ثبت شرکت در برزیل

ثبت شرکت در برزیل
  • ۲۸ آذر, ۱۴۰۱
  • دیدگاه: 0
  • وبلاگ

ثبت شرکت در برزیل

ثبت شرکت در برزیل موضوع این مقاله است. در این مقاله قصد داریم مراحل و شرایط تاسیس شرکت در برزیل، گرفتن اقامت دائم و همچنین استفاده از استانداردهای تخصصی سرمایه‌‎گذاری در برزیل را تشریح کنیم تا متقاضیان گرامی تا حدودی از این شرح مختصر آگاهی یابند و از آن استفاده کنند. برای این‎که بتوان در برزیل شرکتی ثبت کرد باید از طریق راهکارهایی اقدام به این امر کرد. اول این‎که شخص سهام‎دار و یا موسس اقدام به ثبت شرکت خود کند و بتواند اهداف اقتصادی شرکت خورا پیش ببرد و یا در روش دوم  فرد سهام‎دار شرکتی خریداری کند و اهداف و برنامه های اقتصادی مربوط به شرکت خریداری شده را اجرا کند سرمایه‎‌‌گذاری در برزیل از طریق ثبت شرکت و همچنین مهاجرت از این طریق درصورتی‎که برای متقاضیان سوالاتی ایجاد می‎کند لازم است از راه‎های مختلفی اطلاعاتی درمورد شرایط سرمایه‎گذاری مانند ثبت و تاسیس شرکت بدست آورند. تا کاملا به آن آگاهی یابند. همان‏طور که در ادامه با آشنا می‏شویم می‏بینیم که برزیل نیز مانند بسیاری از کشورهای پیشرفته دنیا شرایط خوبی در اختیار مهاجران و افرادی که قصد سرمایه‏‌گذاری از طریق ثبت شرکت در این کشور را دارند فراهم می‏کند و از این طریق به سادگی می‏توان اقامت دائم در برزیل را اخذ کرد. پس بهتر است برای آگاهی‏‌های بیشتر با موسسه ثبتی حقوقی شریف به شماره ‏تلفن 02188557402 و یا به آدرس خیابان ولیعصر، پایین تر از بهشتی، بین دل‏آرا و دل‏آویز، پلاک ۲۰۷۳، واحد جنوبی مراجعه نمایند.

ثبت شرکت در برزیل

ثبت شرکت در برزیل موسسه ثبتی و حقوقی شریف، مشاوره رایگان: 02188557402

شرایط ثبت شرکت در برزیل

قبل از هر کاری لازم است نکاتی در خصوص شرایط عمومی کشور برزیل را شرح دهیم تا آگاهی افراد متقاضی که خواستار ثبت شرکت در برزیل هستند افزایش یابد اما شرایطی که همه افراد متقاصی لازم است قبل از اقدام به ثبت شرکت از آن‌ها برخوردار باشند عبارت است از:
1. اول این‏که لازم است متقاضیان به سن قانونی رسیده باشند. اما از آن پس دیگر محدودیتی برای سن تعریف نشده‌‎است در این کشور مانند دیگر کشورها سن قانونی 18سال می‎باشد.
2. در این کشور ارائه مدرک زبان الزامی نیست و به تصمیم خود افراد برای یادگیری آن بستگی دارد.
نکته بسیار مهم این است که در این کشور بیزینس و فعالیت اقتصادی از اهمیت زیادی برخوردار است به همین دلیل اقدام برای آن افدام شود. به همین دلیل است که برزیل بزرگ‎ترین و مهم‎ترین اقتصاد کشور در آمریکای جنوبی می‎باشد از آن رو است که سرمایه‌‏گذاران بسیاری از مناطق مختلف به‎ سوی خود جذب می‎کند. همچنین مهم‎ترین فعالیت اقتصادی برزیل مبتنی‎بر تولید محصولات کشاورزی و منابع طبیعی است. بنابراین انجام فعالیت اقتصادی و تاسیس شرکت در فعالیت‌‎های کشاورزی رقابت بالایی را در این کشور ایجاد کرده‎‌است. بنابراین جهت جذب بازار کار در این کشور بهتر است در حوزه‌هایی ثبت شرکت کرد که براساس نیازهای این کشور باشد.
یکی از روش های سرمایه‌‏گذاری و مهاجرت در برزیل  راه‌‏اندازی و ثبت شرکت است بنابراین از روش‌‏های سرمایه‌‏گذاری در برزیل که اقامت دائم به افراد می‏دهد ثبت شرکت است و برای گرفتن اقامت از این طربق لازم است که از اصول و قوانین آن کاملا به اطلاع متقاضیان برسد پس در صورت ثبت شرکت در این کشور به خوبی می‏توان از مزیت‏های آن برخوردار گشت اما لازم است افراد به خوبی شروط آن را رعایت کنند و از شرایط آن آگاهی یابند. بنابراین در این مقاله موضوع ثبت شرکت را ار تمامی زوایا پرداخته‌‏ایم تا متاقاضیا بتوانند از آن استفاده کنند و از آن آگاهی یابند.

اخذ اقامت برزیل از طریق ثبت شرکت

سرمایه‌‏گذاران با ثبت شرکت در برزیل به آسانی می‏توانند اقامت دائم در کشور برزیل دریافت کنند. یکی از راه‏‌هایی که منجر به اخذ اقامت در حوزه شنگن می‎شود ثبت شرکت در کشور برزیل است بنابراین برای این‎کار می‏توانند ابتدا با سرمایه‌‏ای کم وارد عمل شوند بعد از پرداخت هزینه مربوطه و ثبت شرکت لازم است متقاضیان مدارک لازم و خواسته شده را به اداره مهاجرت و اداره پلیس برزیل بدهند. ثبت شرکت در برزیل می تواند یکی از راه های مناسب برای مهاجرت به برزیل و اخذ اقامت آن محسوب شود. افراد از طریق ثبت شرکت در برزیل می‌توانند اقامت حوزه شنگن را به دست آورند. عزیزان بدین ترتیب می توانند وارد عمل شوند که با یک هزینه کم در این کشور شرکت خود را ثبت کنند و بعد از ثبت شرکت در برزیل به سفارت مدارک مورد نیاز را ارائه داده و تقاضای ویزای موقت را بدهند. این درخواست پس از بررسی توسط پلیس برزیل و اداره مهاجرت پاسخ داده می شود. در کل باید به این نکته توجه داشت که قوانین ثبت شرکت در هر کشور متفاوت است و قبل از اقدام نیاز به مشورت با وکیل مهاجرت در این کشور است. در این کشور اخذ اقامت دائم و پاسپورت بعد از ۴ سال امکان پذیر است.
تا این‏جای کار می‏دانیم که تاسیس و ثبت شرکت از راه‌‏های اخذ اقامت در برزیل است. در همین راستا افراد موسس مالک تمام و کمال شرکت هستند. اما آنچه که اهمیت دارد شرایط ثبت شرکت می‏باشد این شروط بر دو اساس است: اول اینکه لازم است شخص متقاضی مبلغی حدود 100 هزار دلار به واحد پول آمریکا به عنوان سرمایه اولیه شرکت دراختیار داشته باشد. از آن پس تمام مسئولیت‌‏های شرکت در اختیار شخص متقاضی است بنابراین مبلغ سرمایه شرکت می‏تواند برای کارهایی چون: خرید و فروش، صادرات و واردات، اعطای وام، سپرده گذاری و…  در اختیار بانک کشور برزیل قرارگیرد و بانک چنین مبلغی را صرف شرکت تازه تاسیس شده کند. در روش دیگر و یا روش دوم لازم است شخص متقاضی مبلغ 40 هزار دلار به شرکت‌‏های استارت‌‏آپی یا کارآفرینی اعطا کند. دراین حالت کنترل سرمایه دیگر در اختیار فرد متقاضی نخواهدبود اما شخص می‏تواند جهت اخذ اقامت برزیل اقدام کند. پس شخص بعداز 2 سال می‏تواند اقامت خود را تمدید کند و در کل بعداز 4 سال برای اخذ اقامت درخواست کند. نکته ای که در اینجا مهم است این است که اگر شرکت دچار سود یا زیان شود در اخذ اقامت شخص متقاضی هیچگونه خللی وارد نمی‏کند.

اخذ اقامت برزیل از طریق ثبت شرکت

ثبت شرکت در برزیل موسسه ثبتی و حقوقی شریف، مشاوره رایگان: 02188557402

استانداردهای سرمایه‌گذاری در برزیل

از موارد مهم دیگر برای ثبت شرکت در برزیل توجه به استانداردهای سرمایه‏‌گذاری در آن می‏باشد. بنابراین توجه به چنین استانداردها و شاخص‏‌هایی افراد و دولت را از آینده اقتصادی و تجاری شرکت آگاه میکند بنابراین چنین شاخص‌‏هایی افراد را در اعمال سیاست‏‌هایی در شرکت مثل: ریسک مصادره اموال به پیش می‏برد. ریسک مصادره اموال دارای درجه خطرپذیری از شماره 1 تا 7 است در زمانی که این عدد پایین باشد شخص سرمایه‏‌گذار می‏تواند سیاست‏‌های حفظ سرمایه خود را اعمال کند. اما باید به متقاضیان این اطمینان را داد که اعداد این شاخص در برزیل همواره متوسط بوده و در نتیجه امنیت سرمایه‏‌گذاری در این کشور بسیار زیاد است.
از آن‏جایی که اقتصاد و رشد تولید ناخالص داخلی در برزیل تغییر می‏کند. پس توجه به درصد و نوسانات چنین تغییراتی اهمیت بسیاری دارد. رشد اقتصادی در کشور برزیل، درصد تغییرات حقوق و رشد تولید ناخالص داخلی در هر سال محاسبه می شود. بنابراین براساس آماری که به صورت سالیانه، ارائه شده است گزارش شده که در سال های گذشته میزان تولید ناخالص داخلی در برزیل دارای رشد بالایی بوده است. و روند آن در منحنی به صورت صعودی است.
از دیگر شاخص‌‏های اقتصادی تاثیرگذار که باید مورد توجه سرمایه‌‏گذاران در برزیل قرار گیرد، نرخ مالیات است. در بیشتر کشورها نرخ مالیات با سود حاصل از سرمایه‏‌گذاری  رابطه عکس دارد. بنابراین نرخ مالیات از درآمد هر شخص اخذ می‏شود. نرخ مالیات در برزیل ۲۸ درصد است و همواره در چندسال اخیر ثابت بوده است.

انواع ثبت شرکت در برزیل

در همه کشورها ثبت شرکت از شرایط و قوانین خاصی تبعیت می‏کنند و در برزیل هم چنین قوانینی بر آن حاکم است. بنابراین در برزیل افراد متقاضی ثبت شرکت مانند دیگر کشورها می‏توانند در هر نوع شرکتی که خواهان آن باشند درخواست دهند، به عنوان مثال کشورها برای افراد متقاضی دارای شرایط خاصی است که ما در این مقاله به بررسی شرایط و قوانین شرکت در این کشور پرداختیم. لازم به ذکر است افراد متقاضی می توانند در کشور برزیل مانند سایر کشورها اقدام به ثبت شرکت‏‌های مختلفی که در این کشور موجود است کنند. مثلاً می‏توان شرکت با مسئولیت محدود که که از  شرکت‌‏های رایج برای متقاضیان خارجی است برای افراد متقاضی نام برد آن‏‌ها به راحتی می‏توانند برای این شرکت‏ها درخواست بدهند. اما درمورد شرکت‏‌های دیگر به طوری است که اگر متقاضی خارجی توانست اقامت دائم برزیل را اخذ کند می‏تواند برای شرکت‌‏های دیگر  درحوزه فعالیت تجاری خودش اقدام کند برای ثبت آن درخواست دهد. جهت ثبت شرکت در برزیل باید توجه داشت اولین کار این است که در برزیل شرکتش را ثبت کند و یک برنامه تجاری جهت اثبات کیفیت کار خود در حوزه اقتصاد کشور برزیل ارائه دهد. به همین جهت در این قسمت چند نوع از مهم‏ترین انواع شرکت‌ها را در این کشور را نام می‏بریم و آن‏‌ها را توضیح می‏دهیم:
1. شرکت انفرادی
2. شرکت با مسئولیت محدود
3. شرکت سهامی خاص
4. نمایندگی و یا شعبه شرکت خارجی در برزیل
5. شرکت با مشارکت محدود

هزینه ثبت شرکت در برزیل

یک نکته مهم برای ثبت شرکت در برزیل که در اینجا وجود دارد این است که هزینه‏‌های مربوط به ثبت و سرمایه افراد متقاضی، که به این کشور انتقال می‏یابد در مقایسه کشورهای دیگر پایین‏‌تر است. مثلا هزینه ثبت و کارهای حقوقی و ثبتی در حدود 2 الی 3 یورو میباشد. اما مبلغ مربوط به عنوان سرمایه برای ثبت شرکت درحدود 25000 یورو است و لازم است این مبلغ به عنوان آورده شرکت در حساب شرکت باقی بماند. همچنین علاوه بر هرینه‏های مناسب ثبت شرکت در برزیل باید گفت هزینه‏‌های زندگی در برزیل نیز بسیار مناسب است و در حدود 600 الی 1000 یورو در ماه برای یک خانواده 4 نفره است.

هزینه ثبت شرکت در برزیل

ثبت شرکت در برزیل موسسه ثبتی و حقوقی شریف، مشاوره رایگان: 02188557402

خرید شرکت در برزیل

لازم است افرادی که قصد خرید شرکت در برزیل را دارند به این موارد توجه کافی داشته باشند از دیگر روش‌های اخذ اقامت در این کشور سرمایه‌گذاری و ثبت شرکت، است. برای خرید شرکت در برزیل لازم است در ابتدا سرمایه‌ای در حدود پنجاه هزار دلار معادل یکصد و پنجاه هزار رئال برزیل در حساب بانکی شرکت داشته باشد و این مبلغ به عنوان سرمایه اولیه شرکت ارائه شود. همچنین ذکر این نکته اشاره نیز مهم است که خرید شرکت در برزیل می‌تواند به چند طریق صورت گیرد از جمله اینکه میتوان یک بیزینس آماده را خریداری کرد. برای خرید یک بیزینس آماده لازم است شخص خریدار از تمکن مالی خوبی جهت اداره بیزینس و ادامه شرکت داشته باشد تا ویزای بیزینس فرد هرسال تمدید شود. در این شرایط است که امکان تبدیل اقامت بیزینسی به اقامت دائم برای اشخاص ایجاد می‌شود.

ریسک‌ها و نکات مهم ثبت شرکت در برزیل

لازم است که به این نکته اشاره داشته باشیم که ثبت شرکت در تمامی کشورها به خودی خود منجر به اخذ اقامت دائم یا پاسپورت نمی‌شود و لازم است که متقاضیان به این نکته توجه فرمایند. ثبت شرکت در برزیل همانند خیلی از کشورها دارای ریسک زیادی در حوزه‌های مختلف تجاری است.

نقاط مثبت و منفی ثبت شرکت برزیل

ثبت شرکت در برزیل مانند بسیاری از کشورهای دیگر برای افراد متقاضی دارای نقاط مثبت و منفی فراوانی است به‌همین‌جهت در این قسمت نقاط مثبت و منفی ثبت شرکت در برزیل را بررسی می‏کنیم. در ابتدا باید گفت در صورتی که متقاضیان ثبت شرکت کشور برزیل را به‌عنوان مقصد مهاجرتی خود انتخاب کردند بهتر است سرمایه خود را در کشورهای برتر اروپایی مثل: اتریش، آلمان و کشورهای دیگری سرمایه‏گذاری کنند و در این کشورها اقدام به ثبت شرکت کنند، چرا که از ریسک کم‏تری برخوردار می‌شوند و همچنین بر اساس قوانین مهاجرت این کشورها افرادی که اقدام به مهاجرت از طریق سرمایه گذاری می کنند تحت شرایط بهتری نسبت به کشوری چون برزیل روبرو می‌شوند. قوانین دریافت اقامت دائم به واسطه سرمایه‌گذاری در این کشورها در مقایسه با برزیل بهتر می‌باشد. در همین راستا درابتدا به بررسی نقاط مثبت ثبت شرکت و شرایط و مراحل ثبت شرکت در برزیل می‏پردازیم.
منافعی که سرمایه‌گذاری برای سرمایه‌گذاران در برزیل  ایجاد می‌کند، در زیر عنوان شده‌اند:
1. منابع طبیعی متعلق به برزیل که سهل الاصل هستند.
2. برزیل دارای جمعیتی بالا یعنی ۲۰۰ میلیون نفر است و این جمعیت مصرف کننده هستند.
3. این کشور دارای منطقه جغرافیایی استراتژیک است.
4. برزیل دارای اقتصاد متنوع است که در مبادلات بين المللي دارای نقطه تمرکز خوبی است.
5. این کشور سیستم خوبی برای مبارزه با فساد دارد که می‌تواند در بازه زمانی بلندی برای سرمایه‌گذاری مفید باشد.
6. رشد اقتصادی در کشور برزیل در سال ۲۰۱۹ نسبت به ماه‌های قبل ۰٫۸ درصد افزایش و دارای سود بوده است.
از مزایای دیگر ثبت شرکت در برزیل عبارتند از:
1. می‌توان به راحتی و در طی 4 سال اقامت دائم و پاسپورت دریافت کرد.
2. این کشور فعالیت اقتصادی در هفتمین اقتصاد دنیا را برای متقاضیان فراهم می‌کند.
3. ارائه امکانات رفاهی و اجتماعی شامل تحصیل رایگان فرزندان، بیمه درمانی و… را برای افراد ایجاد می‌کند
4. سهام‏داران شرکت به خوبی می‌توانند بر روی سرمایه شرکت تسلط داشته باشند و آن را کنترل کنند.
5. با اخذ اقامت در برزیل به راحتی می‌توان به اروپا، انگلستان، کانادا بدون اخذ ویزا مسافرت کرد.

مراحل ثبت شرکت در برزیل

ثبت شرکت در برزیل موسسه ثبتی و حقوقی شریف، مشاوره رایگان: 02188557402

اهمیت طرح تجاری در پروسه ثبت شرکت در برزیل

از موارد مهم در مورد ثبت شرکت در برزیل مانند کشورهای دیگر ارائه طرح تجاری و طرح توجیحی به اداره کار و اتاق بازرگانی این کشور است که در صورت تایید طرح تجاری ارائه شده متقاضی و مطابقت با طرح ارائه شده با استانداردهای بازار تجارت است و رعایت و هم سو بودن با شرایط اقتصادی بازار کار و اقتصاد برزیل این اجازه را به متقاضی می‌دهد تا ثبت و اجازه شرکت ایجادشده در این کشور داده می شود. همچنین برای نگارش و نوشتن طرح تجاری، باید افراد متقاضی باید شرایطی داشته باشند ازجمله:
1. ابتدا لازم است خلاصه ای از طرح توجیهی و اهداف و برنامه‌های شرکت که در طرح ارائه شده باشد ارائه شود.
2. باید نمونه ای از محصولات شرکت که باید در بازار تجارت برزیل تولید نماید ارایه داده شود.
3. در این‌جا لازم است مدیران و هیات مدیره شرکت تعیین شوند.
4. لازم است قوانین شرکت و اساسنامه شرکت باید وضع و تعیین شود.
5. باید هزینه‌های پیشروی ایجاد شرکت قبل از هرچیزی مشخص شوند.
6. همچنین باید تمکن مالی از طرف فرد متقاضی ایجاد شود.

الزامات ثبت شرکت در برزیل

1. ارائه گواهی ثبت شرکت.
2. وضع قوانین و اساسنامه شرکت.
3. در این‌جا حداقل سرمایه برای سهام لازم نیست.
4. باید حداقل دو سهامدار و مدیر (بدون نیاز به اقامت) برای شرکت تعیین شده‌باشند.
5. لازم است نشانی و آدرس قانونی شرکت ثبت شده‌باشد.
6. باید از پاسپورت محضری سهام‌دار شرکت کپی گرفته شده‌باشد.
7. لازم است تمامی مشخصات شخصی مدیران و سهامداران در ثبت شرکت ذکر شده‌باشد.
8. شرکت باید دارای وکالتنامه (POA) باشد.
9. لازم است نام و نامه شرکت ارایه شود.
10. باید بروشور رزومه حقوقی و قانونی اعضای شرکت تعیین شود.
11. باید گواهی مالیات دهندگان شرکت تعیین شود.
12. لازم است مجوز یا گواهی ثبت کسب و کار شرکت تایید شود.
همچنین باید کنسولگری یا سفارت کشور مبدأ در برزیل همه مدارک خارجی اعضای خارجی شرکت به صورت قانونی تایید کند.
همچنین تمامی اسناد و مدارک خواسته شده توسط یک مترجم داخلی به پرتغالی ترجمه شود، این‌کار باعث نمی‌شود که خدمات یک مترجم خصوصی رد شود.

الزامات ثبت شرکت در برزیل

ثبت شرکت در برزیل موسسه ثبتی و حقوقی شریف، مشاوره رایگان: 02188557402

شرایط و مراحل ثبت شرکت در برزیل

برای ثبت شرکت در برزیل در ابتدا لازم است از موارد زیر عبور کند این موارد شامل:
1‌. شرکت موردنظر اول باید اولویت‌های تجاری و دیدگاه اقتصادی خود را تعیین کند.
2‌. لازم است گزینه‌هایی برای انتخاب نام تجاری آینده این شرکت تعیین شود.
3. باید داده‌های مورد نیاز در مورد بنیانگذاران، مالکان ذی نفع و مدیران شرکت آینده جمع‌آوری شود.
4. باید سند و مجوز کار و ویزای دائم برای مدیران شرکت خارجی اخذ و فراهم شود.
5‌. لازم است نشانی و آدرس رسمی برای ثبت شرکت در برزیل ثبت شود.
6‌. لازم است یک پیش نویس اسناد قانونی برای یک نهاد شرکتی آینده تنظیم شود.
تهیه مجموعه مدارک ثبت نام:
1‌. لازم است از تمامی اسنادی که هویت سهامداران تجاری شرکت را تأیید می کند و اظهاراتی که گواهی بر نمایندگی اشخاص حقوقی است – کپی‌هایی برای تایید آن‌ها  گرفته شود.
2‌. لازم است گواهی اقامت در برزیل ارایه شود
3‌. باید گواهی مالیات دهندگان که برای مدیر و شرکا (اشخاص خصوصی و حقوقی) در شرکت است ارائه شود.
4‌. باید یک وکالتنامه به نام مدیر که بر اساس آن اختیاراتی از جمله: نمایندگی شرکت در اداره، درآمد فدرال وزارت دارایی، بانک مرکزی برزیل، وزارت کار به او واگذار شود.
5‌. لازم است اسناد قانونی برای شرکت آینده ثبت و ارائه شود.
6‌. چنین لیستی را می توان بنابر سلیقه برای هر موردی به صورت جداگانه تنظیم کرد. باید همه اسناد به زبان انگلیسی، محضری، به صورت قانونی توسط یک نماینده دیپلماتیک، کنسولگری یا سفارت در برزیل تنظیم و ارائه شود.
7‌. باید مدارک مورد نیاز برای ثبت شرکت در برزیل به صورت بسته تنظیم شوند.
8‌. باید نام شرکت در ثبت نام مودیان حوزه قضایی، ثبت نام دولتی درآمدها و عوارض شهرداری ثبت شود.
10. باید یک کد تحت عنوان CADEMP از بانک مرکزی کشور (سیستم RDE-IED) و افتتاح حساب بانکی برای یک نهاد برزیلی ایجاد شود.
1‌1. لازم است یک سری مدارک و مجوزهای خاص (که برای انواع خاصی از فعالیت های نظارتی اجباری است) تنظیم شود.
12. برای اینکه شرکتی در برزیل بدون حضور شخصی ثبت شود، لحاظ کردن یک فرد مورد اعتماد الزامی است.
1‌3. باید چارچوب قانونی ثبت شرکت در برزیل لحاظ گردد.
14. بازه زمانی برای این که شرکتی در برزیل به صورت قانونی ثبت شود از 1 تا 3 ماه طول می‌کشد.
شرکت ثبت شده برزیلی ممکن است برای موارد زیر استفاده شود:
1‌. خدمات ارائه شده اهمیت زیادی دارد.
2‌. فعالیت شرکت باید در زمینه صنعت باشد.
3‌. فعالیت شرکت باید در حوزه تجارت باشد.
4‌. شرکت میتواند در زمینه صادرات و واردات فعالیت داشته باشد.
5‌. برخی از فعالیت ها نیاز به مجوز دارند: رادار (واردات، صادرات)، ANVISA (تولید و تجارت محصولات مصرفی)، CETESB (اکولوژی) و … .
6‌. نهادهای دولتی اصلی تنظیم کننده مشاغل محلی  هستند، دفتر ثبت ملی شرکت‌ها، اداره درآمد فدرال وزارت دارایی و کمیسیون بورس و اوراق بهادار برزیل هستند.

نحوه ثبت شرکت در برزیل: فرآیند ثبت

مراحل ثبت شرکت ثبت به شرح زیر است:
1. این مرحله باید طبق قانون و با اعتماد با مشتریان همکاری کند تا به صورت قانونی نام شرکت و تأیید عملکرد و فعالیت شرکت را از اداره ثبت تجاری برزیل دریافت کند.
2. تفاهم نامه انجمن (MOA) با اعتماد  متقاضیان را ضمانت می کند.
3. قانون و اساسنامه اسناد باید از طرف مشتری جمع آوری، تهیه و آن را برای تایید به مقامات مربوطه ارسال می کند که شامل موارد زیر است:
1. باید شرکت (CNPJ) در رجیستری مالیات دهندگان برزیل ثبت شود.
2. شرکت باید پروانه کسب شهرداری اخذ کند.
3. شرکت مورد نظر باید به ثبت دولتی درآمد و عوارض شهرداری برسد تا بتواند  ICMS – VAT دریافت کند.
4. شرکت موردنظر باید توسط دفاتر مالی و شرکتی تایید شود.
5. شرکت باید بتواند مجوز رسید (Nota Fiscal) دریافت کند.
6. شرکت باید از سازمان آتش نشانی مجوز دریافت کند.
7. شرکت باید شماره CADEMP  و شرکای خارجی آن‌ را از بانک مرکزی برزیل دریافت کند.
8. شرکت و تمامی شرکتی آن باید بتوانند RDE-IED  اخذ کند آن را از بانک مرکزی برزیل دریافت کنند.
9. لازم است مجوز کار و ویزای دائم برای مدیران (در صورتی که شهروند برزیل نباشند) دریافت گردد.
شرایطی که در بالا ذکر شد برای ثبت شرکت در برزیل بسیار ضروری هستند چرا که ممکن است موارد مختلفی هنگام ثبت از طریق سرمایه خارجی یا منابع مالی ایجاد شود، پس بهتر است این نوع سرمایه گذاری به درستی در بانک مرکزی برزیل پرداخت شود.
چنین فرایندی با هدف تخصیص سود سهام، بازگرداندن سرمایه، انتقال اموال و غیره برقرار می‌شود.
همچنین این ثبت نام از طریق سیستم الکترونیکی بانک مرکزی برزیل (SISBACEN) ایجاد می‌شود و شماره ثبت مربوطه RDE-IED تمام عملیات های بعدی مرتبط با سرمایه گذاری هر یک از شرکا را در شرکت وضع می‌کند..
4. در این شرایط بعد از طی کردن این مسیر قانون همگام با شخص متقاضی با اعتماد کامل به مشتری او را کمک میکند.
5. در مرحله پنجم قانون شخصا گواهی ثبت شرکت را به مشتری تحویل می‏دهد. 

سیستم مالیاتی برزیل

مبالغ مهم مالیاتی برای ثبت شرکت در برزیل وجود دارد و پرداخت مالیات‌های محلی الزامی است . مهم‌ترین مالیات‌ها در برزیل عبارتند از:
1. نرخ مالیات بر درآمد شرکتی (CIT) که شامل 34٪ از درآمد افراد است.
2. نرخ مالیات بر درآمد شخصی که  27.5٪ از درآمد شرکت را به خود اختصاص می‌دهد.
3. نرخ مالیات بر ارزش افزوده که شامل: الف) نرخ مالیات بر ارزش افزوده فدرال عادی که در حدود  10٪ تا 15٪  از درآمد شرکت است، (ب) مالیات فروش و خدمات دولتی که در حدود 18٪ تا 20٪ از درآمد شرکت در نوسان است.
4. مالیات تکلیفی برای افراد غیر مقیم که شامل: سود سهام در حدود 0٪، بهره شرکت که در حدود  15٪ و حق امتیاز که در حدود 15٪ از درآمد شرکت است.
5. نرخ مالیات بر عایدی سرمایه که شامل: حدود 34٪ برای نهادهای شرکتی در نظر گرفته شده به عنوان بخشی از درآمد پایه و شامل نرخ استاندارد CIT و مالیات افراد در حدود 22.5٪ از نرخ مالیات‏‌ها می‌باشد.

سیستم مالیاتی برزیل

ثبت شرکت در برزیل موسسه ثبتی و حقوقی شریف، مشاوره رایگان: 02188557402

تسهیلات در کشور برزیل

در بسیاری از کشورهای دنیا، همه تسهیلات و وام های بانکی برای افرادی است که تابع آن‌ کشور می باشند و کشورهای کمتری هستند که برای مهاجران خارجی خود تسهیلاتی ارائه می‌دهند در صورتی‌ که کشور برزیل این مزیت را در اختیار سرمایه گذاران خارجی خود نیز قرار داده است و کمک هزینه‌هایی برای آن‌ها تعیین کرده است.
اما زمانی این اتفاق رخ می‌دهد که شرکتی در برزیل ثبت شود که یک تبعه برزیلی جزء سهام‌داران  اصلی این شرکت باشد و از آن طریق بتوان از کمک هزینه‌های دولت از همان ابتدا برای شرکت استفاده کرد.
ذکر این نکته نیز مهم است که افرادی که قصد ثبت شرکت در برزیل و سرمایه‌گذاری را دارند لازم است با ارائه طرح تجاری مشخصی سودآور بودن فعالیت خود را برای دولت برزیل مطمئن کنند.
ثبت شرکت در برزیل را می‌توان از راه‌های مختلفی انجام داد  اما راحت ترین و سریع ترین راه از طریق ثبت شرکت با مسئولیت محدود است.
در ثبت شرکت با مسئولیت محدود باید از یک یا چند سهام‌دار که تابعیت برزیل را دارند استفاده شود همچنین این سهام‌داران در بازدهی مقدار سود و زیان آورده سهم خواهند داشت.
برای ثبت شرکت در برزیل با مسئولیت محدود لازم است حداقل سرمایه اولیه ۵۰۰۰۰ دلار باشد این مبلغ سرمایه اولیه شرکت می‌باشد.
متقاضیانی که  قصد ثبت شرکت در برزیل را دارند باید برای طی کردن تمامی مراحل آن از طریق شخصی امین که مورد اعتماد است و دارای تخصص و مهارت بالایی در زمینه مهاجرت و انجام امور ثبتی مطابق با قوانین کشور  برزیل را دارند، راهنمایی و کمک بخواهند.

نکات مهم اخذ ویزای برزیل

آگاهی متقاضیان از این نکته بسیار مهم است که باید از تمامی مدارک کپی وجود داشته باشد چرا که بعداز بررسی مدارک اصل مدارک ارجاع داده می‌شود و فقط کپی مدارک در پرونده بایگانی باقی می‌ماند. 
این مدارک باید به زبان فارسی باشند و بعداز آن مدارک باید زبان انگلیسی ترجمه شده باشند و مهر دادگستری داشته و به توسط وزارت خارجه تایید شده باشند.
داشتن شناسنامه و گذرنامه متقاضی از اصلی‌ترین مدارک ثبت شرکت می باشد و لازم است تاریخ منقضی گذرنامه حداقل شش ماه یا بیشتر از تاریخ پایان ویزای درخواستی در  برزیل باشد.
همچنین لازم است از صفحات یک تا پنج گذرنامه تان و همچنین صفحاتی که مهر رویداد خورده است یک کپی تهیه شود.
لازم است متقاضیان دارای سه قطعه عکس رنگی از خود که با پشت زمینه سفید و تمام رخ گرفته شده باشد به همراه داشته باشند همچنین این عکس ها باید کمتر از ۶ماه پیش از اقدام برای ثبت شرکت گرفته شده باشد یعنی ظاهر فعلی همانی باشد که در عکس است.
ذکر این نکته نیز از اهمیت زیادی برخوردار است در صورتی که متقاضیان برای همراهان خود که نام آن‌ها در گذرنامه آمده است،  دو قطعه عکس رنگی با همان شرایطی که در قبل توضیح داده‌شده است تهیه و به سفارت مربوطه در برزیل تحویل داده شود.

نکات مهم اخذ ویزای برزیل

ثبت شرکت در برزیل موسسه ثبتی و حقوقی شریف، مشاوره رایگان: 02188557402

شرایط اخذ ویزای برزیل

لازم است متقاضیان نشانی و آدرس محل کار خود و محل زندگی خود را به صورت دقیق به سفارت تحویل بدهند. اشخاصی که در جایی مشغول به کار هستند لازم است تمامی مدارک و گواهی مربوط به اشتغال را تهیه کنند و به سفارت تحویل دهند این مدارک می‌تواند شامل: پروانه کسب، گواهی اشتغال، میزان حقوق ماهانه و…
اگر فردی از کارش بازنشسته شده‌باشد باید همه مدارک مربوط به بازنشستگی خود را نیز ارائه دهد.
اگر شخص متقاضی درحال تحصیل است باید تمامی مدارکی که نشان دهنده این است که در ایران مشغول به تحصیل می‌باشد را به همراه داشته باشید. این مدارک می‌تواند شامل: کارت دانشجویی معتبر و یا گواهی اشتغال به تحصیل باشد.
لازم است شخص متقاضی یک پرینت 3 ماهه از حساب بانکی خود تهیه کرده و بانک آن‌را مهر و امضا کرده باشد. تا برای اثبات توانایی مالی شخص در برزیل مثل پرداخت هزینه‌های زندگی به کار رود.
لازم است مدارک مربوط به نشانی و محل اسکان  شخص ارائه شود.
بعداز آن‌که همه مدارک ثبت شرکت تکمیل شدند و لازم است شخص متقاضی به مدت دوهفته صبر نماید تا مدارک او بررسی شوند بهتر دو هفته نهاد مربوطه صلاحیت ثبت شرکت را تایید می‌کند و یا ممکن است تایید نکند.
بعداز بررسی همه مدارک و تایید نهایی آن‌ها توسط افسر ویزا ویزای برزیل صادر خواهد شد در این مرحله افراد می‌توانند فعالیت تجاری خود را در برزیل آغاز کنند.

اساسنامه شرکت

بنابراین بسیار مهم است که بعد از ثبت شرکت باید تمامی موارد در اساسنامه شرکت ثبت شوند این موارد می‌تواند شامل:
1. نام شرکت و نوع فعالیت شرکت تجاری
2. همچنین تعداد سهام‌داران شرکت
3. میزان سرمایه اولیه ارایه شده توسط موسسات شرکت
4. همچنین لازم است نام و آدرس تمامی سهام‌د‌‌اران باید در اساسنامه شرکت گفته شود.
5. باید نام مدیر شرکت و مسئولیت او و میزان سرمایه ‌اش برای شرکت، در اساسنامه ذکر شود.
6. باید آدرس دقیق شرکت با شماره تلفن‌های سهام‌داران در اساسنامه آورده ‌شود.

سخن پایانی

در این مقاله با ثبت شرکت در کشور برزیل و شرایط و قوانین آن آشنا شدیم و همان‌گونه که متذکر شدیم این شرایط از جهات بسیاری با با شرایط ثبت شرکت در کشورهای دیگر متفاوت است. همچنین مزیت‌های متفاوتی از سایر کشورها برای سرمایه‌گذاران خصوصا خارجیان فراهم کرده‌است آنچه که در این مقاله فرا گرفتیم شامل شرایط ثبت شرکت در برزیل، شرایط اخذ اقامت از طریق ثبت شرکت، استانداردهای سرمایه‌گذاری در برزیل، انواع ثبت شرکت در برزیل، هزینه ثبت شرکت، خرید شرکت، ریسک‌ها و نکات مهم ثبت شرکت در برزیل، نقاط مثبت و منفی ثبت شرکت در برزیل، مراحل ثبت شرکت در برزیل، اهمیت طرح تجاری در پروسه ثبت شرکت در برزیل، الزامات ثبت شرکت در برزیل، شرایط و مراحل ثبت شرکت در برزیل، چارچوب قانونی ثبت شرکت، نحوه ثبت شرکت، سیستم مالیاتی در برزیل، تسهیلات، نکات مهم درباره اخذ ویزا در برزیل، شرایط اخذ ویزا، اساسنامه شرکت در برزیل  می‌باشد. لازم است متقاضیانی که قصد دارند در این کشور سرمایه‌گذاری کنند با اصول آن آشنایی کامل داشته باشند اما این اصول آنقدر جزییات دارد که لازم است شخص یا اشخاصی متخصص و ماهر در این امور افراد را یاری کنند تا متقاضیان هرچه سریع‌تر و با اطمینان کامل‌تر به مقصود خود برسند. در این راستا متخصصان و مشاوران موسسه ثبتی حقوقی شریف می‌تواند گزینه بسیار مناسبی باشد. این مشاوران به خوبی و در همه مراحل به اشخاص به صورت رایگان کمک خواهند کرد. تلفن تماس جهت برقراری ارتباط با مشاوران موسسه شریف 02188557402 می‌باشد. همچنین آدرس آن جهت مراجعه حضوری  آدرس: خیابان ولیعصر، پایین تر از بهشتی، بین دل‏آرا و دل‏آویز، پلاک ۲۰۷۳، واحد جنوبی است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *