ثبت شرکت در شیراز

ثبت شرکت در شیراز
 • ۲۲ آذر, ۱۴۰۱
 • دیدگاه: 0
 • وبلاگ

ثبت شرکت در شیراز

ثبت شرکت در شیراز موضوع این مقاله است. با توجه به اینکه شهر شیراز در مرکز ایران قرار دارد و در محیطی حاصل‌خیز قرار گرفته است، دارای اهمیت بسیار زیادی به جهت صادرات و واردات کالا می‌باشد و نیز محلی برای مبادلات بین شهرهای مختلف ایران می‌باشد. شهر شیراز پتانسیل بالایی برای داد و ستد در بین فعالان اقتصادی دارد. از جمله مهم‌ترین عوامل در این زمینه اهمیت تاسیس شرکت است. در این مقاله در رابطه با ثبت شرکت در شیراز اطلاعات جامع و کاربردی را در اختیار شما عزیزان قرار خواهیم داد. در حقیقت منظور از ثبت شرکت در شیراز انجام کارهای مرتبط با حیطه فعالیت افراد بیش از دو نفر شخص قانونی می‌باشد. زمانی که شما اقدام به ثبت شرکت نمایید می‌توانید از مزیت‌های گوناگونی بهره‌مند شوید که به افراد متقاضی ثبت در اداره ثبت اسناد و املاک اعطا می‌شود. در صورتی که شما فرایند ثبت شرکت در شیراز و یا هر شهر دیگری را به موسسه شریف بسپارید، کارشناسان مجرب این موسسه شرکت شما را در کم‌ترین زمان ممکن و نیز با مناسب‌ترین قیمت به ثبت خواهند رساند.
این موسسه با دارا بودن تیم حرفه‌ای حقوقی خود و نیز رزومه‌های موفق در سراسر کشور ایران، راهنمای شما عزیزان خواهد بود. شما می‌توانید جهت بهره‌مندی از مشاوره رایگان موسسه شریف با شماره تماس 02188557402 تماس حاصل فرمایید. همچنین آدرس موسسه به نشانی: خیابان ولیعصر- پایین‌تر از بهشتی -بین دل آرا و دل آویز- پلاک ۲۰۷۳- واحد جنوبی می‌باشد.

ثبت شرکت در شیراز

ثبت شرکت در شیراز موسسه ثبتی و حقوقی شریف، مشاوره رایگان: 02188557402

ثبت شرکت به چه معناست؟

در ادامه مطلب به بررسی این موضوع خواهیم پرداخت که به صورت کلی ثبت شرکت در شیراز چیست و این اقدام به چه منظور انجام می‌شود. هنگامی که دو یا چند فرد تصمیم می‌گیرند تا فعالیت‌های حرفه‌ای و تجاری خود را به صورت مشترک به انجام برسانند و نیز از سرمایه، تخصص، دانش، وقت و انرژی خود در این مسیر استفاده نمایند تا به شکلی برنامه ریزی شده و هدفمند و قانونمند بتوانند اقدامات خود را انجام دهند، لازم است تا اقدام به ثبت شرکت نمایند. شما عزیزان با ثبت شرکت در شیراز می‌توانید از حمایت‌های قانونی گوناگونی بهره‌مند شوید و همچنین با ثبت شرکت یک هویت حقوقی برای شما در نظر گرفته می‌شود و  همینطور شرکت مورد نظر در چهارچوب قوانین تعیین شده به اقدامات خود ادامه می‌دهد به صورتی که وظایف، تکالیف، مسئولیت‌ها، سود و زیان هر کدام از سهامداران و نیز  شرکای شرکت به صورت کامل مشخص می‌گردد.

انواع شرکت‌های تجاری در شیراز

تمامی فعالیت‌های تجاری که بر طبق قرارداد شرکت همراه با سود و زیان می‌باشد در زمره فعالیت‌های تجاری شرکت قرار دارند. شرکت‌های تجاری در ماده ۲۰ قانون تجارت به صورت زیر نام برده شده است:

ثبت شرکت با مسئولیت محدود در شیراز

در کشور ایران برای ثبت شرکت با مسئولیت محدود تقاضای زیادی وجود دارد زیرا این نوع از شرکت‌ها را با وجود دو نفر شریک می‌توان راه اندازی نمود. میزان سرمایه لازم برای ثبت شرکت با مسئولیت محدود نامحدود می‌باشد و میزان مسئولیت هر کدام از شریکان شرکت به اندازه سهم الشرکه هریک از شریکان می‌باشد.

ثبت شرکت سهامی خاص در شیراز

در این نوع از شرکت‌ها حداقل سه نفر شریک حضور دارد و به جهت راه اندازی شرکت‌های سهامی خاص در شیراز به حداقل سرمایه در حدود ۱۰۰ هزار تومان نیاز می‌باشد. در این گونه از شرکت‌ها میزان مسئولیت هر کدام از شریکان به میزان مبلغ اسمی سهام هر کدام از آن‌ها می‌باشد.

ثبت شرکت سهامی عام در فارس

در شرکت سهامی عام حداقل ۵ نفر شریک حضور خواهند داشت و این نوع از شرکت حداقل ۵۰۰ هزار تومان سرمایه نیاز دارد. در شرکت‌های سهامی عام مسئولیت هر کدام از شریکان به اندازه میزان مبلغ اسمی سهام هر یک از شریکان می‌باشد.

ثبت شرکت تضامنی در شیراز

همانند شرکت با مسئولیت محدود به جهت راه اندازی شرکت‌های تضامنی نیز به دو نفر شریک نیاز می‎باشد و این نوع از شرکت‌ها حداقل سرمایه ندارند. در شرکت‌های تضامنی میزان مسئولیت هریک از شریکان شرکت تضامنی به صورت نامحدود می‌باشد و هر کدام از شریکان می‌توانند مسئولیت کامل در اداره امور شرکت را داشته باشند.

ثبت شرکت نسبی در فارس

شرکت های نسبی در تعداد شریکان و حداقل سرمایه لازم برای راه اندازی شرکت همانند شرکت تضامنی می‌باشند؛ بدین معنا که این گونه از شرکت‌ها به حداقل دو نفر شریک نیاز دارند و سرمایه هم لازم ندارند. در شرکت نسبی میزان مسئولیت هر کدام از شریکان شرکت نسبی با توجه به نسبت سهم الشرکه آن‌ها مشخص می‌شود.

ثبت شرکت مختلط سهامی در شیراز

برای ثبت شرکت مختلط سهامی به حداقل سه نفر شریک نیاز می‌باشد و در شرکت مختلط سهامی میزان مسئولیت هر یک از شریکان بدین صورت است: مسئولیت نامحدود برای شرکای ضامن و نیز مسئولیت به میزان مبلغ اسمی هر شریک برای شرکای سهامی.

ثبت شرکت مختلط غیرسهامی در شیراز

برای راه اندازی شرکت مختلط غیر سهامی به حداقل ۲ نفر شریک نیاز می‌باشد و این گونه از شرکت‌ها به سرمایه اولیه نیاز ندارند. در شرکت مختلط سهامی میزان مسئولیت هر کدام از شرکای ضامن به صورت نامحدود می‌باشد اما شرکای غیر سهامی در این شرکت با توجه به میزان سهم الشرکه‌ای که دارند اجازه دخالت در امور شرکت را خواهند داشت.

ثبت شرکت تعاونی در فارس

برای اینکه بتوانید یک شرکت تعاونی را به ثبت برسانید حداقل به ۷ نفر شریک نیاز خواهید داشت و همانند بسیاری از شرکت‌ها به سرمایه اولیه نیاز نخواهند داشت. در شرکت‌های تعاونی مسئولیت هر کدام از شریکان در صورتی که از شرکای سهامی باشد به میزان مبلغ اسمی هر سهامدار می‌باشد و در صورتی که از شرکت‌های غیر سهامی باشند با توجه به بندهای اساسنامه،  میزان مسئولیت آن‌ها تعیین خواهد شد.

انواع شرکت های تجاری در شیراز

ثبت شرکت در شیراز موسسه ثبتی و حقوقی شریف، مشاوره رایگان: 02188557402

اقدامات لازم برای ثبت شرکت در شیراز

وقتی که شما قصد ثبت شرکت در شیراز را دارید لازم است تا با اقدامات لازم در این زمینه آشنا شوید. در ادامه مطلب هر کدام از اقدامات لازم جهت ثبت شرکت در شیراز را بررسی و به جزئیات آن‌ها خواهیم پرداخت:
1. انتخاب نمودن نوع شرکت مورد نظر
2. تعیین کردن موضوع فعالیت شرکت
3. تعیین نمودن میزان سرمایه ثبتی شرکت مورد نظر
4. مشخص کردن میزان سهام هر کدام از سهامداران شرکت
5. مشخص کردن سمت هر کدام از اعضای شرکت
6. انتخاب نمودن نام برای شرکت
7. مشخص کردن وضعیت حق امضا در شرکت
8. مشخص نمودن آدرس و کدپستی مرکز اصلی شرکت مورد نظر
9. در صورت وجود لازم است تا آدرس و کد پستی شعب شرکت نیز مشخص گردد.
به جهت راه اندازی نمودن شرکت، اطلاعات نام برده شده لازم می‌باشد تا در اداره ثبت شرکت‌های شیراز به ثبت برسند. همچنین لازم است تا این اطلاعات در روزنامه رسمی و روزنامه کثیرالانتشار هم چاپ شود تا عموم مردم از آن اطلاع یابند و متوجه شوند که یک شرکتی با این اسم و رسم در حال ثبت شدن می‌باشد.

مدارک برای ثبت شرکت در شیراز

شما می‌توانید انواع شرکت‌ها را به ثبت برسانید و با توجه به اینکه نوع شرکت‌ها متفاوت می‌باشد بنابراین مدارک مورد نیاز هم یکسان نخواهد بود و دارای تفاوت می‌باشد. در ادامه مطلب کلیه مدارکی که برای ثبت شرکت مورد نظر خود لازم دارید را به تفکیک نوع شرکت‌ها بیان خواهیم کرد:

1. مدارک لازم به جهت ثبت شرکت سهامی عام در شیراز

 1. فتوکپی از مدارک شناسایی اعضای هیئت مدیره شرکت
 2. ۲ نسخه اظهارنامه شرکت‌های سهامی عام
 3. ۲ نسخه اساسنامه شرکت‌های سهامی عام
 4. دو نسخه از صورت‌جلسه مجمع عمومی موسسین مبتنی بر ثبت شرکت و صورت‌جلسه هیئت مدیره
 5. روزنامه آگهی پذیره نویسی و آگهی دعوت از موسسین جهت شرکت در مجمع عمومی
 6. ارائه گواهی بانکی پرداخت حداقل ۳۵ درصد از کل سرمایه اولیه شرکت مورد نظر به صورت نقدی
 7. در صورتی که موضوع شرکت مورد نظر مشمول قانون اجباری دریافت مجوز باشد لازم است تا مجوز فعالیت ارائه گردد.

2. مدارک لازم جهت ثبت شرکت سهامی خاص در شیراز

 1. فتوکپی از مدارک شناسایی اعضای هیئت مدیره شرکت
 2. ۲ نسخه اظهارنامه شرکت‌های سهامی عام
 3. ۲ نسخه اساسنامه شرکت‌های سهامی عام
 4. دو نسخه از صورت‌جلسه مجمع عمومی موسسین مبتنی بر ثبت شرکت و صورت‌جلسه هیئت مدیره
 5. روزنامه آگهی پذیره نویسی و آگهی دعوت از موسسین جهت شرکت در مجمع عمومی
 6. ارائه گواهی بانکی پرداخت حداقل ۳۵ درصد از کل سرمایه اولیه شرکت مورد نظر به صورت نقدی
 7. در صورتی که موضوع شرکت مورد نظر مشمول قانون اجباری دریافت مجوز باشد لازم است تا مجوز فعالیت ارائه گردد.

3. مدارک لازم جهت ثبت شرکت با مسئولیت محدود در شیراز

 1. فتوکپی از مدارک شناسایی کلیه شرکای شرکت
 2. ارائه دو نسخه از تقاضانامه ثبت شرکت با مسئولیت محدود
 3. ارائه دو نسخه از اساسنامه شرکت‌های با مسئولیت محدود
 4. ارائه نمودن شرکت نامه، صوزت‌جلسه مجمع عمومی موسسین مبنی بر ثبت نمودن شرکت و نیز صورت‌جلسه هیئت مدیره در دو نسخه
 5. در صورتی که موضوع شرکت مورد نظر مشمول قانون اجباری دریافت مجوز باشد لازم است تا مجوز فعالیت نیز ارائه گردد.

4. مدارک لازم جهت ثبت شرکت تضامنی در شیراز

 1. فتوکپی از مدارک شناسایی شرکای شرکت
 2. ارائه نمودن دو نسخه از تقاضانامه ثبت شرکت تضامنی
 3. ارائه نمودن دو نسخه از اساسنامه شرکت‌های تضامنی و نیز شرکت‌نامه
 4. اگر موضوع شرکت مورد نظر مشمول قانون اجباری دریافت مجوز باشد لازم است تا مجوز فعالیت نیز ارائه گردد.

5. مدارک لازم جهت ثبت شرکت نسبی در شیراز

 1. فتوکپی از مدارک شناسایی شریکان اعضای هیئت مدیره و هیئت نظار (اگر تعداد شرکای شرکت از ۱۲ نفر بیشتر شود لازم است تا هیئت نظار تشکیل شود.)
 2. ارائه نمودن دو نسخه از تقاضانامه ثبت شرکت نسبی
 3. ارائه نمودن دو نسخه از اساسنامه شرکت‌های نسبی
 4. ارائه نمودن شرکت نامه، صورت‌جلسه مجمع عمومی موسسین مبنی بر ثبت شرکت و نیز صورت‌جلسه هیئت مدیره در دو نسخه.

6. مدارک لازم جهت ثبت شرکت مختلط غیرسهامی در شیراز

 1. در صورت وجود ارائه نمودن یک جلد مصدق اساس‌نامه
 2. ارائه نمودن یک جلد مصدق شرکتنامه
 3. ارائه نمودن فهرست مشخصات ضامن‌های حقیقی و یا حقوقی که دارای سمت مدیریت هستند.

7. مدارک لازم جهت ثبت شرکت مختلط سهامی در شیراز

 1. در صورت وجود ارائه یک جلد مصدق اساسنامه
 2. ارائه یک جلد از مصدق شرکت‌نامه
 3. فهرست مشخصات مدیران شرکت مورد نظر
 4. تعهد نامه مدیر مبنی بر پرداخت کل سرمایه و پرداخت واقعی حداقل یک سوم سرمایه
 5. گواهی مدیر مبنی بر پرداخت سرمایه نقدی ضامن‌ها و نیز تحویل سرمایه غیرنقدی آن‌ها
 6. سوابق مصدق بر تصمیماتی که مجمع عمومی در رابطه با بندهای ۴۱ ۴۰ و ۴۴ دارند.
مدارک ثبت شرکت در شیراز

ثبت شرکت در شیراز موسسه ثبتی و حقوقی شریف، مشاوره رایگان: 02188557402

مراحل تاسیس و ثبت شرکت‌های تجارتی در شیراز

تشکیل شرکت از زمانی صورت می‌پذیرد که دو یا چند شخص به جهت تشکیل یک شرکت تصمیم گیری می‌نمایند اما لازم است تا برای به ثبت رساندن شرکت مورد نیاز مراحل قانونی طی شود. در ادامه مطلب مراحل قانونی ثبت شرکت عنوان خواهد شد:
1. تکمیل مدارک: لازم است تا شما مدارک و اسناد مورد نیاز جهت ثبت شرکت همانند کارت ملی شرکا، شناسنامه شرکای شرکت و غیره را از پیش جمع‌آوری و تهیه نمایید.
2. انتخاب نمودن نام شرکت: در این مرحله لازم است تا برای شرکت خود نام انتخاب نمایید و می‌توانید پنج نام مختلف را به اداره ثبت شرکت‌ها ارائه دهید تا یک کدام از این نام‌ها مورد تایید قرار بگیرد. البته ممکن است هیچ‌کدام از نام‌های پیشنهادی شما نیز بنا به دلایلی مورد تایید واقع نشود.
3. تنظیم مدارک شرکت: در این مرحله به جهت ثبت شرکت در شیراز لازم است تا مدارک شرکت مورد نظر را که شامل اساسنامه، اظهارنامه، شرکت نامه و غیر می‌باشد، تنظیم نمایید. کلیه مدارک نامبرده شده باید به امضای تمامی شرکای شرکت برسند.
4. ارسال مدارک به اداره ثبت شرکت‌ها: پس از اینکه کلیه اسناد و مدارک مورد نیاز آماده شد لازم است این مدارک به اداره ثبت شرکت‌های شیراز ارسال شود که در سامانه ثبت شرکت‌ها به نشانی اینترنتی ssaa.ir صورت می‌پذیرد.
5. دریافت آگهی: در صورتی که مدارک ارائه شده شما در اداره ثبت شرکت شیراز به تایید برسد، در این مرحله آگهی شرکت مورد نظر صادر می‌گردد.

انتخاب نام برای ثبت شرکت در شیراز

از جمله مهم‌ترین مراحل در فرآیند ثبت شرکت در شیراز، انتخاب نام برای شرکت مورد نظر می‌باشد. نامی که شما برای شرکت خود انتخاب می‌نمایید دارای تاثیر بسیار زیادی در تجارت شما خواهد بود. با توجه به اینکه در دنیای امروز تعداد شرکت‌ها بسیار زیاد می‌باشد، برای انتخاب نام مناسب برای شرکت خود ممکن است دچار مشکل شوید و به تنهایی نتوانید نامی مناسب و منحصر به فرد را برای شرکت خود انتخاب نمایید. در این صورت شما می‌توانید از راهنمایی‌های کارشناسان مجرب موسسه شریف در این زمینه بهره گیرید تا بتوانید بهترین نام را برای شرکت خود انتخاب نمایید.
در زمان انتخاب نام برای شرکت مورد نظر لازم است به مطالبی توجه داشته باشید که در ادامه مطلب به این مطالب و نکات خواهیم پرداخت:
1. نامی که انتخاب می‌کنید لازم است تا دارای ریشه فارسی باشد.
2. نام شرکت مورد نظر شما نباید لاتین باشد.
3. نام انتخابی شرکت مورد نظر شما نباید با شئونات انقلاب اسلامی ایران دارای منافات باشد.
4. مهم‌ترین نکته‌ای که در انتخاب نام شرکت لازم است به آن توجه نمایید تکراری نبودن نام انتخابی می‌باشد؛ بدین معنا که نباید قبل از شما کسی این نام را برای شرکت خود انتخاب کرده باشد و باید نام انتخاب شده منحصر به فرد باشد.
5. در انتخاب نام شرکت خود می‌توانید از اعداد نیز استفاده نمایید اما باید این اعداد به صورت حروف نگارش شوند.
6. در نام انتخابی شرکت نباید از عنوان‌های شعرا، دانشمندان و کاشفان عصر حاضر استفاده گردد.

انتخاب نام برای ثبت شرکت در شیراز

ثبت شرکت در شیراز موسسه ثبتی و حقوقی شریف، مشاوره رایگان: 02188557402

زمان ثبت شرکت در شیراز

به جهت ثبت شرکت در شیراز، حداقل ۱۵ تا ۲۰ روز زمان لازم خواهید داشت. در مواقعی ممکن است با توجه به شرایط موجود زمان بیشتری لازم باشد. این شرایط می‌تواند شامل مدت زمان لازم برای اخذ گواهی عدم سوء پیشینه و یا اخذ مجوز برای موضوع فعالیت (در صورت نیاز) باشد.

هزینه ثبت شرکت در شیراز

هزینه ثبت شرکت در شیراز با توجه به نوع شرکتی که قصد ثبت آن را دارید، تعداد اعضا و سرمایه شرکت و عوامل گوناگون دیگری تعیین می‌شود. برای اطلاع از هزینه ثبت شرکت در شیراز می‌توانید با کارشناسان موسسه شریف تماس حاصل فرمایید تا بتوانید به طور دقیق از هزینه‌های این اقدام آگاه شوید. همچنین به جهت دریافت مشاوره رایگان می‌توانید با شماره تماس 02188557402 تماس حاصل فرمایید.

هزینه ثبت شرکت در شیراز

ثبت شرکت در شیراز موسسه ثبتی و حقوقی شریف، مشاوره رایگان: 02188557402

ثبت شرکت تولیدی و صنعتی، خدماتی، پیمانکاری، عمرانی و ساختمانی در شيراز

از جمله متداول‌ترین و رایج ترین موضوعات فعالیت شرکت، فعالیت‌هایی می‌باشند که دارای عنوان پیمانکاری، خدماتی و تولیدی هستند. این نوع از فعالیت‌ها می‌توانند در قالب شرکت با مسئولیت محدود و نیز در قالب شرکت سهامی خاص به ثبت برسند که با توجه به میزان فعالیت، انتخاب قالب‌های ثبتی مورد نظر نیز متفاوت می‌باشد. به این نکته توجه داشته باشید که در صورتی که شما قصد دارید در مناقصات شرکت نمایید و فعالیت‌های وسیعی را در این زمینه داشته باشید به شما عزیزان پیشنهاد می‌گردد تا با توجه به سطح وسیع تعهدات شرکت سهامی خاص، شرکت خود را در این قالب به ثبت برسانید.
موسسه شریف با دارابودن کارشناسان و مشاوران مجرب می‌تواند در این زمینه یاری رسان شما عزیزان باشد.
شما می‌توانید جهت بهره‌مندی از مشاوره رایگان موسسه شریف با شماره تماس 02188557402 تماس حاصل فرمایید. همچنین آدرس موسسه به نشانی: خیابان ولیعصر- پایین‌تر از بهشتی -بین دل آرا و دل آویز- پلاک ۲۰۷۳- واحد جنوبی می‌باشد.

ثبت موسسات غیرتجاری در شيراز

قانون‌گذار در برابر شرکت‌های تجاری که به فعالیت‌های بازرگانی و تجاری مشغول هستند، ارگان‌های دیگری را در نظر گرفته است که مانند شرکت‌ها شخصیت حقوقی دارند اما به امور غیر تجاری شامل امور ادبی، علمی، فعالیت‌های خیریه و غیره مشغول هستند که به آن‌ها موسسات غیرتجاری گفته می‌شود. موسسات غیرتجاری در دو گروه انتفاعی و غیرانتفاعی جای می‌گیرند:
1. موسسات غیرانتفاعی: این نوع از موسسات با هدف استفاده از سود و زیان اعضا تأسیس نمی‌شود همانند: انجمن‌های اسلامی، علمی، ادبی و غیره.
2. موسسات انتفاعی: این نوع از موسسات قصد دارند که از منافع و سود و زیان کسب شده استفاده نمایند، همانند: انواع آموزشگاه‌های علمی، فنی، کلاس‌های زبان، مدارس غیرانتفاعی و غیره.

آدرس اداره ثبت شرکت‌های شیراز

شما عزیزان به جهت ثبت شرکت در شیراز می‌توانید به آدرس استان فارس- شهر شیراز- خیابان همت جنوبی- اداره کل ثبت اسناد و املاک فارس، کدپستی: 7188773535مراجعه نمایید و یا همچنین می‌توانید با شماره تماس36320917 – 071 تماس حاصل فرمایید.

آدرس اداره ثبت شرکت های شیراز

ثبت شرکت در شیراز موسسه ثبتی و حقوقی شریف، مشاوره رایگان: 02188557402

واحدهای اداره ثبت شرکت‌ها در استان فارس

 1. واحد ثبتی واقع در مرودشت
 2. واحد ثبتی واقع درکازرون
 3. واحد ثبتی واقع در جهرم
 4. واحد ثبتی واقع در لارستان
 5. واحد ثبتی واقع درفسا
 6. واحد ثبتی واقع درداراب
 7. واحد ثبتی واقع در فیروزآباد
 8. واحد ثبتی واقع درممسنی
 9. واحد ثبتی واقع درنی‌ریز
 10. واحد ثبتی درآباده
 11. واحد ثبتی واقع دراقلید
 12. واحد ثبتی واقع درلامرد
 13. واحد ثبتی واقع درسپیدان
 14. واحد ثبتی واقع در کوار
 15. واحد ثبتی واقع درزرین‌دشت
 16. واحد ثبتی واقع درقیر و کارزین
 17. واحد ثبتی واقع دراستهبان
 18. واحد ثبتی واقع درمُهر
 19. واحد ثبتی واقع درخرامه
 20. واحد ثبتی واقع در گراش
 21. واحد ثبتی واقع درخرم‌بید
 22. واحد ثبتی واقع دربوانات
 23. واحد ثبتی واقع درفراشبند
 24. واحد ثبتی واقع دررستم
 25. واحد ثبتی واقع درارسنجان
 26. واحد ثبتی واقع در خنج
 27. واحد ثبتی واقع درسروستان
 28. واحد ثبتی واقع درپاسارگاد

مزیت‌های ثبت شرکت در شیراز

 1. داشتن جنبه قانونی و رسمی فعالیت‌های انجام پذیرفته در شرکت
 2. بهره مندی شرکای شرکت از حقوق قانونی
 3. هر چقدر از ثبت شرکت مورد نظر زمان بیشتری بگذرد شرکت دارای سابقه بیشتری خواهد بود که در نتیجه میزان اعتبار شرکت افزایش خواهد یافت.
 4. در صورت ثبت شرکت امکان شرکت در مناقصات و مزایده‌ها در قالب یک شرکت وجود خواهد داشت.
 5. با ثبت نمودن شرکت فوری می‌توانید کارهای خود را سریع‌تر انجام دهید و از انواع مزیت‌های شرکت ثبت شده بهره‌مند گردید.

نکات منفی ثبت نکردن شرکت

 1. در صورتی که یک شرکت به ثبت نرسد شرکت‌های بزرگ و نیز برندها به این گونه از شرکت‌ها اعطای نمایندگی نخواهند کرد.
 2. نمی‌توانند از امکانات حقوقی استفاده نمایند.
 3. فعالیت‌های این گونه از شرکت‌هایی که به ثبت نرسیده‌اند دارای جنبه قانونی نخواهد بود.

سخن پایانی

در این مقاله در رابطه با ثبت شرکت در شیراز اطلاعاتی را در اختیار شما عزیزان قرار دادیم. از جمله مطالبی که در این مقاله عنوان شد می‌توان به انواع شرکت‌های تجاری در شیراز، اقدامات لازم برای ثبت شرکت در شیراز، مدارک لازم برای ثبت شرکت در شیراز، مراحل تاسیس و ثبت شرکت‌های تجاری در شیراز، انتخاب نام برای ثبت شرکت در شیراز، زمان ثبت شرکت در شیراز، هزینه ثبت شرکت در شیراز، ثبت موسسات غیرتجاری در شیراز، واحدهای اداره ثبت شرکت‌ها در استان فارس، مزیت‌های ثبت شرکت در شیراز، نکات منفی ثبت نکردن شرکت و غیره اشاره نمود.
شما عزیزان برای اینکه بتوانید به فعالیت‌های شرکت خود وجهه قانونی ببخشید لازم است تا شرکت خود را به ثبت برسانید. ثبت نمودن شرکت مورد نظر دارای مراحل قانونی متعددی می‌باشد که لازم است کلیه مراحل با دقت و به درستی طی شود تا وقت و هزینه فرد متقاضی هدر نرود. در صورتی که شما عزیزان قصد ثبت شرکت در شیراز و یا مناطق دیگر را دارید و اطلاعات کافی در این زمینه ندارید و یا وقت کافی به جهت انجام اقدامات لازم را ندارید، می‌توانید ثبت شرکت مورد نظر خود را به کارشناسان مجرب موسسه شریف بسپارید تا کارشناسان و مشاوران این موسسه در کم‌ترین زمان ممکن و با مناسب‌ترین قیمت، شرکت مورد نظر شما را به ثبت برسانند. موسسه ثبتی شریف با بهره‌مندی از کارشناسان با تجربه آماده کمک به شما عزیزان می‌باشد تا بتوانید شرکت مورد نظر خود را به ثبت برسانید و با چالش‌هایی در این زمینه روبرو نشوید.
شما می‌توانید جهت بهره‌مندی از مشاوره رایگان موسسه شریف با شماره تماس 02188557402 تماس حاصل فرمایید. همچنین آدرس موسسه به نشانی: خیابان ولیعصر- پایین‌تر از بهشتی -بین دل آرا و دل آویز- پلاک ۲۰۷۳- واحد جنوبی می‌باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *