ثبت شرکت در تبریز

ثبت شرکت در تبریز
 • ۱۶ آذر, ۱۴۰۱
 • دیدگاه: 0
 • وبلاگ

ثبت شرکت در تبریز

ثبت شرکت در تبریز به دلیل شرایط ویژه‌ای که دارد، برای سرمایه گذاران اولویت دارد. شهر تبریز از جنبه‌های زیادی مخصوصا از نظر جغرافیایی و آب و هوایی جزو برترین شهرهای ایران محسوب می‌شود و به همین علت اگر فردی قصد ایجاد یا ثبت یک شرکت در یکی از شهرهای ایران را داشته باشد، اولویت اول او شهر تبریز است. همچنین از لحاظ سیاسی، ارتباطی، اقتصادی، تجاری و بازرگانی، دفاتر اداری و حتی نظامی و صنعتی، این شهر دارای موقعیت مناسبی است. چون در تبریز جاذبه‌های گردشگری زیادی وجود دارد، سالانه گردشگران و توریست‌های زیادی را به خود جذب می‌کند و می‌توان انواع صنایع دستی مختلف را در این شهر پیدا کرد. ثبت شرکت در تبریز باید زیر نظر قوانین تجارت در این شهر انجام شود و به موجب آن، فرد متقاضی در هنگام ثبت شرکت در تبریز باید به طور کامل نوع شرکتی که قصد راه‌اندازیش را دارد و اینکه شرکت او در چه زمینه کاری قصد فعالیت دارد را باید مشخص کند. پس از اینکه فرد مورد نظر، دو مورد گفته شده را مشخص کرد، می‌تواند به مرحله بعد برود و حال برای اینکه شرکت خود در تبریز را ثبت کند، باید از میان شرکت‌های متفاوتی که به او پیشنهاد می‌شود، یکی را انتخاب کرده و با بررسی شرایط و مدارک لازم، اقدام به ثبت شرکت خود نماید.
اگر طبق توضیحاتی که در بالا به آن اشاره کردیم، شرایط اولیه ثبت شرکت را دارید و حال به دنبال این هستید که از کجا می‌توانم شرکت خود را به طور مطمئن ثبت کنم، به شما “موسسه ثبتی و حقوقی شریف” را پیشنهاد می‌کنیم. این مجموعه سال‌هاست که در زمینه‌هایی مانند ثبت شرکت، ثبت برند، نقل و انتقال سهام شرکت‌های سهامی خاص، افزایش و کاهش سرمایه فعالیت می‌کند که البته تاکنون عملکرد بسیار درخشانی از خود نشان داده است. این شرکت با بهره‌گیری از متخصاصان و کارشناسان مجرب، کلیه امور مربوط به شرکت ها را در زمینه ثبت در سریع‌ترین زمان ممکن انجام می‌دهد و همواره رضایت مشتریان را جزو اولویت‌های کاری خود قرار می‌دهد. اگر برای ثبت شرت و امور گفته شده نیاز به مشاوره دارید، می‌توانید با کارشناسان ما تماس بگیرید:
موسسه ثبتی و حقوقی شریف – مشاوره رایگان: 88557402-021 – آدرس: خیابان ولیعصر، پایین تر از بهشتی، بین دل آرا و دل آویز، پلاک ۲۰۷۳، واحد جنوبی

ثبت شرکت در تبریز

ثبت شرکت در تبریز موسسه ثبتی و حقوقی شریف، مشاوره رایگان: 02188557402

آشنایی با فضای کسب‌وکار استان آذربایجان شرقی

شهر تبریز مرکز استان آذربایجان شرقی محسوب می‌شود که در قسمت شامل غربی ایران قرار دارد. طی سال‌های اخیر به علت افزایش روزافزون تعداد گردشگران و توریست‌هایی که به استان آذربایجان شرقی می‌روند، شرکت‌های زیادی خواهان ثبت کردن شرکت‌های خود در زمینه گردشگری و توریسم در این استان هستند. از مهم‌ترین جاذبه‌های گردشگری طبیعی استان آذربایجان شرقی می‌توان آبشارها، چشمه‌های آب گرم و دریاچه‌ها را نام برد و اکثر زمین‌های این استان، خاک حاصل‌خیزی دارند و ضمنا منابع آبی نیز به مقدار کافی وجود دارد و این دو مورد باعث شده زمینه بسیار مناسبی برای کشاورزی و دامداری فراهم شود. چون ثبت شرکت در تبریز و آذربایجان شرقی نسبتا آسان است و شرایط پیچیده‌ای ندارد، کارخانه‌های مختلفی با محوریت محصولات کشاورزی و دامداری در این استان تاسیس شده‌اند.
استان آذربایجان شرقی دارای 21 شهرستان به نام‌های آذرشهر، اهر، اسکو، بستان‌آباد، بناب، جلفا، چاراویماق، خداآفرین، سراب، شبستر، عجب‌شیر، کلیبر، مراغه، مرند، ملکان، میانه، ورزقان، هریس، هشترود و هوراند است و در میان این‌ها شهرستان تبریز، پرجمعیت‌ترین منطقه در این استان محسوب می‌شود. از آن‌جایی که در تمام شهرستان‌های آذربایجان شرقی، فرآیند ثبت شرکت آسان است، هزینه تمام شده آن نیز برای همه شهرستان‌های آن یکسان است. چون استان آذربایجان شرقی از نظر جغرافیایی با کشور ارمنستان و جمهوری آذربایجان دارای مرز مشترک است، بازرگانی و تجارت میان آن‌ها رواج و رونق بسیار زیادی دارد و به همین علت، اکثر سرمایه‌گذاران، خواهان تاسیس شرکت در تبریز و آذربایجان شرقی در زمینه‌ بازرگانی و تجارت هستند و روز به روز نیز بر تعداد این افراد افزوده می‌شود. جمهوری مستقل نخجوان که یک منطقه برون‌مرزی محسوب می‌شود، به کشور جمهوری آذربایجان تعلق دارد و از نظر جغرافیایی با کشور ایران دارای مرز مشترکی است که این مرز در استان آذربایجان شرقی قرار دارد. وجود این مرزها باعث شده شرایط و موقعیت فوق العاده‌ای برای صادرات و واردات انواع کالاها فراهم شود.

شرکت ها چه نوع نهادی هستند؟

هنگامی که می‌خواهیم در مورد ثبت یک شرکت صحبت کنیم، ماهیت حقوقی آن شرکت، اولین موضوعی است که باید در نظر بگیریم. این جمله بدان معناست که وقتی یک شرکت توسط اداره ثبت شرکت های تبریز به طور رسمی ثبت می‌شود، برای این شرکت شماره ثبت و شناسه ملی صادر می‌شود که این دو مشخصه عملکردی مشابه کد ملی و شماره شناسنامه اشخاص حقیقی دارند، پس از این نظر، شرکت‌ها دارای تمامی حقوق و مزایایی هستند که اشخاص حقیقی از آن‌ها بهره‌مند هستند.
با استفاده از شراکت حداقل دو نفر از اشخاص حقیقی می‌توان شرکت‌های مختلف را تشکیل داد و پس از اینکه زیر نظر قوانین خاصی ثبت گردیدند، به شخصیت حقوقی تبدیل می‌شوند و از طریق صدور آگهی مبتنی بر تاسیس شرکت، نبست به موسسان خود هویت مستقلی پیدا می‌کنند.

شرکت ها چه نوع نهادی هستند

ثبت شرکت در تبریز موسسه ثبتی و حقوقی شریف، مشاوره رایگان: 02188557402

انواع شرکت در تبریز و آذربایجان شرقی

فرآیند ثبت شرکت در استان آذربایجان شرقی و شهرستان تبریز مشابه دیگر نقاط کشور می‌باشد. هفت نوع شرکت تجاری در قانون تجارت جمهوری اسلامی ایران تعریف شده‌اند که در زیر لیست شده‌اند:
1. شرکت سهامی عام و سهامی خاص
2. شرکت با مسئولیت محدود
3. شرکت تضامنی
4. شرکت مختلط سهامی
5. شرکت مختلط غیر سهامی
6. شرکت نسبی
7. شرکت تعاونی تولید و مصرف
اگر قصد دارید از میان این هفت شرکت یکی را انتخاب کنید، باید زمینه فعالیت و برنامه کاری آینده خود را در نظر بگیرید. قانون کشور به شما اجازه می‌دهد هر نوع شرکتی که در نظر دارید را در هر شهری که دوست دارید، راه‌اندازی کنید. یکی از شرکت‌هایی که طی سال‌های اخیر بیشترین درخواست ثبت را در تبریز و آذربایجان شرقی داشته، شرکت‌های با مسئولیت محدود و سهامی خاص است که این نتیجه با توجه به جدیدترین آمار ثبت شرکت در تبریز به دست آمده است.

انواع شرکت‌های تجاری در تبریز

یکی از مهم‌ترین و بااهمیت‌ترین روش‌ها برای افراد در تبریز به منظور استفاده از تجربیات، تخصص و سرمایه دیگران که منجر به تشکیل فعالیت‌های اقتصادی متفاوت می‌شود، ثبت شرکت است. یکی از دسته‌بندی‌های شرکت‌ها بر اساس موضوع کار یا فعالیت است و از این نظر آن‌ها را می‌توان به قالب‌های ثبتی مختلفی تقسیم کرد. به موجب اصالت قانون تجارت، قالب‌های ثبتی شرکت‌ها را می‌توان به صورت زیر طبقه‌بندی کرد:
1. شرکت بازرگانی
2. ثبت شرکت پیمانکاری
3. تاسیس شرکت خدماتی
4. ایجاد شرکت گردشگری
5. نحوه تشکیل شرکت ساختمانی
6. تشکیل شرکت عمرانی
7. طراحی و ثبت شرکت تولیدی
8. شکل گیری شرکت صنعتی
9. تبدیل شرکت به شرکت دانش بنیان
10. تاسیس شرکت معماری

شرایط ثبت شرکت در آذربایجان شرقی

برای اینکه در شهرستان تبریز شرکت‌های تجاری مختلفی را ایجاد کنید، باید از یک اصول و شرایطی پیروی کنید که عبارتند از:
1. رضایت‌مندی شرکا: هنگامی که شخصی قصد دارد یک شرکت را دایر کند، این کار باید طبق رضایت شرکا انجام شود.
2. اهلیت: افرادی که خواهان ثبت شرکت در تبریز هستند، برای انجام این کار باید دارای عقل و بلوغ کافی باشند.
3. تعیین موضوع قرارداد: در فرآیند ثبت شرکت یک قرارداد بین طرفین نوشته می‌شود که از قبل باید موضوع آن تعیین شده باشد، در غیر این‌صورت امکان تاسیس شرکت وجود ندارد.
4. مشروع بودن موضوع قرارداد: همان‌طور که گفتیم، برای ثبت شرکت حتما باید موضوع قرارداد آن مشخص باشد و این موضوع باید کاملا قانونی باشد، در غیر این‌صورت موضوع قرارداد باطل است. برای مثال اگر شرکت در زمینه قاچاق فعالیت می‌کند و یا در مورد چیزی باشد که به موجب آن، به محیط زیست، اقتصاد کشور و … آسیب می‌بیند، موضوع قرارداد سندیت ندارد.

شرایط ثبت شرکت در آذربایجان شرقی

ثبت شرکت در تبریز موسسه ثبتی و حقوقی شریف، مشاوره رایگان: 02188557402

چه نوع شرکتی را برای ثبت در تبریز انتخاب کنیم؟

یکی از عواملی که روی انتخاب نوع شرکت برای ثبت در تبریز تاثیر می‌گذارد، تصمیم و انتخاب شرکا است و البته عامل تعیین کننده ثبت شرکت در تبریز، به خود شما بازمی‌گردد. این شما هستید که با در نظر گرفتن علاقه‌ مندی‌های خود و همچنین توجه به شرایط موجود تعیین می‌کنید چه نوع شرکتی را ثبت کنید.
ثبت شرکت‌های سهامی خاص به تعداد شرکا و سهامداران نیز بستگی دارد، در صورتی که تعداد آن‌ها کمتر از 3 نفر باشند، امکان ثبت شرکت سهمی خاص وجود ندارد و در این شرایط باید شرکتی را انتخاب کنند که در آن مسئولیت‌های افراد، محدود هستند که به این نوع، شرکت با مسئولیت محدود نیز گفته می‌شود. همچنین برای ثبت شرکت سهامی خاص لازم است که حداقل 35 درصد از کل سرمایه موجود، به حسابی به نام خود شرکت واریز شود، این در حالی است که در فرآیند ثبت شرکت مسئولیت محدود، سرمایه نقدی موردنیاز شرکت از طریق خوداظهاری تامین می‌شود و دیگر لازم نیست سرمایه مورد نظر را در بانک سپرده گذاری کنیم.
برای اینکه متوجه شوید کدام نوع شرکت‌ها، اهداف تجاری شما را برآورده می‌کنند و برای شرکایتان نیز بهتر هستند، باید تمامی جنبه‌ها و خصوصیات هر یک از آن شرکت‌ها را بررسی کنید. برای انجام این کار حتما به یک مشاور هم نیاز دارید که در این زمینه کارشناسان “موسسه ثبتی شریف” می‌توانند کمک بسیاری زیادی به شما ارائه دهند. با این کار راحت‌تر می‌توانید تصمیم گیری کرده و در نهایت شرکت خود را تاسیس کنید.

مدارک مورد نیاز جهت ثبت شرکت در تبریز

 1. کارت ملی برابر اصل کلیه شرکاء
 2. رونوشت برابر اصل شناسنامه شرکاء و مدیران
 3. تقاضانامه یا اظهارنامه در دو برگ و تکمیل و امضای آن توسط کلیه شرکاء و سهامداران
 4. شرکت نامه در دو جلد و امضا توسط تمامی سهامداران
 5. اساسنامه در دو جلد و امضای تمامی صفحات آن توسط کلیه سهامداران
 6. ارائه مجوزهای لازم
 7. چنانچه سهامداران و اعضای هیئت مدیره از بین اشخاص حقوقی باشند، باید معرفی نامه نمایندگان هم ارائه شود
 8. تصویر روزنامه رسمی آگهی تاسیس

مراحل تاسیس شرکت در تبریز

برای ثبت شرکت در تبریز باید موارد زیر را به ترتیب انجام دهید:
1. انتخاب نام: اولین قدم برای ثبت شرکت که شاید مهم‌ترین گام در نظر گرفته شود، انتخاب یک نام مناسب برای شرکت است. در انتخاب نام شرکت باید دقت زیادی به خرج داد، به طوری که باید منحصر به فرد باشد و تا به حال شرکتی با موضوع کاری شما، آن اسم مورد نظر ثبت نکرده باشد. در این زمینه می‌توانید از راهنمایی‌ها و مشاوره‌های مفید کارشناسان موسسه شریف استفاده کنید.
شرایط نام شرکت عبارتند از:
1. دارای ریشه فارسی باشد: همان‌طور که می‌دانید، فرهنگستان ادب و زبان فارسی برای بیشتر کلماتی که ریشه لاتین دارند و از زبان‌های دیگر وارد زبان فارسی شده‌اند، معادل‌های مناسبی جایگزین کرده است. مثلا برای کلمه کلینیک معادل فارسی درمانگاه، برای کلمه آپارتمان معادل فارسی کاشانه، برای کلمه تکنولوژی معادل فارسی فن آوری یا فن آوران را انتخاب کرده است.
2. جزو کلمات لاتین نباشد.
3. طبق شئونات جمهوری اسلامی باشد.
4. از اعداد به صورت حروف استفاده شود.
5. اسم خاص باشد.
6. از عناوین ایثارگران و شاهد و مشابه آن‌ها که به طور انحصاری متعلق به سازمان بنیاد شهید و امور ایثارگران هستند، استفاده نشود. ضمنا از اسامی شاعران، دانشمندان و کاشفان دوره حاضر نیز استفاده نشود.
7. از اسامی مخفف یا ترکیبی از چند حروف که در آن‌ها از حروف اول چند کلمه استفاده می‌شود، نباشد.
8. از حرف اول بعضی از کلمات مثل پی وی سی و … استفاده نشود.
2. جمع آوری مدارک مورد نیاز: دومین مرحله برای ثبت شرکت در تبریز، جمع آوری مدارک و مجوزهای مورد نیاز است که توسط شما و سایر شرکاء انجام می‌شود و پس از انجام این کار به منظور ارسال، باید آن‌ها را به اداره پست شهر بفرستید. البته یک راه جایگزین دیگر نیز وجود دارد، اخیرا یک سامانه برای ثبت شرکت‌ها راه‌اندازی شده که آدرس آن به صورت irsherkat.ssaa.ir است. قبل از اینکه به صورت حضوری به اداره ثبت شرکت‌های تبریز مراجعه کنید، باید در این سامانه ثبت نام کنید و منتظر تایید مدارک خود باشید.
3. ثبت آگهی در روزنامه رسمی: پس از اینکه نام و مدارک شرکت در اداره ثبت شرکت های تبریز تایید شد، باید کارها و مقدمات لازم برای ثبت آگهی در روزنامه رسمی را انجام دهید. از این طریق می‌توانید نام و مشخصات شرکتی که قصد ثبت آن دارید را به اطلاع عموم مردم برسانید.
4. دریافت شماره ثبت شرکت: اگر تمامی سه مرحله‌ای که در بالا به آن‌ها اشاره کردیم، یعنی مراحل تایید نام، تایید مدارک و ثبت آگهی در روزنامه رسمی با موفقیت انجام شوند، یک شماره ثبت به شما تعلق می‌گیرد که مختص شرکت شماست و در این مرحله شرکت‌تان به طور قانونی به ثبت رسیده است. اما در اینجا یک مرحله دیگر نیز وجود دارد که به عنوان مرحله نهایی در نظر گرفته می‌شود و باید آن را انجام دهید.
5. انتشار آگهی در روزنامه کثیرالانتشار: در این مرحله نهایی ثبت شرکت در تبریز، علاوه بر آگهی‌ای که در مرحله سوم ان را منتشر کردید، باید یک آگهی دیگر نیز در یکی از روزنامه های معروف و کثیرالانتشار چاپ کنید که البته این فقط به منظور اطلاع رسانی است. پس از انجام این کار و گذر از این مرحله نهایی، می‌توانید فعالیت‌های تجاری خود را آغاز کنید.

مراحل ثبت شرکت در تبریز

ثبت شرکت در تبریز موسسه ثبتی و حقوقی شریف، مشاوره رایگان: 02188557402

مدت زمان ثبت شرکت در تبریز

مدت زمان لازم برای ثبت انواع شرکت‌ها در شهر تبریز به دو بخش تقسیم می‌شود:
الف) برای اینکه نام شرکت شما تایید شود، تقریبا یک تا دو روز طول می‌کشد.
ب) پس از اینکه مدارک لازم جهت ثبت شرکت را به مرجع ثبتی ارائه دادید، فرآیند ارزیابی شرکت شما توسط کارشناسان اداره حدود 5 الی 7 روز زمان نیاز دارد.
با توجه به اینکه هر مجموعه‌ای که در زمینه ثبت شرکت فعالیت می‌کند، ثبت شرکت شما را در مدت زمان معینی انجام می‌دهد، دو بازه زمانی نام برده برای شرکت‌های مختلف، متفاوت است و لزوما برای همه کمپانی‍ها یکسان نخواهد بود. البته در این میان چندین مانع برای ثبت شرکت در تبریز وجود دارد که روی مراحل ثبت شرکت شما تاثیر می‌گذارند و باعث طولانی‌تر شدن روند آن می‌شوند. مثلا اگر پس از بررسی اسمی که برای شرکت انتخاب کردید، معلوم شود که تکراری است، باید همه مراحل مربوط به ثبت نام شرکت خود را دوباره از اول انجام دهید. حتما مطمئن شوید که مدارک مورد نیاز برای ثبت شرکت را به طور کامل ارائه داده باشید. ضمنا اگر به مراحل ثبت نام شرکت اعتراض داشته باشید، همین موضوع نیز باعث طولانی‌تر شدن روند ثبت شرکت شما خواهد شد.

هزینه‌های ثبت شرکت در تبریز

به طور کلی هزینه‌های مورد نیاز برای ثبت شرکت در تبریز، با توجه به نوع دولتی بودن یا غیر دولتی بودن شرکت‌ها متفاوت است. متناسب با شرایط زیر، هزینه‌های ثبت شرکت برای اشخاص مختلف، متفاوت است:
1. تعداد اعضا و شریکان شرکت
2. نوع موضوع فعالیت شرکت
3. هزینه های مربوط به حق ثبت شرکت
4. هزینه های مربوط به ابطال تمبر سرمایه
5. هزینه های حق چاپ آگهی
6. هزینه های مربوط به خدمات پستی برای ثبت شرکت در تبریز
7. هزینه های آگهی کردن شرکت در روزنامه های رسمی و کثیرالانتشار
8. هزینه های حق الوکاله وکیل

هزینه ثبت شرکت در تبریز

ثبت شرکت در تبریز موسسه ثبتی و حقوقی شریف، مشاوره رایگان: 02188557402

آدرس اداره ثبت شرکت های تبریز

یک اداره ثبت واحد به نام واحد ثبت شرکت در شهر تبریز وجود دارد که تمام فعالیت‌های شرکت‌های مختلف، تحت نظر این اداره انجام می‌شود. همه اداره‌های ثبت شرکت در تبریز وظیفه دارند طبق قوانین کلی تجارتی حاکم بر کشور، به ثبت انواع شرکت‌ها و ایجاد اشخاص حقوقی بپردازند. کارشناسانی که در زمینه امور ثبت فعالیت می‌کنند، باید تمامی اسناد و مدارک ارائه شده را به طور دقیق بررسی کنند تا با قوانین امری تجاری مغایرتی نداشته باشند. وظیفه ثبت شرکت‌ها در شهر تبریز بر عهده اداره ثبت شرکت‌های این شهر می‌باشد که در آدرس زیر قرار دارد:
آدرس: خیابان آزادی، خیابان ملت، جنب تاکسیرانی، ساختمان سابق، شرکت شهرک های صنعتی، طبقه سوم
شماره تلفن : ۰۴۱۳۴۴۸۴۱۴۲

واحدهای اداره ثبت شرکت‌ها در شهرستان‌های استان آذربایجان شرقی

 1. اداره ثبت شرکت در آذرشهر
 2. اهر
 3. اسکو
 4. بستان آباد
 5. بناب
 6. تبریز
 7. جلفا
 8. چاراویماق
 9. خداآفرین
 10. سراب
 11. شبستر
 12. عجب شیر
 13. کلیبر
 14. مراغه
 15. مرند
 16. ملکان
 17. میانه
 18. ورزقان
 19. هریس
 20. هشترود
 21. هوراند

مزایای ثبت شرکت در تبریز

 1. از جمله مفیدترین فواید ثبت شرکت در تبریز این است که همه اسناد و اوراق هویتی و همچنین اطلاعات مهم شرکت، به صورت کاملا واضح و دقیق در اداره ثبت شرکت‌ها به ثبت می‌رسد. اساسنامه شرکت، سهام شرکا، سرمایه شرکت، نوع شرکت و … جزو این اوراق و اطلاعات مهم محسوب می‌شوند. بنابراین در صورت بروز هرگونه مشکل یا اختلاف میان سهامداران و شرکای شرکت، می‌توان از این اطلاعات و اوراق برای برطرف کردن مشکل استفاده کرد.
 2. پس از اینکه یک شرکت به طور صحیح ثبت شود، می‌توان در تمامی فرصت‌های شغلی نظیر مزایده‌ها و مناقصه‌ها شرکت کرد و انجام این‌کار منافع مالی و فواید زیادی برای شرکت به ارمغان می‌‌آورد و این‌ یکی دیگر از این مزیت‌های مهم ثبت شرکت در تبریز است.
 3. اگر شرکتی که در آن شروع به فعالیت کردید، به طور قانونی و رسمی ثبت شده باشد، باعث می‌شود به راحتی بتواند مشتریان و اعتماد سایرین را به خود جلب کند و در این زمینه تاثیر بسیار زیادی دارد. با در نظر گرفتن این موضوع و اینکه چون شرکت شما به صورت قانونی به ثبت رسیده است، اگر هرگونه قرار داد مالی بین طرفین منعقد شود، منجر به شکل‌گیری راحت‌تر و زودتر اعتماد می‌شود و به طبع آن فرصت انجام قراردادهای بیشتری برای شرکت فراهم می‌شود.
 4. یکی دیگر از مزایای مهم ثبت شرکت در تبریز این است که شرکت مورد نظر قادر به استفاده از همه تسهیلات بانکی و انواع وام به منظور گسترش و ادامه فعالیت‌های اقتصادی و تجاری خود است. اگر شرکت مورد نظر این اقدام را به صورت قانونی انجام ندهد، هیچ گونه تسهیلات بانکی و دولتی دریافت نخواهد کرد.
 5. با توجه به موقعیت شهر تبریز، اگر شما در نظر دارید در این شهر به صادرات و واردات بپردازید و همچنین اگر برای شرکت خود، اهداف بلند مدت و دورنماهای بین المللی در ذهن دارید، در ابتدای کار باید یک کارت بازرگانی دریافت کنید که برای این کار شرکت شما باید به طور قانونی ثبت شده باشد.
 6. با استفاده از تاسیس شعب و نمایندگی‌های مختلف می‌توان شرکت را در جنبه‌های مختلف گسترش داد و این یکی دیگر از مزایای ثبت شرکت است. انجام این کار در صورتی میسر می‌شود که شرکت شما ثبت قانونی شده باشد.
ثبت شرکت در تبریز موسسه ثبتی شریف 88557402 021 6

ثبت شرکت در تبریز موسسه ثبتی و حقوقی شریف، مشاوره رایگان: 02188557402

سخن پایانی

در این مقاله با ثبت شرکت در تبریز، آشنایی با فضای کسب‌وکار استان آذربایجان شرقی، شرکت ها چه نوع نهادی هستند؟، انواع شرکت در تبریز و آذربایجان شرقی، انواع شرکتهای تجاری در تبریز، شرایط ثبت شرکت در آذربایجان شرقی، چه نوع شرکتی را برای ثبت در تبریز انتخاب کنیم؟، مدارک مورد نیاز جهت ثبت شرکت در تبریز، مراحل تاسیس شرکت در تبریز، مدت زمان ثبت شرکت در تبریز، هزینه های ثبت شرکت در تبریز، آدرس اداره ثبت شرکت های تبریز، واحدهای اداره ثبت شرکتها در شهرستان های استان آذربایجان شرقی و مزایای ثبت شرکت در تبریز آشنا شدیم. استان آذربایجان شرقی با مرکزیت شهر تبریز، چون با دیگر کشورهای همسایه دارای مرز است، فعالیت‌های بازرگانی و تجاری در این استان بسیار رونق یافته است، این جمله بدان معناست که اگر در این شهر اقدام به شروع کسب و کار جدید کنید، احتمال آنکه به سود دهی برسید، بسیار بالاست. از آنجایی که ثبت کردن یک شرکت به صورت حضوری فرآیندی بسیار زمان‌بر و پرهزینه است، افراد ترجیح می‌دهند به صورت غیرحضوری، شرکت خود را تاسیس نمایند. اگر تمایل دارید ثبت شرکت در تبریز را به صورت غیرحضوری انجام دهید، به یک سایت مطمئن و مناسب نیاز دارید. امروزه سایت‌های زیادی در زمینه ثبت شرکت فعالیت می‌کنند و هر سایتی طبق زمان‌بندی خودش شرکت شما را ثبت می‌کند و هزینه‌های متفاوتی را دریافت می‌کند. به همین علت نمی‌توان یک نرخ ثابت و نهایی برای ثبت شرکت تعیین کرد. موسسه «ثبتی و حقوقی شریف» با بهره‌گیری از بهترین و مجرب‌ترین کارشناسان و متخصصان کشور، به ثبت انواع شرکت در شهرها و استان‌های کشور می پردازد. این مجموعه کار ثبت انواع شرکت‌ها را در کم‌ترین زمان ممکن و همچنین با پایین‌ترین قیمت انجام می‌دهد و سال‌هاست در این زمینه فعالیت می‌کند و از جمله بهترین‌‌ها در زمینه ثبت شرکت محسوب می‌شود. اگر قصد ثبت شرکت مورد نظر خود را دارید، می‌توانید با کارشناسان این موسسه در ارتباط باشید تا بتوانید از راهنمایی‌ها و مشاوره‌های کاربردی و مفید آن‌ها استفاده نمایید. مشاورین حاضر در این مجموعه به صورت شبانه‌روزی در دسترس هستند تا آسودگی خاطر را برای شما مشتریان عزیز فراهم کنند.
موسسه ثبتی و حقوقی شریف – مشاوره رایگان: 88557402-021 – آدرس: خیابان ولیعصر، پایین تر از بهشتی، بین دل آرا و دل آویز، پلاک ۲۰۷۳، واحد جنوبی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *