ثبت شرکت در لهستان

ثبت شرکت در لهستان
 • ۲۷ آذر, ۱۴۰۱
 • دیدگاه: 0
 • وبلاگ

ثبت شرکت در لهستان

ثبت شرکت در لهستان توجه افراد بسیاری را به خود جلب کرده‌است. در این مقاله قصد داریم شما را با کشور لهستان که یکی از کشورهای اتحادیه اروپا می‎باشد و از مقاصد معتبر و پرطرفدار در زمینه ایجاد و راه‎اندازی فعالیت‏‌های تجاری برای سرمایه‌‎گذاری متقاضیان از سراسر دنیا می‎باشد آشنا کنیم.  کشور لهستان به عنوان یکی از اقتصادهای برتر اتحادیه اروپا همواره برای سرمایه گذاران خارجی جذاب بوده است. همچنین این کشور همواره با ایجاد فرصت‏‌های اشتغال و رشد و پیشرفت اقتصادی حمایت خود را جهت ایجاد کسبوکارهای اقتصادی‏ برای سرمایهگذاران از سراسر دنیا فراهم کرده‌‏است. ثبت شرکت یکی از راه‌‏های ایجاد سرمایه در کشور لهستان است. کشور لهستان در زمانی که اتحادیه اروپا دچار بحران‏‌های مالی شده‏ بود به خوبی توانست، مشکلات اقتصادی مربوط به آن‏را پشت ‏سر بگذارد این عامل باعث باعث جذب سرمایه‌‎های خارجی و رشدوتوسعه اقتصاد در این کشور شده‌‏است. در همین راستا لهستان را می‏توان از کشورهای اروپایی به حساب آورد که ایجاد فعالیت‏‌های اقتصادی در آن توسعه سود در بر دارد. همچنین متقاضیان می‏توانند با سرمایه‏‌گذاری و ثبت شرکت در این کشور اقدام به اخذ اقامت دائم کنند و پاسپورت کشور لهستان دریافت کنند.    
یکی دیگر از عوامل جذب سرمایه و سرمایه‌‏گذاران خارجی در کشور لهستان این است که این کشور برای به ‏وجود آوردن رشد و پیشرفت در سطح کشور بیشترین منابع مالی را از اتحادیه اروپا دریافت می‏کند. عامل دیگر که می‏توان از آن به‏ عنوان ثبت شرکت در لهستان اثرگذار است موقیت جغرافیایی این کشور می‏باشد به‏ طوریکه امروزه لهستان مرکز تجمع بسیاری از فرهنگ‏‌های غربی و شرقی شده‌‏است به ‏همین دلیل تمامی این عوامل باعث شده‏است که لهستان از مراکز جذب ثروت و سرمایه در اروپا تبدیل شود و خارجیان بسیاری برای سرمایه‏‌گذاری دراین کشور متمایل شوند. اما آنچه در این مقاله بیان می‎شود شرج مختصری از مراحل ثبت شرکت در لهستان است متقضیان برای یه‎ دست آوردن اطلاعات بیشتر از طریق شماره تلفن 02188557402 با مشاوران موسسه ثبتی حقوقی شریف ارتباط برقرار کنند تا آنان افراد متقاضی را برای ارائه اطلاعات راهنمایی کنند یا این‎که متقاضیان می‎توانند به نشانی: خیابان ولیعصر، پایین‏تر از بهشتی، بین دل‎آرا و دل‎آویز، پلاک 2073، واحد جنوبی مراجعه فرمایند.

ثبت شرکت در لهستان

ثبت شرکت در لهستان موسسه ثبتی و حقوقی شریف، مشاوره رایگان: 02188557402

مزایای ثبت شرکت در لهستان

با این‏که مزیت‌‏های بسیاری برای ثبت شرکت در کشور لهستان وجود دارد از عوامل تاثیرگذار می‏توان برنامه‌‏های تشویقی مالیاتی برای جذب سرمایه را نام برد البته لازم به‏ ذکر است شرکت‏‌های فناوری و تحقیقات و یا موسساتی که باعث ایجاد کارافرینی در این کشور می‏شوند از مزیت برنامه‌‏های تشویقی برخوردار خواهند شد.
نکته قابل توجهی که در این‏جا وجود دارد این است که 30% تا 50% از مبلغ مالیات از افراد و یا شرکت‌‏های واجدشرایط، کسر خواهد شد.
1. از آن‎جایی که میانگین حاصل ازفعالیت‏‌های اقتصادی در کشور لهستان همواره ثابت بوده‌‏است بنابراین این کشور از لحاظ به ‎دست آوردن سود و رشدوتوسعه اقتصادی مقصد مناسبی است.  
2. در این کشور می‏توان در حوزه‏‌های مختلف و متنوعی اقدام به سرمایه‌‏گذاری و ثبت شرکت کرد.
3. چون لهستان اقتصادی پویا دارد بنابراین سهام‎داران بسیاری مایل به سرمایه‎‌‌‌گذاری در این کشور هستند.
4. ادارات مربوطه مالیات در لهستان در مواقع مختلف تخفیف های بسیاری ارائه می‏دهند.
5. هزینه‌‏های مربوط به نیروی کار در لهستان پایین است.
6. نیروی کار و کارکنانی که قصد استخدام شدن دارند دارای مهارت‌‏های بالایی در حوزه‌‏های مختلف تجاری دارند.
7. از آن‎جایی که لهستان از اعضای اتحادیه اروپا می‎باشد سرمایه‏‌گذاران خارجی در این کشور به راحتی می‏توانند از مزایای مربوط به آن بهره‌‎مند شوند.
8. ادارات و نظام بروکراسی در لهستان بسیار برخلاف بسیاری از کشورها پیچیدگی ندارد. 
9. در لهستان لازم به پرداخت هزینه بالا برای تاسیس و راه‎‌‌‌‌اندازی شرکت نیست و بنابراین هزینه پایینی دارد.
10. در این کشور فرایند ثبت شرکت بسیار آسان است.
11. فرصت های تجاری بسیاری یرای صاحبان صنعت فراهم می‎شود.
12. بنادر بسیار و خط ساحلی 400 کیلومتری در این کشور وجود دارد درنتیجه شرایط برای رشد و توسعه تجارت دریایی نیز فراهم است.
13. دراین کشور به راحتی می‎توان با اقتصاد کشورهای درحال توسعه داشت.
14. به آسانی می‎توان به کشورهای دیگر اروپایی که دارای تجارت قوی‏تری هستند وارد فعالیت‎‌‌های تجاری شد.
15. یکی دیگر از مزیت‏‌های کشور لهستان مریوط به تسهیلات بانکی است و امکان دریافت وام با بهره پایین به آسانی فراهم شده‌‎است.
16. با سرمایه‎ گذاری و اخذ اقامت در لهستان به راحتی می‎توان به کشورهای حوزه شینگن سفر کرد و به فعالیت تجاری پرداخت.
17. از دیگر مزیت‎‌‌های سرمایه‌‎گذاری در لهستان و ثبت شرکت می‎توان اقدام به اخذ اقامت دائم و همچنین دریافت پاسپورت لهستانی کرد.
18. رنکینگ پاسپورت متعلق به کشور لهستان در رتبه 9 جهانی قرار دارد.

هزینه ثبت شرکت در لهستان

ثبت شرکت در لهستان مانند سایر کشورهای دنیا هزینه‏‌هایی در پی دارد که ازجمله می‏توان، هزینه دادرسی دادگاه ملی را در این کشور که در حدود 600 PLN معادل 140 یورو است لازم است برای تاسیس و ثبت شرکت پرداخت کرد.
دیگر هزینه های ثبت شرکت در لهستان به شرح زیر هستند:
1. یکی دیگر از هزینه‎‌های ثبت شرکت در لهستان هزینه‌‎های مربوط به خدمات حسابداری است که کم‎ترین میزان آن 100 یورو می‎باشد پرداخت این دسته از هزینه‌‎ها به‎‌صورت ماهانه است.
2. پرداخت سرمایه اولیه برای ثبت شرکت‎‌های با مسئولیت محدود حداقل حدود 5.000PLN و معادل 1.164 یورو است.

هزینه ثبت شرکت در لهستان

ثبت شرکت در لهستان موسسه ثبتی و حقوقی شریف، مشاوره رایگان: 02188557402

ثبت انواع شرکت در لهستان

ثبت شرکت در لهستان مستلزم عمل‎کردن به شرایط خاص توسط موسسان و صاحبان شرکت‌‎ها است در همین راستا سهام‎دارن خارجی که قصد دارند با توجه به نوع کسب‎ وکارشان و نوع نیازهایشان، تابع کدام شرایط و قوانین در این کشور باشند آن‎ها را رعایت کنند. بنابراین این مرحله بسیار مرحله مهمی است. عمل کردن و اطلاع از این شرایط و قوانین قبل از ثبت شرکت وسایر اقدامات برای همگان ضروری است. بعد از این مراحل است که موسسان باید برای ثبت سرکت اقدام کنند. 
از جمله انواع شرکت‌‎هایی که می‎توان در لهستان ثبت نمود:

1. شرکت با مسئولیت محدود

شرکت با مسئولیت محدود که نوعی دیگر از شرکت‌‎ها است از جمله شرکت‎های محبوب می‎باشد و با علامت اختصاری  Sp.z.o.o نیز شناخته می‌شود. این نوع شرکت‌‎ها نوعی از شرکت‎های مناسب برای مشاغل و کسب و کارهای کوچک و متوسط است. در این دسته ازشرکت‎ها، مسئولیت سهام‎داران محدود و بسته به میزان و اندازه سهامشان می‎باشد.
Sp.z.o.o به دلایلی از جمله 1. مسئولیت محدود که در این‎جا منظور همان محدودیت و میزان سهامی است که به ازای هرنفر  در سرمایه وجود دارد و برای مشاغل کوچک و متوسط مناسب می‎باشد. این شرکت‎ها یکی از شرکت‌‏های محبوب و معتبر درلهستان است. در این نوع شرکت‌‏ها کمترین میزان سرمایه درحدود 5000 PLN می‏باشد به همین دلیل سرمایه اولیه موردنیاز این شرکت‏ها بسیار ارزان‏تر شرکت‏ های سهامی خاص است.
لازم به ‎ذکر است در مراخل اولیه برای تاسیس و افتتاح یک شرکت با مسئولیت محدود فقط وجود یک مدیر و یک سهام‎دار برای شرکت لازم است. همچنین از مهم‎ترین شرایط برای تاسیس و ثبت یک شرکت با مسئولیت محدود در لهستان راه‌‎اندازی یک دفتر ثبت شده توسط مراحل رسمی و قانونی است.
از نکات مهم دیگری که باید قبل ‎از هرچیزی به آن پرداخته شود این است که سرمایه شرکت باید قبل ‎از تاسیس و راه‌‎اندازی شرکت پرداخت شود.  

2. شرکت سهامی

یکی دیگر از انواع شرکت‌‏هایی که می‎توان در لهستان ثبت کرد شرکت‏صاری آن SA می‏باشد. شرکت‎های سهامی از انواع دیگر شرکت‌‎های با مسئولیت محدود است چرا که در این دسته از شرکت‎ها نیز سهام‎داران به اندازه میزان سهامی که در شرکت دارند اداره امور را در دست می‏گیرند اما تفاوتی که دارد این است که این شرکت‏ها، شرکت‏های سهامی عام هستند بدین ‏معنا که شرکت‏های سهامی عام شرکت‏های عمومی هستند. نکته مهم دیگر این است که شرکت‏های سهامی عام می‏توانند در بورس اوراق بهادار لهستان نیز شرکت کنند.
درصورتی‎که در یک شرکت سهامی، سهام‏داری بیشتر از سایرین در شرکت سرمایه‏گذاری کند در این‏جا برخلاف شرکت با مسئولیت محدود شخص نام برده می‏تواند نوع شرکت سهامی را انتخاب کند. سرمایه اولیه‏ای که برای ثبت و تاسیس شرکت سهامی لازم است مبلغی حداقل در حدود 100.000 PLN  پرداخت شود. همچنین فعالیت اعضا در شرکت‏‌های سهامی عام مانند شرکت‏های مسئولیت محدود، وابسته به میزان سرمایه آن ها می‎باشد.
نکته قابل توجه دیگری که وجود دارد این است که باز زمانی لازم برای پرداخت کامل سرمایه درحدود یک‏سال بعداز تاسیس شرکت می‏باشد. 

3. شرکت مشارکتی

در شرکت مشارکتی، هریک از اعضا و سهام‏داران در منصب و رتبه‏های شغلی مختلفی قرار می‎گیرند و وظایف مختلفی برعهده دارند. همچنین شرکت‏های مشارکتی در انواع مختلفی چون: مشارکت محدود، مشارکت عمومی یا مشارکت شغلی تاسیس می‏شوند.
در تاسیس و راه اندازی شرکت‌های مشارکتی باید 2 طرف حضور داشته‌‏باشند: اول مشارکت عمومی و دوم  مشارکت محدود که دو جزء اصلی از شرکت های مشارکتی می‏باشند. در مشارکت عمومی همه سهام‏داران شرکت مسئولیت ودرای وظیفه هستند اما درمورد مشارکت با مسئولیت محدود، تنها کسی که دارای مسئولیت است شریک عام می‎باشد.

4. شرکت تجاری انفرادی، شعبات یا نمایندگی‌ها

 از آسان‏ترین راه‏‌های راه‌‏اندازی و ثبت شرکت در لهستان ایجاد شرکت‏‌های تجاری انفرادی، شعبات یا نمایندگی‏‌ها است رئیس یا موسس شرکت بالاترین رتبه و وظیفه را در این دسته از شرکت‏‌ها دارا است همچنین از موسسات تجاری دیگر در لهستان
1. شعبات
2. شرکت های تابعه و یا نمایندگی ها می‏باشند.
در لهستان رابطه‎ای که بین توانایی فعالیت تجاری شرکت ها و وابستگی آن‏ها به شرکت مادر است متفاوت می‏باشد. برای مثال دفتر نمایندگی فقط برای ارتقاء بازار و شرکت تاسیس می‎شود اما خود به تنهایی نمی‎تواند هدف تجاری خاصی داشته باشد. همچنین، شرکت تابعه یا نمایندگی‎ها هرچند که به صورت مستقل به عنوان یک  شرکت خارجی محلی به انجام فعالیت‎های تجاری در لهستان فعالیت می‎پردازد اما درنهایت تابع شرکت مادر بوده و فعالیت‏‌هایی انجام می‎دهد که در حوزه فعالیت‎‌های شرکت مادر می‎باشد.
شرکت‏های با مسئولیت محدود LLC یا Sp.z.o.o. از جمله معتبرترین شرکت‏ها در لهستان برای ثبت شرکت است است. این دسته از شرکت‏ها از آن رو محبوب و مورد توجه همه واقع شده که دارای قوانین و ساختار خاصی برای اعضا و شرکت فراهم می‏آورد.

مدارک ثبت شرکت در لهستان

 1. اعضای شرکت باید دارای پاسپورت معتبر با حداقل 6 ماه اعتبار داشته باشند.
 2. لازم است شرکت برای اعلام مسیر تجاری خود و همجنین ثابت کردن موفقیت خود در عرصه قعالیت‎‌‌های تجاری لهستان بیزنس پلن یا طرح تجاری از شرکت هرائه دهند.
 3. از دیگر مدارک لتزم جهت ثبت شرکت در لهستان ارائه گواهی تمکن مالی برای ثبت شرکت (حدود 30.000 یورو) و تأمین سرمایه اولیه می‏باشد.
 4. لازم است همه اعضای شرکت دارای گواهی عدم سوء پیشینه کیفری داشته باشند و فاقد هرگونه عدم صلاحیت در عرصه قانون باشند. درغیر این‎صورت عدم انجام چنین اقداماتی در صورت ثبت شرکت تخلف محسوب می‎شود.
مدارک ثبت شرکت در لهستان

ثبت شرکت در لهستان موسسه ثبتی و حقوقی شریف، مشاوره رایگان: 02188557402

مراحل ثبت شرکت در لهستان

 1. اولین مرحله برای ثبت شرکت این است که باید نوع شرکت را در راستای هدف و فعالیت تجاری انتخاب کرد. انتخاب نوع شرکت ازجمله مواردی است که باید انجام شود زیرا این مورد باعث تعیین قوانین و مقررات مربوط به ثبت شرکت در لهستان و همچنین تعیین کننده سرمایه اولیه برای ثبت است.  
 2. بعد از ثبت نوع شرکت باید عنوان و نام شرکت را انتخاب گردد.
 3. لازم است گواهی در رابطه با شرایط و قوانین شرکت و یا اساسنامه آن تنظیم و تکمیل شود. در این‎راستا باید مدارک لازم تهیه شود سپس آن‏ها را برای ثبت به دفتر اسناد رسمس تحویل داده‌‏شود.
 4. در چهارمین مرحله لازم است یک حساب بانکی افتتاح شود و سرمایه اولیه‎ای که سهام‎داران شرکت حاضراند پرداخت کنند و با ایجاد یک سپرده سرمایه شرکت را ارئه دهند. بنابراین حداقل سرمایه‎ای که باید پرداخت شود را سپرده آن می‎گویند. در این‎صورت حساب به صورت رسمی افتتاح می‎شود.
 5. درمرحله پنجم لازم است شماره و یا کد ثبت شرکت، بعداز انجام مراحل قانونی آن از مرکز قضائی لهستان دریافت شود. باید در این مرحله شماره‎ پرونده KRS که مخفف عبارت Krajowy Rejestr Sądowy است دریافت گردد.
 6. بعداز آن‎که مراحل ثبت شرکت به پایان رسید. لازم است شرکت در اداره مالیات لهستان ثبت شود مدارکی که بدین منظور باید ارائه شوند شامل: 1. اساسنامه شرکت، 2. گواهی ثبت و 3. گواهی بانکی هسنتد.
 7. بعداز ثبت شرکت در اداره مالیاتی لهستان باید کد و شماره NIP که به شرکت اختصاص داده‏شده باید ازاین اداره دریافت شود. این شماره را سماره مالیاتی شرکت می‏گویند.
 8. بنابراین در پایان لازم است کارکنانی برای شرکت استخدام شود و برای این‎کار باید در اداره بیمه لهستان نام شرکت ثبت شده‎باشد.
مراحل ثبت شرکت در لهستان

ثبت شرکت در لهستان موسسه ثبتی و حقوقی شریف، مشاوره رایگان: 02188557402

زمان ثبت شرکت در لهستان

لازم است شرکتی که قصد را‎ه‌‎اندازی شدن دارد باید در دادگاه ملی لهستان ازلحاظ تجاری نیز به‎ صورت رسمی ثبت شود. بازه زمانی ثبت شرکت در دادگاه ملی بستگی به مدت زمانی دارد که دادگاه برای آن تعیین می‏کند. اما به‎ صورت کلی می‎توان گفت حداقل زمانی که طول می‎کشد شرکت از لحاظ تجاری در دادگاه ثبت شود دوهفته و حداکثر زمان ثبت آن پنج هفته می‎باشد.  

شرایط افتتاح حساب برای ثبت شرکت در لهستان

لازم است برای افتتاح حساب بانکی در لهستان مدارک زیر را باید ارائه گردد:
1. ابتدا اسناد و مدارک شخصی و هویتی مانند پاسپورتی که مدت زمان اعتبار آن تمام نشده باشد.
2. ارائه مدارک و شواهد مربوط به محل اقامت شرکت مانند: 1. اجاره نامه یا سند مالکیت 2. قبوض
3. ارائه مدارک و اسناد مربوط به تاسیس شرکت در لهستان
4. ارائه قوانین و اساسنامه مربوط به شرکت
همچنین دراین‎جا لازم است به این نکته توجه شود که بازه‎زمانی افتتاح حساب شرکت در لهستان یک ساعت تا 1 هفته زمان می‎برد. مدت زمان افتتاح حساب معمولا بستگی به کارکرد بانک و همچنین نحوه ارائه و کامل بودن مدارکی که باید تحویل داده‎‌شود دارد.
برخی از بهترین بانک های لهستان به شرح زیر هستند:
1. بانک PKO BP:  از مهم‎ترین بانک‎‌ها در لهستان می‎باشد که از نظر: 1. میزان دارایی و اعتبار آن و 2. ارائه خدمات تجاری و خصوصی برای افراد و شرکت‎‌ها در رتبه‌‎های نخست این کشور قرار دارد.
2. بانک Santander Bank Polska: این بانک در لهستان از نظر میزان دارای رتبه اول را به خود اختصاص داده‌‎است همجنین این بانک یک بانک جهانی است.

مالیات ثبت شرکت در لهستان

اخذ مالیات توسط دولت‎ها از شرکت‎ها درهمه جای دنیا جزء قوانین آن کشور است در لهستان نیز مانند دیگر کشورها در سراسر دنیا، شرکت‎ها موظف اند بعداز ثبت شرکت مالیات بر درامد و مالیات بر ارزش افزوده را در وقت تعییت شده به اداره مالیات بپردازند.  
در لهستان شرکت‎هایی که درای سود کم‎تر از 1.2 میلیون یورو در سال هستند لازم استدر سال 19% از درامد خود را به عنوان وام به ادارات ماخذ وام چرداخت کنند این نرخ، نرخ پایه پرداخن وام در لهستان است. همچنین نرخ مالیات برای شرکت‌‎های که به تازگی در لهستان تاسیس می‎شوند در حدود 9% است. 
لازم به ذکر است شرکت‎ها موظف هستند مالیات بردرامد شرکت را تا بیستم هر ماه به دولت پرداخت کنند.
لازم است اظهارنامه مالیاتی متعلق به شرکت تجاری تا پایان سه ماه اول هر سال به دولت ارائه شود.
نکته دیگری که در این‎جا دارای اهمیت است این است که تفاوتی بین مالیات دهندگان مستقر درلهستان و مستقر در خارج از لهستان وجود دارد و آن این است که شرکت‌‎هایی که در لهستان نباشند، باید فقط سود حاصل از مالیات در کشور لهستان با را بپردازند. اما اگر محل شرکت اصلی در لهستان باشد، باید مالیات کلیه سودهای شرکت را چه در لهستان و چه در خارج از لهستان پرداخت کنند.

مالیات ثبت شرکت در لهستان

ثبت شرکت در لهستان موسسه ثبتی و حقوقی شریف، مشاوره رایگان: 02188557402

هزینه زندگی در لهستان

هزینه زندگی برای یک ماه در کشور لهستان بستگی  تحت‏ تاثیر دو عامل 1. سبک زندگی افرادی که در این کشور زندگی می‎کنند 2. همچنین تعداد اعضا در یک خانواده دارد. ناگفته نماند که در لهستان هزینه زندگی از 71% کشورهای جهان و از 58% کشورها در اتحادیه اروپا ارزان تر می‏باشد.

هزینه زندگی در لهستان

هزینه خرید آپارتمان در لهستان

هزینه زندگی در لهستان

هزینه اجاره آپارتمان در لهستان

هزینه زندگی در لهستان

هزینه رستوران در لهستان

هزینه زندگی در لهستان

هزینه خوراک در لهستان

هزینه زندگی در لهستان
هزینه زندگی در لهستان

هزینه حمل و نقل در لهستان

هزینه زندگی در لهستان

هزینه خدمات رفاهی در لهستان

هزینه زندگی در لهستان

هزینه پوشاک در لهستان

هزینه زندگی در لهستان

قوانین ثبت شرکت در لهستان در سال ۲۰۲۰

کشور لهستان در طول سالیان و بعداز فروپاشی شوروی موفق شد به عنوان یک کشور مستقل تغییرات مهمی را در خود به‏وجود آورد به طوریکه امروزه شاهد پیشرفت آن هستیم این کشور یکی از بزرگ‏ترین بازارهای اروپا را در اختیار دارد و دارای پتانسیل اقتصادی بالایی می‏باشد. در همین راستا برای ثبت شرکت در این کشور و یا ایجاد طرح کارافرینی لازم است متقاضیان  براساس درخواست خود فرم تجاری انتخابی را تکمیل کنند. 
همچنین کشور لهستان حق انتخاب نوع ساختار و عملکرد تجاری مورد نیاز متقاضیان و سهام‏داران را در اختیار آنان قرار می‏دهد. تا به‏ راحتی بتوانند به اهداف تجاری خود دست یابند.

مهاجرت به لهستان با ثبت شرکت

لهستان دارای آب‎ وهوایی معتدل است. به گونه‌‎ای که دارای تابستان گرم، پاییز گرم و معتدل و زمستانی سرد و معتدل است. در طول سال همواره بارندگی وجود دارد و مناطق کوهستانی در جنوب آن با بارش برف دارای آب‎ وهوایی زمستانی است.  تمامی این شرایط در کنار اقتصاد 3.5 درصدی از طریق فعالیت‎‌های کشاورزی اتفاق می‎افتد همچنین این کشور یکی از بزرگ‌ترین تولیدکنندگان چغندرقند در اروپا می‎باشد. بپپس‎از پیوستن لهستان به اتحادیه اروپا تعداد گردشگران در آن بسیار بالا رفت امروزه بسیاری از خدمات در این کشور به گردشگران اختصاص داده‎‌شده‎‌‌‌‌‌‌‏است. به همین دلیل یکی از حوزه‌‎های تجاری مریوط یه ثبت شرکت که برای گردشگران است در این کشور بسیار بالا رفته‎‌‌است. به دلیل روابط فرهنگی و منافع اقتصادی مشترک با کشورهای دیگر جهان قدرت اقتصادی این کشور محکم و باعث رشد اقتصادی و بالا رفتن درآمد در آن شده‎است.

کدهای ثبت شرکت در لهستان PKD را انتخاب کنید

لازم است برای ثبت نام شرکت، کدهایی با عنوان کدهای PKD (طبقه بندی فعالیت های لهستانی) ارائه داده ‎شود. این کدها مشخص می‎کنند که شرکت ثبت شده درحال انجام چه فعالیت ‏های تجاری است.
این دسته از کدها قابل تغییر به‏صورت رایگان، قابلیت اضافه کردن و یا حذف کردن ‌در زمان درخواست شده توسط متقاضیان است.
استفاده از این کدها توسط متقاضیان کار چندان آسانی نیست.
بنابراین کارمندان نقاط تماس تجاری کدهای PKD را برای درخواست کنندگان انتخاب می کنند.
کارمندان ثبت شرکت در دفتر مربوطه در کراکوف (Wielicka 28a) تأیید کردند که با گزارش حوزه فعالیت تجاری به آن‎ها، ایشان لیست کامل کدها را در اختیار متقاضیان می‏گزارند.
همچنین متقاضیان می توانند از روز دوشنبه تا  روز جمعه تا ساعت 15:15 (شماره: 12616-5600) با آن‎ها تماس حاصل فرمایند و مشکلی که دچار آن هستند را به زبان لهستانی با آن‎ها در میان بگذارند تا  آن‎ها از طریق تلفن آن‎ها را راهنمایی کنند.
این دسته از کدها هیچ محدودیتی که باعث خلل شود ندارند. درحای‎که انتخاب یک کد اصلی الزانی است می‏توان در کنار انتخاب کد اصلی کدهای دیگری باعنوان کد فرعی انتخاب کنید. انتخاب تعداد کدهای فرعی نامحدود است.
همچنین می توان یک حساب بانکی ویژه متعلق به شرکت راه اندازی کرد یا این‎که آن حساب بانکی شخصی را برای شرکت به‎کار برد. البته باید توجه داشت یک حساب شخصی برای زمانی مجاز است که مالک شرکت یک نفراست.

سخن پایانی

در این مقاله تلاش کردیم تا نحوه ثبت شرکت در کشور لهستان را دراختیار شما قراردهیم. همچنین اطلاعاتی در رابطه با موقعیت این کشور و علل پیشرفت اقتصادی آن فراگرفتیم این‏که پیشرفت این کشور از زمان فروپاشی شوروی وابسته به عوامل زیادی بوده ‎است اما در کل دراین مقاله با: مزایای ثبت شرکت در لهستان، هزینه ثبت شرکت، ثبت انواع شرکت، مدارک ثبت شرکت در لهستان، مراحل ثبت شرکت، زمان ثبت شرکت، شرایط افتتاح حساب برای ثبت شرکت در لهستان، بهترین بانک‎ها در لهستان، مالیات ثبت شرکت، هزینه زندگی، قوانین ثبت شرکت در لهستان در سال ۲۰۲۰، مهاجرت به لهستان با ثبت شرکت، کد‎ PKD ‎ ثبت شرکت آشنا شدیم. اما افرادی که قصد دارند در این کشور سرمایه‎ گذاری کنند و اقدام به ثبت شرکت کنند می‎توانند از موسسه ثبتی حقوقی شریف راهنمایی بگیرند مشاوران این موسسه سابقه ‎ای درخشان در امور مریوط به مشاوره ثبت شرکت دارند و متقاضیان می‎توانند صفر تا صد مراحل این عملیات را به آن‎ها واگذار کنند پرا که متقاضیان به‎ تنهایی از عهده تمامی مراحل آن برنمی‏ آیند و لازم است مشاورانی ماهر آنان را در این زمینه یاری کنند. موسسه ثبتی حقوقی شریف بهترین انتخاب در این زمینه می‎باشد. متقاضیان گرامی برای کسب اطلاعات بیشتر می‎توانند با شماره 02188557402 تماس حاصل فرمایند یا جهت مراجعه حضوری به آدرس: خیابان ولیعصر، پایین‏تر از بهشتی، بین دل‎آرا و دل‎آویز، پلاک 2073، واحد جنوبی تشریف ‎فرما شوند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *