ثبت شرکت در رشت

ثبت شرکت در رشت
 • ۱۵ آذر, ۱۴۰۱
 • دیدگاه: 0
 • وبلاگ

ثبت شرکت در رشت

ثبت شرکت در رشت به دلیل مزایای بسیاری که دارد، توجه سرمایه گذاران را به خود جلب کرده است. یکی از شهر‌های بسیار زیبا که در مناطق شمالی ایران از جمله شهرهای گردشگر پذیر محسوب میگردد شهر زیبای رشت می‌باشد. در هر سال تعداد زیادی از دوستداران تاریخ و فرهنگ و طبیعت به این شهر سفر می‌کنند. شهر رشت به دلیل موقعیت خود در سالیان متمادی مورد توجه سرمایه‌گذاران بسیاری قرار گرفته است. از جمله ظرفیت‌ها و پتانسیل‌های استان که باعث شده است سرمایه گذاری در این استان با توجه به شرایط آن بسیار گسترده شود، می‌توان به صنایع نساجی، شیمیایی، الکترونیک رشت و فرودگاه رشت اشاره نمود.
با توجه به اینکه در شهرستان رشت انواع صنایع و کارخانه‌های گوناگون مرتبط با کشاورزی و دامداری و چوب بری موجود می‌باشد این استان شمالی دارای ظرفیت بی مثالی در کشاورزی و موقعیت جغرافیایی می‌باشد که به همین دلیل می‌تواند فرصت‌های بی نظیر سرمایه گذاری در این شهرستان را فراهم آورد. به جهت راه اندازی و ایجاد یک کسب و کار مستقل انواع روش‌های گوناگونی وجود دارد که ثبت شرکت از جمله یکی از این راه‌ها می‌باشد. در صورتی که شما عزیزان هم قصد ثبت شرکت در گیلان را دارید و به دنبال افزایش اطلاعات خود در این زمینه هستید، در این مقاله با ما همراه باشید تا بتوانید پاسخ سوالات خود را دریافت نمایید.
شما عزیزان می‌توانید جهت دریافت اطلاعات بیشتر در رابطه با ثبت شرکت در رشت و یا ثبت شرکت در سایر مناطق با مشاورین مجرب موسسه شریف ارتباط برقرار کنید. جهت دریافت مشاوره رایگان می‌توانید با شماره تماس 02188557402 تماس حاصل فرمایید. همچنین آدرس موسسه شریف به نشانی خیابان ولیعصر- پایین‌تر از بهشتی- بین دل آرا و  دل آویز- پلاک ۲۰۷۳ -واحد جنوبی می‌باشد.

ثبت شرکت در رشت

ثبت شرکت در رشت موسسه ثبتی و حقوقی شریف، مشاوره رایگان: 02188557402

اهمیت ثبت شرکت در رشت

با توجه به اینکه شهرستان رشت در استان گیلان دارای موقعیت تجاری و گردشگری بسیار مطلوبی می‌باشد می‌تواند از جمله انتخاب سرمایه‌گذاران برای سرمایه گذاری در این استان باشد. سرمایه‌گذاران می‌توانند با سرمایه‌گذاری در این استان شرکت و کسب و کار خود را به صورت قانونی و رسمی راه اندازی نموده و از این طریق می‌توانند به سود و درآمد خوبی دست یابند.
با توجه به اینکه موقعیت‌های تجاری گوناگونی همانند بندر آزاد انزلی در مجاورت این شهر و در داخل این استان نیز موقعیت‌های متنوع و جذاب گردشگری همانند دریا و ارتفاعات جنگل‌های بسیار چشم نواز که در هر سال مسافران بسیار زیادی را از داخل و خارج از کشور به این استان جذب می‌نماید، وجود دارد، باعث می‌گردد تا فرصت‌های بیشماری به جهت سرمایه گذاری و شروع و راه اندازی کسب و کارهای مختلف کوچک و بزرگ در این شهرستان مهیا شود. در این شهرستان رستوران ها و مراکز تفریحی زیادی وجود دارد و با به ثبت رساندن برند و موسسه خود به صورت رسمی و قانونی تلاش کرده‌اند تا روال قانونی کار خود را پیش ببرند تا بتوانند از این طریق از انواع مزیت‌های قانونی که برای این کار در نظر گرفته شده است بهره مند شوند. در میان انواع کسب و کارهای مختلف در شهر رشت رقابت وجود دارد و برای اینکه شما بتوانید از مزیت‌های گوناگون قانونی کسب و کار خود بهره مند شوید و همچنین برای جلوگیری از هرگونه سوء استفاده رقبا ،لازم است تا کسب و کار خود را به صورت قانونی به ثبت برسانید. شما با به ثبت رساندن شرکت و کسب و کار خود در رشت استان گیلان می‌توانید از مزیت‌های گوناگونی بهره مند شوید که در ادامه مطلب به آنها اشاره خواهد شد.

انواع ثبت شرکت در رشت

در کشور ایران زمانی که شما شرکت یا تجارت خود را به ثبت می‌رسانید بیزینس شما دارای شخصیت حقوقی مستقل خواهد شد به بیان دیگر نهادی که جدا از صاحبانش با آن رفتار می‌شود. همانگونه که عنوان شد هر حالتی از ساختار شرکت تجاری مزیت‌ها و معایب خاص خود را دارد اما باید علاوه بر توجه به برنامه فعلی، این کار با در نظر گرفتن آینده پیش‌رو نیز انجام گردد. فرایند ثبت نمودن شرکت پروسه‌ی اولیه ای می‌باشد که به وسیله آن صاحبان کسب و کار می‌توانند شرکت خود را تاسیس نمایند یا به ثبت رسانند. با توجه به اینکه انواع گوناگونی از شرکت‌ها در کشور ایران وجود دارد افراد کارآفرین باید اطمینان داشته باشند که نوع کسب و کاری را که برای خود انتخاب می‌نمایند مناسب عملیات آن‌ها می‌باشد. افراد متقاضی و نیز صاحبان ثبت شرکت به جهت انجام فرایند تشکیل شخص حقوقی در مرحله اول لازم است تا با تسلط به انتخاب قوانین نوع شخصیت حقوقی خود را تعیین نمایند و با بررسی نمودن قوانین مرتبط با آن نوع از شرکت‌ها تصمیم گیری‌های لازم را به انجام برسانند. در ادامه مطلب انواع اشخاص حقوقی جهت ثبت شرکت در رشت ذکر خواهد شد.
1. به ثبت رساندن شرکت سهامی خاص در رشت
2. به ثبت رساندن شرکت با مسئولیت محدود در رشت
3. به ثبت رساندن شرکت سهامی عام در رشت
4. به ثبت رساندن شرکت تضامنی در رشت
5. به ثبت رساندن شرکت نسبی در رشت
6. به ثبت رساندن شرکت مختلط سهامی در رشت
7. به ثبت رساندن شرکت مختل غیر سهامی در رشت
8. به ثبت رساندن شرکت تعاونی در رشت

ثبت شرکت آنلاین در رشت

در دنیای امروز و با توجه به اینکه خدمات اینترنتی رشد بسیاری داشته است خدمات دولت الکترونیک نیز در اختیار عموم افراد جامعه قرار گرفته است تا تمامی کارها از جمله به ثبت رساندن شرکت بتواند به آسانی انجام شود. با استفاده از این روش تعداد اشخاصی که به سازمان‌ها مراجعه می‌نمایند به طور چشمگیری کاهش یافته و از هدر رفتن وقت، هزینه و انرژی اضافه جلوگیری خواهد شد. به همین خاطر اداره ثبت شرکت‌ها نیز روش ثبت آنلاین شرکت‌ها را جایگزین روش سنتی ثبت شرکت نموده است. در این صورت به جای اینکه نیاز به مراجعه حضوری به اداره ثبت شرکت رشت و نیز ایستادن طولانی مدت باشد شما می‌توانید جهت ثبت شرکت خود به سامانه اداره ثبت شرکت‌ها به صورت کاملاً غیر حضوری مراجعه نموده و ثبت شرکت آنلاین خود را در رشت به انجام برسانید.
در صورتی که شما اطلاعات کافی با این سامانه اینترنتی را ندارید و یا در این زمینه سوالاتی دارید می‌توانید با کارشناسان مجرب موسسه شریف تماس حاصل فرمایید و سوالات خود و ابهامات خود را رفع نمایید. جهت دریافت مشاوره رایگان می‌توانید با شماره تماس 02188557402 تماس حاصل فرمایید. همچنین آدرس موسسه شریف به نشانی خیابان ولیعصر- پایین‌تر از بهشتی- بین دل آرا و  دل آویز- پلاک ۲۰۷۳ -واحد جنوبی می‌باشد.

ثبت شرکت آنلاین در رشت

ثبت شرکت در رشت موسسه ثبتی و حقوقی شریف، مشاوره رایگان: 02188557402

سامانه ثبت شرکت در رشت

برای افراد متقاضی ثبت شخصیت حقوقی در رشت، از تاریخی که مرجع ثبت شرکت‌ها به عنوان یکی از زیر مجموعه‌های سازمان ثبت اسناد و املاک کشور اقدام به تاسیس و راه اندازی سامانه ثبت شرکت در رشت گرفته است، این امکان فراهم شده است تا در صورتی که شرایط لازم را دارا می‌باشند بتوانند به این سامانه مراجعه نموده و بر طبق مقررات نحوه ثبت شرکت سایت، به جهت ثبت شخصیت حقوقی مورد نظر خود اقدام نمایند.
در حقیقت سامانه ثبت شرکت در رشت همان سامانه جامع ثبت شرکت‌ها می‌باشد که به عنوان یکی از زیرمجموعه‌های سایت سازمان ثبت اسناد و املاک کشور به آدرس اینترنتی irsherkat.ssaa.ir به افراد متقاضی ساکن رشت ، خدمت رسانی نموده و این دسته از افراد می ‌توانند با مراجعه به بخش ثبت تاسیس شخصیت حقوقی سایت و با پرداخت هزینه های مورد نیاز شرکت خود را به ثبت برسانند.
البته این سامانه دارای امکانات دیگری نیز می‌باشد و امکانات آن تنها محدود به ثبت شرکت در رشته نمی‌باشد. همچنین در این سامانه می‌توان به ثبت صورتجلسه تغییرات، ثبت اینترنتی پذیرش اظهارنامه پلمپ دفاتر قانونی، ثبت اینترنتی اطلاعات عمومی شخصیت حقوقی، اظهارنامه دفتر ثبت تجاری، درخواست کد فراگیر، پیگیری نمودن درخواست و نیز انصراف از درخواست نیز پرداخت.

مدارک ثبت شرکت رشت

 1. مدارک ثبتی شرکت همانند تقاضانامه، اساسنامه و غیره
 2. مدارک سجلی و یا هویتی کلیه اعضا
 3. جواز کسب یا تاسیس و یا موافقتنامه اصولی در مورد نیاز
 4. در صورت استفاده نمودن از یک وکیل به جهت ثبت شرکت رشت نیاز به وکالت نامه می‌باشد.

مراحل ثبت شرکت در رشت

برای اینکه بتوانید در رشت شرکتی را به ثبت برسانید لازم است تا مراحل گوناگونی را طی نمایید. در ادامه مطلب این مراحل به صورت مختصر عنوان خواهد شد. در این قسمت از مقاله به بیان مراحل مختلف ثبت شرکت در رشت می‌پردازیم که لازم است به این فرآیند توجه داشته باشید:
1. انتخاب نمودن نوع شرکت مورد نظر
2. تعیین نمودن شریکان شرکت و یا سهامداران
3. تعیین نمودن مقدار سرمایه اولیه شرکت
4. انتخاب کردن موضوع فعالیت مناسب برای شرکت
5. انتخاب نمودن یک نام مناسب برای شرکت مورد نظر
6. تعیین نمودن چارت سمت هر عضو و نیز تعیین نمودن اختیارات و حقوق امضا
7. آماده نمودن مدارک مورد نیاز بر طبق چک لیست مورد نیاز اداره ثبت شرکت‌ها
8. ثبت نام آنلاین و درخواست اینترنتی
9. ارسال نمودن مدارک به همراه نامه تایید نام اداره
10. مراجعه به اداره به جهت امضا و تحویل اوراق
11. پرداخت روزنامه رسمی و روزنامه کثیرالانتشار شرکت

مراحل ثبت شرکت در رشت

ثبت شرکت در رشت موسسه ثبتی و حقوقی شریف، مشاوره رایگان: 02188557402

مدت زمان ثبت شرکت در رشت

در رابطه با مدت زمان ثبت شرکت در رشت می‌توان گفت که از زمانی که ثبت آنلاین شرکت به اتمام می‌رسد به جهت بررسی‌های اولیه بین ۴۸ تا ۷۲ ساعت زمان لازم است و در صورتی که ثبت نام  توسط سامانه ثبت شرکت تایید گردد باید ارسال مدارک و مرحله تایید آن‌ها را مد نظر قرار داد که این مراحل حداقل ۵ روز زمان لازم دارد. بنابراین از زمان اتمام مشاوره شما با موسسه شریف تصمیم گیری در رابطه با سرمایه، شرکا، سمت، نام شرکت و غیره و نیز تکمیل مدارک مورد نیاز ثبت شرکت حداقل ۷ روز کاری به جهت ثبت شرکت خود در رشت در نظر بگیرید. در صورتی که شما برای ثبت شرکت خود از کارشناسان مجرب موسسه ثبتی شریف بهره گیرید، این زمان بسیار کوتاه‌تر خواهد شد.

هزینه ثبت شرکت در گیلان

هزینه‌های ثبت شرکت از جمله پارامترهای مهم می‌باشد که در زمان ثبت هر شرکتی باید در نظر گرفته شود. بسیاری از افراد قبل از اینکه به انجام کاری بپردازند ابتدا به دنبال هزینه‌های آن می‌باشند و البته این نکته یک نکته مثبت است زیرا باعث می‌شود با توجه به بودجه‌ای که فرد در اختیار دارد به برنامه‌ریزی دقیق بپردازد تا در آینده با مشکلی روبرو نشود.
برای فرایند ثبت شرکت در گیلان نمی‌توان هزینه دقیقی را بیان نمود زیرا این هزینه با توجه به عوامل گوناگونی تعیین می‌شود که برای هر فردی با فرد دیگر متفاوت می‌باشد. برای مثال زمانی که شما می‌خواهید کار خود را شروع کنید به یک دفتر کار نیاز دارید؛ یک فرد شرکتی با دفتر ۵۰ متری تاسیس می‌نماید و کار خود را شروع می‌کند و فرد دیگری با یک دفتر ۲۰۰ متری کار خود را شروع می‌کند. در حقیقت این دو نفر در هزینه دارای تفاوت می‌باشند اما به جهت اینکه با هزینه‌های حدودی ثبت شرکت آشنا شوید، عوامل موثر بر هزینه ثبت شرکت در گیلان بیان خواهد شد و شما با توجه به شرایطی که دارید می‌توانید مقدار هزینه لازم برای ثبت شرکت خود در گیلان را به صورت حدودی تخمین بزنید.
1. سرمایه اولیه
سرمایه اولیه در حقیقت اعتبار شرکت شما می‌باشد. در مطالب قبلی عنوان شد که برای دو نوع شرکت سهامی خاص و مسئولیت محدود حداقل ۱۰۰ هزار تومان سرمایه اولیه لازم است اما لازم است توجه داشته باشید که این مبلغ بسیار اندک می‌باشد و اعتبار زیادی را به شرکت شما نخواهد بخشید.
2. حق الثبت
حق الثبت
هزینه ای می‌باشد که شما برای نام شرکت خود به اداره پرداخت می‌نمایید. این مبلغ با توجه به سرمایه اولیه شرکت شما تعیین خواهد شد.
3. سرمایه
برای فراهم آوردن دفتر کار و نیز تجهیزاتی که در شرکت به آن‌ها نیاز دارید لازم است تا شما سرمایه ای را در اختیار داشته باشید.
4. آگهی روزنامه
در فرایند ثبت شرکت در گیلان شما به دو نوبت آگهی در روزنامه نیاز خواهید داشت که این دو آگهی هم برای شما هزینه‌هایی را به دنبال خواهد داشت. البته توجه داشته باشید با توجه به نرخ مصوبه هر روزنامه‌ای با روزنامه دیگر دارای تفاوت قیمت می‌باشد و نمی‌توان برای این موضوع مبلغ دقیقی را در نظر گرفت.

هزینه ثبت شرکت در گیلان

ثبت شرکت در رشت موسسه ثبتی و حقوقی شریف، مشاوره رایگان: 02188557402

ثبت شرکت بازرگانی در رشت

شرکت بازرگانی در رشت از جمله موضوعاتی می‌باشد که دارای تقاضای بسیاری در سرمایه‌گذاری و ایجاد شرکت می‌باشد که کارهای مرتبط با داد و ستد تجاری و بازرگانی را به انجام می‌رساند. شرکت‌های بازرگانی در رشت دارای ماهیت شرکت‌های تجاری می‌باشند و با تبادلات تجاری می‌توانند فعالیت خود را ادامه دهند. موسسه ما می‌تواند در این مسیر راهنمایی‌های لازم را به شما ارائه نماید.

ثبت شرکت پیمانکاری در رشت

شرکت‌های پیمانی همان شرکت‌های طرف قرارداد با اشخاص  فعال در حوزه پیمانکاری و قرارداد معماری با مشتریان و ارگان‌های مربوطه می‌باشد. به همین جهت شرکت‌های پیمانی را می‌توان با در نظر گرفتن اصول تخصصی ثبت شرکت در رشت پیگیری نمود.

ثبت شرکت خدماتی در رشت

انواع شرکت‌های خدماتی در کشور با در نظر داشتن قوانین حقوقی و ثبتی امور را به انجام می‌رسانند و مواردی همانند خدمت رسانی به جامعه و مشتریان را تحت سلطه انجام امور خدمات می‌پردازند. ثبت این گونه از شرکت‌ها باید با اصول اداره ثبت انجام شود.

ثبت موسسه در رشت

کسب و کارهایی که با موضوعی غیر تجاری دارای فعالیت می‌باشند، موسسات نام دارند و در دو نوع انتفاعی و غیرانتفاعی دسته‌بندی می‌شوند. خدماتی همانند آموزش، خدمات خیریه از جمله موارد کاری موسسات می‌باشد که لازم است از طریق مشاوره کارشناسی به پیگیری آنها بپردازید.

آدرس اداره ثبت شرکت‌های حوزه ثبتی رشت

در صورتی که قصد دارید در استان گیلان به ثبت شرکت بپردازید لازم است تا مدارک و اسناد خود را به شهرستان رشت- بلوار امام خمینی- لاله اداره ثبت اسناد و املاک شهرستان- واحد ثبت شرکت‌ها ارسال نمایید.
درصورتی که شما قصد ثبت شرکت در استان گیلان و یا دیگر مناطق را دارید می‌توانید از خدمات موسسه ثبتی شریف بهره‌مند گردید که شامل ثبت شرکت در رشت و سایر شهرها می‌باشد. علاوه بر این شما می‌توانید از مشاوره رایگان این موسسه بهره مند شوید. جهت دریافت مشاوره رایگان می‌توانید با شماره تماس 02188557402 تماس حاصل فرمایید. همچنین آدرس موسسه شریف به نشانی خیابان ولیعصر- پایین‌تر از بهشتی- بین دل آرا و  دل آویز- پلاک ۲۰۷۳ -واحد جنوبی می‌باشد.

آدرس اداره ثبت شرکت های حوزه ثبتی رشت

ثبت شرکت در رشت موسسه ثبتی و حقوقی شریف، مشاوره رایگان: 02188557402

مراکز واحدهای اداره ثبت شرکت‌ها استان گیلان

 1. اداره ثبت شرکت‌ها در لاهیجان
 2. بندرانزلی
 3. آستارا
 4. رودبار
 5. لنگرود
 6. فومن
 7. آستانه اشرفیه
 8. ماسوله
 9. صومعه سرا
 10. رودسر
 11. سیاهکل
 12. منجیل
 13. ماسال
 14. املش
 15. رضوان شهر

مزایای ثبت شرکت در رشت

 1. با ثبت رساندن شرکت‌ها و موسسات غیر تجاری این نوع موسسات و شرکت‌ها رسمیت پیدا می‌کنند و در حقیقت حقوقی، قانونی و رسمی شدن انواع کسب و کارها با ثبت شرکت انجام خواهد پذیرفت.
 2. بعد از اینکه به ثبت شرکت پرداختید، فعالیت‌های شرکت شما قانونی خواهد شد و پس از آن تحت حمایت قانون و دولت قرار خواهید گرفت.
 3. با به ثبت رساندن شرکت در رشت می‌توانید به فعالیت‌های شرکت خود اعتبار بیشتری ببخشید.
 4. با به ثبت رساندن شرکت در رشت می‌توانید امکان دریافت و اعطای نمایندگی و در نتیجه توسعه فعالیت‌های تجاری شرکت خود را داشته باشید.
 5. با به ثبت رساندن شرکت خود می‌توانید از وام‌ها و تسهیلات بانکی گوناگون بهره مند گردید.
 6. اگر خدمات و فعالیت کسب و کار شما به شهرستان رشت استان گیلان محدود نباشد همچنین شما می‌توانید با به ثبت رساندن شرکت قانونی خود در استان گیلان نمایندگی‌های شرکت خود را در سایر استان‌ها و شهرستان‌ها تاسیس نمایید و از این طریق می‌توانید ارتباط سریع‌تر و آسان‌تری با مشتریان خود داشته باشید.
 7. با به ثبت رساندن شرکت خود، شما امکان شرکت در مزایده‌ها و مناقصه‌ها را خواهید داشت.
مزایای ثبت شرکت در رشت

ثبت شرکت در رشت موسسه ثبتی و حقوقی شریف، مشاوره رایگان: 02188557402

معایب ثبت شرکت در رشت چیست؟

 1. لازم است تا یک مکان مناسب را به جهت دفتر شرکت خود خریداری و یا اجاره نمایید.
 2. لازم است تا پلمپ دفاتر شرکت تهیه شود و کلیه امور مالی شرکت در آن‌ها به ثبت برسد.
 3. دارای انواع هزینه‌های گوناگون همانند حقوق پرسنل ،حق بیمه آن‌ها و مالیات و غیره می‌باشد.

سخن پایانی

در این مقاله در رابطه با ثبت شرکت در رشت اطلاعاتی را خدمت شما عزیزان ارائه دادیم. از جمله مطالبی که در این مقاله عنوان شد می‌توان به اهمیت ثبت شرکت در رشت، انواع ثبت شرکت در رشت، ثبت شرکت آنلاین در رشت، سامانه ثبت شرکت در رشت ،مراحل ثبت شرکت در رشت، مدت زمان ثبت شرکت در رشت، هزینه ثبت شرکت در گیلان، مزایای ثبت شرکت در رشت،معایب ثبت شرکت در رشت و غیره اشاره نمود.
استان گیلان دارای زیرساخت‌های طبیعی و صنعتی بیشماری می‌باشد که از این جهت به یکی از قطب‌های پر تقاضا به جهت ثبت نمودن شرکت در رشت به خصوص در زمینه‌های گردشگری و صنایع تولید کاغذ و محصولات باغی و کشاورزی تبدیل شده است.
فرایند ثبت نمودن شرکت در گیلان دارای پیچیدگی‌های خاصی می‌باشد و به همین دلیل لازم است تا شما با دارا بودن اطلاعات کافی به این کار بپردازد تا از هدر رفتن وقت و هزینه شما جلوگیری شود.
در صورتی که شما وقتی کافی به جهت به ثبت رساندن شرکت در گیلان را ندارید و یا اطلاعات شما در این زمینه کافی نمی‌باشد، شما عزیزان می‌توانید این کار را به افراد متخصص بسپارید تا با هزینه‌های مناسبی این کار را برای شما عزیزان انجام داده و در وقت شما صرفه جویی شود.
کارشناسان مجرب موسسه شریف بهترین خدمات را با مناسب‌ترین قیمت در اختیار شما عزیزان قرار خواهند داد. همچنین شما به جهت ثبت شرکت در رشت می‌توانید از مشاوره‌های رایگان و تخصصی این موسسه بهره مند شوید. جهت دریافت مشاوره رایگان از کارشناسان مجرب موسسه شریف می‌توانید با شماره تماس 02188557402 تماس حاصل فرمایید. همچنین آدرس موسسه شریف به نشانی خیابان ولیعصر- پایین‌تر از بهشتی- بین دل آرا و  دل آویز- پلاک ۲۰۷۳ -واحد جنوبی می‌باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *