض شروع فعالیت و همکاری مشکلی در حیطع کاری و انجام وظایف محوله پیش نیاید. کارفرما موظف است تمام لوازم کار نظافت را خرید نموده و در اختیار نیروی کار مورد اعتماد خود گذارد. مهمترین عامل موفق کننده این شرکت­ها ارسال نیروی کار کارآمد و مناسب است.
2. شرکت نظافت اداره‌­ها
این شرکت نیز مانند موسسات نظافت منزل مجموعه فعالیت و بخش خدماتی مشابه دارند و در ضمن در حیطه کاری یکسری وظایف مجزا و متفاوت نیز انجام می­دهند. این دو نوع شرکت در گروه جدا تقسیم می­شوند. اداره‌­ها با این شرکت‌­ها برای اجرای امور نظافت، به طور سالیانه قرار داد می بندند و در قرار داد مربوطه ارسال نیروی آبدارچی، نظافتچی، تهیه لوازم موردنیاز برای نظافت و مدیریت نیروها بر تعهد ضمن قرارداد شرکت است.
اگر کارفرما برای مدت زیادی امور پرداخت هزینه را انجام ندهد، حقوق کارگران باید پرداخت شود.
3. شرکت نظافت نمای ساختمان‌­ها
نظافت نمای ساختمان از جمله اموری است که نیروی کار حتما باید از لحاظ جسمی سالم، و توانایی فعالیت در ارتفاعات را داشته باشند. در این مدل از شرکت­ها امور مربوط به نظافت ساختمان ها، شیشه های برج ها و … اجرا می شود و تمامی کارگران قدرت کار با راپل و کلایمر را دارند.
4. شرکت نظافت کارخانجات
برای این کار نیروی کاری که فرستاده شده از سوی شرکت باید به طور تخصصی با شستشوی صنعتی و مکانیزه اشنایی داشته باشد.
5. شرکت خدمات شهرداری و شهر
شرکت­های خدماتی که قصد ارائه خدمات برای سطوح شهری دارند و می­خواهند زیر مجموعه شهرداری باشند باید سرمایه بیشتری را دارا باشند.
6. ثبت شرکت خدماتی فضای سبز
برای اقدام به ثبت اینگونه شرکت­ها امکان درخواست هر مدل شرکت با شرایط حقوقی متفاوت را داشته باشید.
شرکت­های ارائه دهنده امور خدماتی فضای سبز باید از نظر سرمایه ای قوی تر باشند. و به راحتی امکان ثبت دارند.

اخذ مجوز برای شرکت خدماتی

ثبت شرکت خدماتی موسسه ثبتی و حقوقی شریف، مشاوره رایگان: 02188557402

مدارک موردنیاز برای ثبت شرکت‌های خدماتی

برای ارائه اطلاعات مهم درباره مدارک لازم برای ثبت شرکت ادامه مطلب را بخوانید.
نکته حائز اهمیت این است که مدارک لازم برای ثبت شرکت­های سهامی خاص و شرکت­‌های با مسئولیت محدود با هم تفاوت دارند.
این مدارک تا حدودی مشترک، نیز هستند که در ادامه با توضیحات بیشتر بازگو می‌کنیم.
مدارک لازم برای ثبت شرکت خدماتی مسئولیت محدود
1. کپی کارت ملی و شناسنامه همه اعضای این شرکت که حداقل باید دو نفر باشند.
2. اقرار نامه تنظیم شده و اعضا باید بعد از پذیرش مواد آن امضا نمایند.
3. نام شرکت مشخص شود.
4. طراحی یا انتخاب یک طرح
5. اعضا هیئت مدیره باید میزان سهم آنها مشخص شود.
6. در سایت ثبت شرکت‌ها اقدام به ثبت نام نمایید.
مدارک لازم برای ثبت شرکت خدماتی سهامی خاص
1. مدارک لازم از جمله کپی کارت ملی و شناسنامه هر کدام از اعضا ارائه شود.
2. تنظیم سند اقرارنامه و امضای هر یک از اعضا
3. دریافت مجوز لازم برای ادامه کار
4. تنظیم اساسنامه و باید اقدام به ثبت ادرس و کدپستی نمایید.

مدارک مورد نیاز برای ثبت شرکت های خدماتی

ثبت شرکت خدماتی موسسه ثبتی و حقوقی شریف، مشاوره رایگان: 02188557402

مراحل ثبت شرکت خدماتی

1. تکمیل فرم صورتجلسه موسسین و امضا توسط شرکا
2. تکمیل فرم درخواست ثبت و امضا توسط شرکا
3. تهیه، تنظیم و امضای تمامی صفحات اساسنامه توسط شرکا
باید چند نام برای شرکت انتخاب شود و نام‌ها به همراه مدارک به اداره ثبت تحویل داده شود. این اسامی باید طبق فرهنگ انقلاب اسلامی باشد. اسامی قبلا برای شرکت های دیگر نباید ثبت شده باشند یا اسامی خارجی نیز نباید داشته باشند. مسئول مربوطه بعد از بررسی گواهی را با انتخاب اسامی صادر می­کند.
بعد از انتقال پرونده متقاضی به بخش ممیزی بررسی‌­های اولیه باید انجام شود و بر اساس موضوع شرکت در صورتی که نیاز به اخذ مجوز از مراجع مربوطه باشد، به بخش موردنظر برای دریافت مجوز معرفی می­شود.
بعد از دریافت مدارک لازم، ممیز با شرط عدم وجود نقص مدارک، متقاضی برای پرداخت هزینه‌­های ثبت بید به بخش حسابداری مراجعه نماید. مسئول حسابداری بر اساس سرمایه موسسه و تعیین هزینه ثبت نام برای پرداخت باید به بانک ملی ایران مراجعه کند.
متقاضی بعد از واریز وجوه نقد لازم باید به بخش ممیزی مراجعه و رسیدهای پرداخت بانکی را ارائه کند تا دستور ثبت صادر شود.
کارشناس تاسیس، مدارک متقاضی را باید بر اساس نوع شرکت تاسیسی بررسی کند تا مشکل قانونی نداشته باشد. در تمام مراحل باید محتویات پرونده داخل سیستم از نظر نقص مدارک یا اشتباهات تایپی بررسی شود تا در صورت نقص به متقاضی اعلام رفع نواقص پرونده شود.
بعد از امضای رییس اداره ثبت مدارک از طریق سیستم برای کارشناسی ارسال می­شود و متقاضی باید یک نسخه از مدارک را با مهر اداره برای درج در آگهی شرکت در روزنامه کثیر الانتشار ، به متقاضی تحویل و نسخه دیگر مدارک در پرونده متقاضی قرار می­گیرد.
اخرین مرحله آگهی تاسیس در دبیرخانه مهرو شماره شده و بعد از اجرای تمامی موارد فوق الذکر شرکت ثبت نهایی و مجوز فعالیت صادر می­شود.

مراحل ثبت شرکت خدماتی

ثبت شرکت خدماتی موسسه ثبتی و حقوقی شریف، مشاوره رایگان: 02188557402

هزینه ثبت شرکت خدماتی

برای مشخص کردن هزینه ثبت شرکت‌ها عوامل متعددی اثرگذار است اگر شرکتی کوچک را ثبت کنید هزینه پرداختی برای انتشار در روزنامه رسمی قیمت کمتری است. در صورتی که اگر شرکت بزرگی ثبت کنید هزینه روزنامه رسمی بیشتر می­شود. تمامی هزینه‌های لازم از جمله: وکیل، آگهی‌های ثبتی، واریزی‌های قانونی، و موارد دیگر برحسب شرکت، تعداد اعضا، موضوعات شرکت و موارد دیگر متغیر است.

هزینه ثبت شرکت خدماتی

ثبت شرکت خدماتی موسسه ثبتی و حقوقی شریف، مشاوره رایگان: 02188557402

ثبت شرکت خدماتی با موسسه شریف

برای اقدام به ثبت شرکت خدماتی دو روش موجود است. در روش اول شما وارد سامانه ثبت شرکت­ها شده و با طی مراحل و بارگزاری مدارک لازم اطلاعات ثبت را وارد کنید. در روش دوم به صورت حضوری به اتاق واحد فیزیکی رجوع نمایید. در مراحل حضوری باید اطلاعات و تجربه لازم برای طی کردن مراحل بدون خطا و ایراد را داشته باشید. اگر اگاهی لازم برای انجام گام­های مختلف را ندارید احتمالا موفق به اتمام ثبت نمی شوید. در تمام مراحل بهتر است از یک کارشناس ثبت راهنمایی بگیرید تا خودش مستقیم تمام مراحل را از ابتدا تا انتها بدون ایراد و نقص انجام و شرکت شما را ثبت کند.
ثبت شریف به عنوان مرجع حقوقی کسب و کارها ، تمام مراحل ثبت شرکت خدماتی نظافتی آنلاین و با هزینه معین این کار را انجام می دهد. همچنین ثبت موارد قانونی توسط  ثبت یار اجرا می شود. در هر صورت ثبت یار امور حقوقی کسب و کار را به شما یاداوری می­کند.

ثبت شرکت خدماتی با موسسه ثبتی شریف

ثبت شرکت خدماتی موسسه ثبتی و حقوقی شریف، مشاوره رایگان: 02188557402

سخن پایانی

آیا شما هم قصد راه اندازی و ثبت شرکت خدماتی برای خودتان دارید؟ اگر برای اجرای مراحل ثبتی نیاز به  کمک و کسب اطلاعات لازم دارید حتما مقاله ما را دقیق مطالعه نمایید. ما در این مطلب درباره جزیی­ترین مسایل ثبت شامل : شرکت خدماتی چیست ؟ شرایط ثبت شرکت خدماتی، شرایط اخذ گواهی صلاحیت، اخذ مجوز برای شرکت خدماتی، مدارک موردنیاز برای ثبت شرکت های خدماتی، مراحل ثبت شرکت خدماتی، هزینه ثبت شرکت خدماتی ، ثبت شرکت خدماتی با موسسه ثبت شریف
شرکتی که در اساسنامه اش موضوع فعالیت اصلی امور خدماتی مطرح شده باشد را شرکت خدماتی می گویند، مناسبترین راه برای ایجاد شرکت خدماتی، ثبت شرکت سهامی خاص یا ثبت شرکت با مسئولیت محدود است. موسسه ثبت شریف برای همراهی بهتر شما و ارائه خدمات نوین در راستای تسهیل در مراحل ثبت شرکت ، تمام مراحل ثبت قانونی را به صورت آنلاین و بدون نیاز به مراجعه حضوری برای شما اجرا می کند. برای همکاری با موسسه ثبت شریف بعد از جمع آوری مدارک و انتخاب نوه شرکت موردنظر به سایت ثبت شریف مراجعه و مراحل بعدی را با راهنمایی‌های سایت انجام دهید.
برای مراجعه حضوری به موسسه ثبتی و حقوقی شریف به ادرس زیر مراجعه کنید :
تهران- خیابان ولیعصر، پایین تر از بهشتی، بین دل آرا و دل آویز، پلاک، واحد جنوبی
برای تماس با مشاوران موسسه ثبت شریف و دریافت مشاوره رایگان با شماره زیر ارتباط برقرار کنید: 02188557402

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *