ثبت شرکت در تهران

ثبت شرکت در تهران

ثبت شرکت در تهران

ثبت شرکت در تهران موضوع این مقاله است. با توجه به اینکه تهران پایتخت کشور ایران و بزرگ‌ترین شهر کشور ما می‌باشد، با ثبت شرکت در تهران می‌توانید موقعیت بسیار خوب و مطلوبی برای تجارت و بیزینس خود فراهم آورید. با توجه به اینکه تهران استان بزرگی می‌باشد و دارای موقعیت ویژه سیاسی، اقتصادی، فرهنگی و جغرافیایی می‌باشد و همچنین امکانات بسیار زیادی در این استان متمرکز شده است، باعث شده تا افراد بسیاری به جهت کار و … به تهران مهاجرت کنند؛ به صورتی که امروز این شهر یازدهمین شهر پرجمعیت دنیا محسوب می‌گردد. با توجه به آمارهای رسمی ارائه شده توسط مرکز آمار ایران، بانک مرکزی، صندوق بین المللی پول و بانک جهانی، حجم تجارت در تهران و در دهه‌های اخیر به صورت چشمگیری افزایش یافته است که این مقدار افزایش نیاز به گسترش تشکیلات تجاری و ایجاد نمودن شرکت‌های بازرگانی را پیش از پیش افزایش داده است. امروزه شرکت‌ها خود شخصیت حقوقی جداگانه‌ای را دارا می‌باشند که جهت تولید و استفاده از منابع طبیعی و صنعتی و حمل و نقل و تاسیس موسسات بزرگ تولیدی و صنعتی که سرمایه‌های زیاد و اجتماع کارگران را ایجاب می‌کند، در عرصه تجاری پا گذاشته و نفوذ بسیاری را در سیاست اقتصادی پیدا کرده‌اند. در این مقاله به قوانین و شرایط خاص ثبت شرکت در تهران خواهیم پرداخت. پس در ادامه با ما همراه باشید تا بتوانید سوالات خود را در این باره رفع نمایید.
در صورتی که شما عزیزان در رابطه با ثبت شرکت در تهران سوالاتی دارید می‌توانید از مشاوره رایگان موسسه ثبتی شریف بهره‌مند شوید. شما می‌توانید از طریق برقراری تماس با شماره تلفن 02188557402 با مشاورین و کارشناسان مجرب این موسسه ارتباط برقرار نمایید.
همچنین آدرس موسسه شریف به نشانی: خیابان ولیعصر- پایین‌تر از بهشتی- بین دل آرا و دل آویز- پلاک ۲۰۷۳- واحد جنوبی می‌باشد.

ثبت شرکت در تهران

ثبت شرکت در تهران موسسه ثبتی و حقوقی شریف، مشاوره رایگان: 02188557402

تعریف شرکت

شرکت و انواع آن از نهاد شرکت‌های تجاری از قانون تجارت بلژیک و فرانسه گرفته شده است و با تصویب نمودن اولین قانون تجارت ایران در سال 1303-4 وارد نظام حقوقی ایران شده است بدون اینکه تعریفی از شرکت تجاری در این قانون و همچنین قانون جایگزین آن یعنی قانون تجارت در سال ۱۳۱۱ ارائه گردد.
به طور معمول شرکت‌های تجاری به واسطه عقد قرارداد تشکیل می‌شوند و شخصیت حقوقی دارند. بر طبق قانون تجارت، تمام شرکت‌های تجاری دارای شخصیت حقوقی می‌باشند و ثبت نمودن این شرکت‌ها الزامی و تابع کلیه مقررات قانونی ثبت شرکت‌ها می‌باشد.

انواع شرکت‌های قابل ثبت در تهران

منطبق بر ماده ۲۰ قانون تجارت جمهوری اسلامی ایران، شرکت‌های تجاری در ۷ دسته بندی قرار دارند:
1. شرکت سهامی در تهران
در شرکت سهامی سرمایه و سهام شرکت در میان صاحبان شرکت تقسیم شده است. مسئولیت هر کدام از مسئولان نیز به اندازه مقدار سهام خریداری شده آن‌ها می‌باشد.
2. شرکت با مسئولیت محدود در تهران
شرکت با مسئولیت محدود معمولاً با دو نفر شریک تشکیل می‌شود که در امور تجاری دارای فعالیت می‌باشند و هر یک از شریکان به اندازه مقدار سرمایه‌ای که دارا می‌باشد دارای تعهد و مسئولیت است.
3. شرکت تضامنی در تهران
در تعریف شرکت‌های تضامنی می‌توان اینگونه بیان نمود که به آن دسته از شرکت‌هایی که تحت اسمی مخصوص کارهای تجاری در میان دو یا چند شریک با مسئولیت تضامنی تشکیل می‌شود، شرکت تضامنی گفته می‌شود.در شرکت تضامنی در صورتی که دارایی شرکت برای پرداخت بدهی‌های شرکت کافی نباشد شرکا مسئول پرداخت بدهی‌ها می‌باشند.
4. شرکت مختلط غیر سهامی در تهران
شرکت مختلط غیر سهامی از چند نفر شریک ضامن و یک یا چند نفر شریک با مسئولیت محدود تشکیل می‌گردد.
5. شرکت مختلط سهامی در تهران
شرکت مختلط سهامی ترکیبی از شرکت‌های تضامنی و سهامی می‌باشد.نسبت به  شرکا یا شریک ضامن مقررات شرکت تضامنی جاری می‌باشد و نسبت به شرکای سهامی مقررات شرکت‌های سهامی صادق است و در مواردی که با یکدیگر دارای ارتباط هستند مقررات مخصوصی دارند.
6. شرکت نسبی در تهران
شرکت نسبی شرکتی می‌باشد که جهت تشکیل آن به حداقل دو نفر شریک نیاز خواهیم داشت. مسئولیت شرکا در این شرکت به نسبت به سرمایه‌ای می‌باشد که با خود به شرکت مورد نظر آورده اند.
7. شرکت تعاونی تولید و مصرف در تهران
برای ثبت نمودن این گونه از شرکت‌ها، صورت تشکیل آن‌ها و سهم شریکان لازم است. این نوع از شرکت‌ها از نظر نوع فعالیت‌ها و از نظر اعضا به دو قسمت تقسیم‌بندی می‌شوند.

انواع شرکت های قابل ثبت در تهران

ثبت شرکت در تهران موسسه ثبتی و حقوقی شریف، مشاوره رایگان: 02188557402

چه کسانی می‌توانند ثبت شرکت در تهران را انجام دهند؟

تمامی افراد اعم از حقیقی و حقوقی می‌توانند مهارت و دارایی خود را که قادر است در قالب محصول یا ارائه خدمات عرضه گردد، جهت به دست آوردن سود و منفعت در چهارچوب یک شرکت پیاده سازی نمایند و آن را به ثبت برسانند. تمامی اشخاص بر طبق قوانین تجاری ایران قادر خواهند بود ثبت شرکت در تهران را به انجام برسانند حتی اگر این افراد دارای سوء پیشینه باشند. در صورتی که افراد تمایل دارند به انجام کار تجاری بپردازند در صورتی که فعالیت خود را در قالب یک شرکت آغاز نمایند می‌توانند از مزیت‌های ثبت شرکت بهره‌مند گردند.

قوانین ثبت شرکت در تهران

همانطور که اطلاع دارید تهران پرجمعیت ترین شهر ایران و پایتخت کشور ما می‌باشد. با توجه به اینکه مهم‌ترین مراکز اداری و نهادهای دولتی در تهران متمرکز شده اند باعث شده است تا رونق اقتصادی در این شهر پیشرفت چشمگیری داشته باشد. صاحبان صنایع و افراد کارآفرین نیز با در نظر داشتن این شرایط دفاتر کاری خود را در شهر تهران افتتاح می‌نمایند.  مناسب‌ترین گزینه برای تمام فعالان اقتصادی ثبت شرکت در تهران می‌باشد. امکاناتی همانند جاده‌هایی امن به تمام استان‌های مجاور، چند پایانه مسافربری، فرودگاه و ایستگاه راه آهن باعث شده است که از سراسر ایران به شهر تهران بیایند. همچنین تاجران بین المللی نیز تهران را مقصد اصلی خود قرار می‌دهند. توجه داشته باشید که بازار فرهنگ و هنر نیز در مقایسه با سایر نقاط کشور در تهران دارای رونق بیشتری می‌باشد. در چند سال گذشته ثبت شرکت در تهران در کلیه حوزه‌ها شامل حوزه‌های آموزشی و بهداشتی تا گردشگری و فناوری دارای رشد چشمگیری بوده است.
مرجع رسمی ثبت شرکت در تهران اداره کل ثبت شرکت‌ها و موسسات غیر تجاری (sherkat.ssaa.ir) می‌باشد. تمامی مراحل تشکیل یک شرکت با نظارت مستقیم این اداره صورت می‌پذیرد. این اداره زیر نظر سازمان ثبت اسناد و املاک کشور به فعالیت خود ادامه می‌دهد و وابسته به قوه قضاییه جمهوری اسلامی ایران می‌باشد. کلیه آیین نامه‌ها و بخشنامه‌ها، مقررات و دستورالعمل‌های مرتبط با این حوزه به وسیله همین سازمان اطلاع‌رسانی می‌گردد. به این ترتیب در صورتی که شما قصد انجام فعالیت تجاری قانونی در تهران را دارید لازم است تا شرکتی را در راستای فعالیت‌های خود تاسیس نمایید تا از دیدگاه قانون نیز به رسمیت شناخته شوید. توجه داشته باشید که قوانین ثبت شرکت در تهران با سایر استان‌ها و شهرهای کشور تفاوت چندانی ندارد.
در صورتی که در رابطه با ثبت شرکت در تهران و یا سایر مناطق سوالی دارید می‌توانید از مشاوره رایگان موسسه شریف بهره‌مند شوید. شما عزیزان با برقراری تماس با شماره تلفن 02188557402 می‌توانید با کارشناسان مجرب موسسه شریف ارتباط برقرار نمایید و کلیه سوالات و ابهامات خود را در این خصوص رفع نمایید.

قوانین ثبت شرکت در تهران

ثبت شرکت در تهران موسسه ثبتی و حقوقی شریف، مشاوره رایگان: 02188557402

مراجع ثبت شرکت تهران و حومه

وظیفه ثبت نمودن شرکت‌ها و تغییرات شرکت‌ها در استان تهران بر عهده اداره ثبت شرکت‌ها و موسسات غیرتجاری تهران و ۱۱ مرجع ثبت شرکت‌ها و موسسات غیرتجاری زیرمجموعه آن می‌باشد. در ادامه مطلب این مراجع ثبتی نام برده شده است.
1. مرجع ثبت شرکت‌ها و موسسات غیر تجاری واقع در قدس
2. مرجع ثبت شرکت‌ها و موسسات غیر تجاری واقع در پیشوا
3. مرجع ثبت شرکت‌ها و موسسات غیر تجاری واقع در پردیس
4. مرجع ثبت شرکت‌ها و موسسات غیر تجاری واقع در دماوند
5. مرجع ثبت شرکت‌ها و موسسات غیر تجاری واقع در رباط کریم
6. مرجع ثبت شرکت‌ها و موسسات غیر تجاری واقع در رود هن
7. مرجع ثبت شرکت‌ها و موسسات غیر تجاری واقع در پاکدشت
8. مرجع ثبت شرکت‌ها و موسسات غیر تجاری واقع در قرچک
9. مرجع ثبت شرکت‌ها و موسسات غیر تجاری واقع در شهریار
10. مرجع ثبت شرکت‌ها و موسسات غیر تجاری واقع در فیروزکوه
11. مرجع ثبت شرکت‌ها و موسسات غیر تجاری واقع در ورامین
به موجب مواد ۶ و ۱۱ و ۱۲ قانون تجارت اداره ثبت شرکت‌ها و موسسات غیرتجاری، دفاتر تجاری (به جز دفتر کپیه) را امضا و پلمپ می‌کنند. در نهایت دفاتر تجاری آن دسته از تجار حقیقی که در تهران دارای تجارت‌خانه می‌باشند و یا شرکت‌هایی که مرکز اصلی آن‌ها در تهران قرار دارد، در اداره نامبرده پلمپ و امضا می‌شوند.
در رابطه با شرکت‌های خارجی نیز که در کشور اصلی شرکت قانونی محسوب می‌گردند و در کشور ایران به واسطه شعبه خود دارای فعالیت تجاری هستند، امضای دفاتر تجاری آن‌ها و نیز پلمپ دفاتر در اداره ثبت شرکت‌ها و موسسات غیرتجاری صورت می‌پذیرد. آن دسته از شرکت‌های ایرانی که مرکز اصلی آن‌ها در شهرستان‌ها قرار دارد و نیز تجار حقیقی که در شهرستان‌ها دارای تجارت‌خانه هستند،  لازم است تا دفاتر خود را در اداره ثبت محل به امضا و پلمپ آن اداره برسانند.

آدرس اداره ثبت شرکت در تهران

همانگونه که اطلاع دارید استان تهران دارای ۱۱ شهرستان و کلان شهر می‌باشد که در این شهر انواع امور ثبتی به آسانی صورت می‌پذیرد. اداره ثبت و مراجع ثبتی در هر بخش و شهرستان به صورت جداگانه دارای فعالیت می‌باشند تا بتواد از لحاظ انجام امور تقسیم بندی درستی انجام شود. همچنین شهر تهران ۲۲ منطقه دارد که هر یک از این مناطق به ناحیه‌های زیرمجموعه تقسیم‌بندی شده‌اند تا بتواند این بخش‌ها را از یکدیگر جدا کند و مدیریت این بخش با سهولت و دقت بیشتری انجام پذیرد.
ثبت شرکت در تهران به وسیله مرجع ثبت در مرکز تهران انجام می‌گردد. همان‌گونه که اطلاع دارید استان تهران، شهرستان و توابعی دارد که در اطراف این استان قرار دارند و زیر مجموعه کلان شهر بزرگ تهران هستند که در این شهرستان‌ها ادارات ثبت و مراجع ثبت موسسات غیرتجاری قرار دارند که وظیفه آن‌ها ثبت شرکت، ثبت برند، ثبت تغییرات شرکت و هیئت مدیره و غیره می‌باشد.
نشانی اداره ثبت شرکت در تهران در خیابان میرداماد، تقاطع مدرس است که لازم است مدارک خود را به وسیله اداره پست به این نشانی ارسال نمایید و در آخر به جهت تایید روزنامه رسمی باید  به خیابان بهشت مراجعه نمایید. البته توجه داشته باشید که برای ثبت شرکت نیازی به حضور در اداره نمی‌باشد و تنها کافی است با استفاده از سایت و ارسال نمودن مدارک به این آدرس درخواست خود را به جهت بررسی ثبت نمایید.

آدرس اداره ثبت شرکت در تهران

ثبت شرکت در تهران موسسه ثبتی و حقوقی شریف، مشاوره رایگان: 02188557402

تفاوت ثبت شرکت در تهران و شهرستان‎‌ها

اختلافاتی که در بین متقاضیان ثبت شرکت ایجاد می‌شود بیشتر به علت موضوع مکان ثبت شرکت است. برخی افراد بر این گمان  هستند که ثبت نمودن شرکت در تهران باعث اعتبار یافتن و توان بیشتر شرکت می‌شود و می‌تواند فرصت‌های زیادی را در اختیار شرکت قرار دهد و به عنوان یک رزومه قابل دفاع تأثیر بسیار زیادی دارد. اما لازم است به این نکته توجه داشته باشید که ثبت شرکت در ایران در اداره ثبت شرکت‌ها صورت می‌پذیرد البته شعبه مرکزی و اداره اصلی آن در تهران قرار دارد اما در کلیه استان‌ها و شهرستان‌ها و حتی شهرهای بزرگ دارای یک شعبه و یا مرکزی به جهت انجام امور ثبتی می‌باشد و قرار گرفتن اداره اصلی در شهر تهران به هیچ عنوان باعث اعتبار بیشتر شرکت آن نخواهد شد. ثبت نمودن شرکت در ایران با توجه به قوانین و مقررات تجاری ایران، دستورالعمل‌ها و آیین‌نامه‌های یکسان اداره ثبت شرکت‌ها صورت می‌پذیرد که در سراسر نقاط ایران یکسان می‌باشد و دارای هیچ‌گونه تفاوتی نیست. در حقیقت سیستم ثبت نمودن شرکت یک سیستم تمام مکانیزه و تمام الکترونیک است و بررسی و کنترل مدارک لازم نیز به وسیله کارشناسانی صورت می‌پذیرد که هیچ‌گونه شناختی نسبت به فرد متقاضی ندارند. در چنین شرایطی که شرکت با یک سیستم مرکزی و نیز با یک سلسله قوانین و مقررات یکسان به ثبت می‌رسد دلیل دیگری برای اعتبار بیشتر یا بهتر بودن ثبت شرکت در تهران به هیچ عنوان وجود نخواهد داشت. تنها عاملی که باعث تعیین کردن اعتبار شرکت‌ها می‌شود؛ نوع شرکت، میزان سرمایه شرکت و در صورتی که شرکت از نوع غیر سهامی و یا اشخاص باشد، اعتبار موسسین شرکت است. به طور معمول هرچه شرکت سرمایه بیشتر ، نفرات شناخته‌شده‌تر و قوی‌تر از نظر تجربه و مدارک تحصیلی و در آخر توان رقابتی بالاتر باشد، از اعتبار بیشتری هم برخوردار خواهد بود و به هیچ عنوان نباید این موضوع را با مکان ثبت شرکت اشتباه بگیرید.

مدارک ثبت شرکت در تهران

  1. اظهارنامه شرکت در دو نسخه
  2. اساسنامه شرکت در دو نسخه
  3. دو برگ از صورت‌جلسه هیئت مدیره و موسسین شرکت
  4. ارائه نمودن کپی برابر اصل شناسنامه و کارت ملی کلیه شرکای شرکت
  5. پرداخت نمودن حداقل ۳۵ درصد از سرمایه شرکت و ارائه نمودن گواهی آن
  6. ارائه کردن تقویم‌نامه کارشناس دادگستری
  7. ارائه نمودن اصل سند مالکیت و گواهینامه عدم سوء پیشینه
  8. در اختیار داشتن امضای وکالتنامه و قیم‌نامه
  9. ارائه نمودن مدارک سهامداران داخلی و خارجی.
مدارک ثبت شرکت در تهران

ثبت شرکت در تهران موسسه ثبتی و حقوقی شریف، مشاوره رایگان: 02188557402

مراحل تاسیس شرکت در تهران

با ثبت نمودن شرکت خواهید توانست کلیه فعالیت‌های تجاری و اقتصادی خود را به صورت کاملا قانونی و رسمی به انجام برسانید و این فرایندها قابلیت پیگیری دارند تا با اطمینان بیشتری بتوانید به انجام فعالیت‌های تجاری خود بپردازید و اگر بدون ثبت نمودن شرکت به انجام فعالیت‌های اقتصادی بپردازید در وهله اول ممکن است نتوانید با شرکت‌ها و موسسات زیادی قرارداد عقد نمایید چرا که در زمان ثبت قرارداد از شما کد ثبت شرکت اخذ می‌گردد و نیز در صورت بروز مشکل امکان پیگیری قانونی آن به هیچ عنوان وجود نخواهد داشت.
فرایند ثبن نمودن شرکت در تهران دارای پیچیدگی‌های خاصی می‌باشد که در صورتی که به آن‌ها توجه نکنید ممکن است این فرایند را برای شما بسیار دشوار و طولانی سازد. برای اینکه بتوانید شرکت خود را در تهران به ثبت برسانید بهتر است تا کلیه مراحل تاسیس شرکت را به صورت گام به گام به انجام برسانید. انتخاب نام، تعیین نمودن موضوع فعالیت شرکت، تکمیل نمودن مدارکف پرداخت کردن هزینه‌ها و ارسال اصولی آن‌ها در پاکت مخصوص پستی، ترتیب مراحل ثبت شرکت در تهران می‌باشد. به طور معمول پر زحمت‌ترین مرحله این فرایند تنظیم اساسنامه، شرکت نامه و صورت‌جلسات مجمع عمومی و هیئت مدیره است.
با درج آگهی در روزنامه رسمی جمهوری اسلامی ایران و انتشار آگهی در روزنامه کثیرالانتشار در نهایت ثبت نهایی شرکت شما صورت می‌پذیرد.
در ادامه مطلب مراحل تاسیس شرکت در تهران به صورت خلاصه نام برده شده است:
1. دارا بودن یک فرد شریک خوب و مورد اطمینان
2. ارتباط و بارگذاری در سامانه ثبت شرکت‌ها
3. انتخاب نام‌های مورد نظر برای شرکت
4. مشخص نمودن عنوان، مدت و موضوع فعالیت شرکت
5. مشخص نمودن آدرس شرکت مورد نظر
6. تعیین کردن سرمایه مقرر شده شرکت
7. معرفی کردن شرکای شرکت
8. تعیین نمودن سهام هریک از شرکای شرکت
9. نشان دادنشعبه‌های شرکت
10. ارائه نمودن اساسنامه شرکت مورد نظر
11. چاپ کردن آگهی در روزنامه رسمی.

مدت زمان تاسیس شرکت در تهران

برای ثبت شرکت در تهران حدوداً به ۲۵ تا ۳۵ روز کاری زمان نیاز خواهید داشت. لازم است تا کلیه مراحل تاسیس قانونی شرکت در تهران به ترتیب و گام به گام انجام شود. پس از اینکه کلیه مدارک را تکمیل نموده اید باید به اداره ثبت شرکت‌ها این مدارک را ارسال نمایید. سپس کارشناسان این اداره بررسی دقیق مدارک را به انجام می‌رسانند و در صورتی که اشکالی وجود داشته باشد مدارک را به جهت اصلاح باز می‌گردانند. در نهایت، نهایی شدن تاسیس شرکت در تهران بعد از تایید بازرسان اداره نامبرده شده و صدور گواهی آگهی شرکت به انجام خواهد رسید. توجه داشته باشید که پرداخت نمودن هزینه اضافی هیچگونه تاثیری را در تسریع این پروسه قانونی و کاهش مدت زمان ثبت شرکت در تهران نخواهد داشت.

صفر تا صد هزینه‌های ثبت شرکت در تهران

با توجه به نوع شرکتی که قصد دارید آن را به ثبت برسانید هزینه‌های ثبت شرکت در تهران نیز متغیر می‌باشد. جهت ثبت نمودن شرکت لازم است تا هزینه‌های قانونی آن را پرداخت نمایید. هزینه‌هایی مرتبط با تمبر‌های مالیاتی یا ثبتی، هزینه چاپ آگهی روزنامه و غیره که با توجه به نوع شرکت شما متغیر می‌باشد. شما قادر خواهید بود از مجموعه های فعال در این زمینه کمک بگیرید تا بتوانید هزینه حدودی ثبت شرکت در تهران را تخمین بزنید. در چند سال اخیر هزینه ثبت شرکت دارای افزایش بوده است و به جهت ثبت نمودن هر نوع شرکتی هزینه متفاوتی لازم است. حتی هزینه آگهی برای برخی از شرکت‌ها نیز بیشتر است به همین دلیل موسساتی که اقدام به ثبت شرکت شما می‌نمایند هزینه‌های گوناگونی را از شما دریافت می‌نمایند. در صورتی که شما ثبت شرکت خود را به موسسه شریف بسپارید می‌توانید از انجام فرایند ثبت شرکت خود اطمینان کامل حاصل نمایید و با خیال راحت این کار را به کارشناسان مجرب این موسسه بپردازید. در این صورت شما نیازی به پیگیری‌های چندباره نخواهید داشت.
جهت دریافت مشاوره رایگان از کارشناسان و متخصصان موسسه ثبتی شریف می‌توانید با شماره تماس 02188557402 تماس حاصل فرمایید.
همچنین آدرس موسسه شریف به نشانی: خیابان ولیعصر- پایین‌تر از بهشتی- بین دل آرا و دل آویز- پلاک ۲۰۷۳- واحد جنوبی می‌باشد.

صفر تا صد هزینه ثبت شرکت در تهران

ثبت شرکت در تهران موسسه ثبتی و حقوقی شریف، مشاوره رایگان: 02188557402

مزایای تاسیس شرکت در تهران

در میان تمام شهرهای کشور ایران، شهر تهران به دلیل دارا بودن موقعیت جغرافیایی ویژه و پایتخت بودن دارای رونق بسیار بیشتری در کسب و کارها و اقتصاد می‌باشد و شما می‌توانید با تاسیس نمودن شرکت‌های تجاری در تهران به بسیاری از جنبه‌های تجاری و اقتصادی دسترسی راحت‌تری داشته باشید و از سمت دیگر در امور صادرات و واردات، دریافت وام و موارد مشابه با ثبت نمودن شرکت خود در تهران دست شما بازتر خواهد بود. ثبت شرکت در تهران مزیت‌های بیشماری دارد که در ادامه به چند مورد از این مزیت‌ها اشاره می‌نماییم:
1. میتوانید اعتبار هویتی والایی برای کسب و کار خود در جامعه کسب نمایید.
2. اموال شخصی هر فردی در برابر خطرات ورشکستگی و مطالبات طلبکاران شرکت به صورت کامل ایمن می‌باشد.
3 می‌توانید انواع وام و تسهیلات بانکی را از موسسات و بانک‌های داخلی و خارجی دریافت نمایید.
4. حق و حقوق هریک از شرکای موسس شرکت در قانون به صورت واضح مشخص می‌باشد.
5. می‌توانید در مزایده‌ها و مناقصه‌های خصوصی و دولتی که نیاز به رتبه شرکتی دارند مشارکت نمایید.
6. می توانید نیروی کار ماهرتر استخدام نمایید که اغلب تمایل دارند در شرکت‌ها فعالیت نمایند تا در کسب و کار حقیقی.
7. جلوگیری نمودن از انحلال کسب و کار در زمان انصراف هر یک از شریکان و جایگزین کردن اشخاص دیگر به آسانی.
8. ایجاد نمودن ارزش افزوده و حسن شهرت با بالارفتن سال تاسیس شرکت مورد نظر.
9. شما همچنین با ثبت شرکت می‌توانید از اختلافاتی که ممکن است در آینده در میان شریکان به وجود آید جلوگیری نمایید؛ زیرا شما با انتخاب یکی از انواع شرکت‌ها در واقع روابط و تعهدات ما بین شرکا را به صورت واضح آشکار خواهید کرد و اگر یکی از شریکان زیاده خواهی نماید، فرد قاضی با توجه به نوع شرکت می‌تواند شرکا و حق و حقوق شرکا را در حداقل زمان ممکن مشخص نماید.

سخن پایانی

در این مقاله در رابطه با ثبت شرکت در تهران اطلاعاتی را خدمت شما عزیزان قرار دادیم. از جمله مطالبی که در این مقاله عنوان شد می‌توان به: تعریف شرکت، انواع شرکت‌های قابل ثبت در تهران، قوانین ثبت شرکت در تهران، مراجع ثبت شرکت تهران و حومه، آدرس اداره ثبت شرکت در تهران، تفاوت ثبت شرکت در تهران و شهرستان‌ها، مدارک ثبت شرکت در تهران، مراحل تاسیس شرکت در تهران، هزینه‌های ثبت شرکت در تهران، مزایای تاسیس شرکت در تهران و غیره اشاره نمود.
با توجه به مزیت‌هایی که ثبت شرکت در تهران به همراه دارد بسیاری از بیزینس‌ها و شرکت‌های تجاری که در داخل و یا خارج از ایران دارای یک شعبه و یا شرکت هستند، تمایل دارند شرکت خود را در تهران به ثبت برسانند. ثبت شرکت در تهران فرایند پیچیده‌ای می‌باشد که لازم است کلیه مراحل این فرآیند به درستی انجام پذیرد. در حقیقت برای  ثبت شرکت در تهران لازم است از افراد متخصص و مجرب در این زمینه کمک بگیرید. در صورتی که شما در رابطه با ثبت شرکت در تهران و یا سایر مناطق سوال یا ابهامی دارید می‌توانید با شماره تماس 02188557402 تماس حاصل فرمایید و از مشاوره رایگان کارشناسان مجرب موسسه ثبتی شریف بهره‌مند شوید.
در صورتی که ثبت شرکت خود را به کارشناسان این موسسه بسپارید، کارشناسان مجرب این موسسه ثبت شرکت شما را در کم‎ترین زمان و با مناسب‌ترین قیمت به انجام خواهند رساند.
همچنین آدرس موسسه شریف به نشانی: خیابان ولیعصر- پایین‌تر از بهشتی- بین دل آرا و دل آویز- پلاک ۲۰۷۳- واحد جنوبی می‌باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *