ثبت شرکت در مجارستان

ثبت شرکت در مجارستان
  • ۱۳ آذر, ۱۴۰۱
  • دیدگاه: 0
  • وبلاگ

ثبت شرکت در مجارستان

ثبت شرکت در مجارستان یکی از روش‌های دریافت اقامت این کشور می‌باشد که مورد توجه بسیاری از اشخاص قرار دارد. افرادی که تمایل به دریافت اقامت در یکی از کشورهای اروپایی دارند می‌توانند از این طریق اقدام نمایند. آن دسته از اشخاصی که دارای ویزای اقامت کشور مجارستان هستند این امکان را خواهند داشت تا بدون داشتن ویزای شنگن به تمام کشورهای اروپایی مسافرت کنند. تنها چند روز کافی است تا شما بتوانید اقدام به تاسیس شرکت و ثبت آن در کشور مجارستان کنید به این دلیل که کشور مجارستان از دسته کشور هایی می‌باشد که شماره های EU VAT را به صورت خودکار صادر می‌نماید. میزان مالیات بر درآمد به جهت ثبت شرکت در کشور مجارستان تنها ۹ درصد می‌باشد که یکی از مزیت ها برای سرمایه گذاری افراد خارجی محسوب می‌گردد.
در ادامه مقاله به سوالات زیادی از جمله مهاجرت کار و سرمایه گذاری و ثبت شرکت در مجارستان، مراحل و مدارک مورد نیاز جهت ثبت نمودن شرکت در مجارستان، انواع ثبت شرکت در مجارستان و مهاجرت به کشور مجارستان از طریق ثبت شرکت در کشور مجارستان پاسخ داده خواهد شد.
جهت دریافت اطلاعات بیشتر در رابطه با ثبت شرکت در مجارستان و دریافت مشاوره رایگان از کارشناسان موسسه شریف می‌توانید با شماره تماس 02188557402 تماس حاصل فرمایید.
همچنین آدرس موسسه شریف به جهت  مراجعه حضوری به نشانی  :خیابان ولیعصر- پایین تر از بهشتی -بین دل آرا و دل آویز- پلاک ۲۰۷۳- واحد جنوبی می‌باشد.

ثبت شرکت در مجارستان

ثبت شرکت در مجارستان موسسه ثبتی و حقوقی شریف، مشاوره رایگان: 02188557402

آشنایی کلی با موقعیت مجارستان

پایتخت کشور مجارستان بوداپست می‌باشد که از جمله شهرهای مهم کشور مجارستان محسوب می‌گردد. کشور مجارستان واقع در اتحادیه اروپا می‌باشد و در ناحیه شنگن عضویت دارد. ارز رایج کشور مجارستان فورینت می‌باشد و توجه داشته باشید که در کشور مجارستان می‌توان هرگونه معامله را با ارز یورو نیز انجام داد به همین دلیل با دریافت اقامت مجارستان می‌توانید امکان سرمایه گذاری و کسب درآمد بالا را برای خود ایجاد نمایید. کشور مجارستان دارای ۹۳ هزار کیلومتر مربع مساحت می‌باشد که از سمت شمال با اسلواکی و از جنوب با صربستان همسایه می‌باشد. همچنین  کشور مجارستان از سمت شرق با رمانی و از غرب با کرواسی و جنوب غربی با کشور اتریش هم مرز می‌باشد. کشور مجارستان واقع در اروپای مرکزی می‌باشد که دارای آب و هوای متفاوت و چهار فصلی است به همبن دلیل می‌تواند در جذب انواع اتباع خارجی بسیار تاثیر گذار باشد. کشور مجارستان دارای ۱۰ میلیون نفر جمعیت می‌باشد که از این لحاظ یک کشور متوسط اتحادیه اروپا به شمار می‌رود.
کشور مجارستان از جمله کشورهای اروپایی می‌باشد که به دلایل مختلفی از جمله موقعیت جغرافیایی و هم مرزی با کشور اتریش و نیز به دلیل قابلیت های اقتصادی که دارا می‌باشد می‌تواند از جمله گزینه‌های مهمی به جهت ورود به بازارهای جهانی و مدرن مد نظر قرار بگیرد. همچنین از نظر ساختار و سیاست گذاری کشور مجارستان از اقتصادهای باز اروپای مرکزی به شمار می‌رود بنابراین کشور مجارستان دارای اقتصادی آزاد و درآمد زا می‌باشد. همچنین توجه داشته باشید که بهترین روش اخذ ویزا و مهاجرت به کشور مجارستان سرمایه گذاری در این کشور از طریق ثبت شرکت می‌باشد.
افراد حقیقی و حقوقی می‌توانند به جهت انجام تجارت بین الملل و نیز بهره مندی از مزیت های بازار جهانی در کشور مجارستان از طریق ثبت نمودن شرکت در این کشور نسبت به ارائه درخواست خود به مقامات مربوطه اقدام نمایند. طبق قانون کشور مجارستان انجمن‌های تجارتی در این کشور می‌توانند به وسیله افرادی مانند اشخاص حقیقی غیرمقیم و مقیم اشخاص حقوقی و انجمن‌های تجاری بدون دارا بودن شخصیت حقوقی تاسیس شوند.

مراحل ثبت شرکت در مجارستان

از جمله مزیت‌های سرمایه گذاری در کشور مجارستان این می‌باشد که کشور مجارستان به اشخاصی که در این کشور شرکت خود را به ثبت برسانند و به عنوان مدیر در شرکت نقش فعالی را دارا باشند مجوزهای اقامت موقت و دائم را ارائه می‌نماید. در قدم اول برای سرمایه‌گذاری و داشتن یک کسب و کار در کشور مجارستان لازم است تا یک طرح کسب و کار و تجاری داشته باشید. طرح تجاری طرح مورد نظر باید حتماً با قوانین شرکت‌های کشور مجارستان دارای مطابقت باشد تا بتوانید از طریق آن برای دریافت ویزای اقامت اقدام نمایید.
برای اینکه بتوانید شرکتی را در کشور مجارستان به ثبت برسانید به صورت کلی لازم است مراحل مختلفی همانند پرداختVAT، ثبت عنوان شرکت، افتتاح نمودن حساب بانکی و تعریف یک سیستم حسابداری، تنظیم اساسنامه و تحویل دادن آن به سفارت مجارستان همراه با اسناد و مدارک لازم جهت ثبت شرکت و اجاره یک مکان مشخص به نام شخص حقوقی را به انجام برسانید. به منظور ثبت شرکت در کشور مجارستان لازم است مراحل متعددی را طی نمایید که در زیر به این موارد اشاره شده است:
1. آدرس حقیقی دفتر کار
2. آدرس فرد متقاضی
3. قبض تلفن و یا یک قبض رسمی دیگر به جهت تایید نمودن آدرس
4. اسکن پاسپورت سهامداران و مدیران شرکت مورد نظر

مراحل ثبت شرکت در مجارستان

ثبت شرکت در مجارستان موسسه ثبتی و حقوقی شریف، مشاوره رایگان: 02188557402

شرایط ثبت شرکت در مجارستان

قبل از اینکه اقدام به ثبت شرکت نمایید لازم است ابتدا مدارک مورد نیاز را آماده نمایید. جهت آگاهی از مراحل ثبت شرکت در کشور مجارستان و همچنین اطلاع از مدارک لازم جهت ثبت شرکت در مجارستان می‌توانید از طریق شماره تلفن  02188557402 با کارشناسان مجرب موسسه شریف تماس حاصل فرمایید و از مشاوره رایگان بهره مند شوید.
1. آماده نمودن اسناد شرکتی به وسیله وکیل :بنیانگذاران شرکت مورد نظر باید سند اساسی شرکت را به امضا برسانند. سند ذکر شده به همراه سایر اسناد دیگر نیز باید به وسیله وکیل شرکت به امضا برسند.
2. افتتاح نمودن حساب بانکی: لازم است تا در ابتدا مدیرعامل شرکت مورد نظر یک حساب بانکی به نام شرکت خود را افتتاح نماید و سرمایه اولیه شرکت را به این حساب منتقل کند که حداقل سرمایه اولیه مبلغ سه میلیون فورینت می‌باشد.
3. لازم است تا در اداره مالیات مجارستان، شهرداری و اتاق بازرگانی ثبت نام انجام شود.
4. لازم است تا اطلاعات کارمندان به سازمان مالیاتی ارائه گردد.

انواع ثبت شرکت در مجارستان

به جهت ثبت نمودن شرکت در کشور مجارستان لازم است تا در ابتدا با چهار نوع شرکت که در این کشور دارای مجوز تاسیس می‌باشند آشنا شوید. با اطلاع از قوانین ثبت اینگونه از شرکت ها می‌توانید بهترین انتخاب را به جهت ثبت شرکت در کشور مجارستان داشته باشید.
1. شرکت تک مالکیتی (کاتا):  به جهت ثبت این نوع از شرکت ها نیاز نیست که چند نفر شراکت داشته باشند و اشخاص می‌توانند به صورت فردی نیز بیزینس و کسب و کار مورد نظر خود را در کشور مجارستان تاسیس و راه اندازی نمایند.
2. شرکت تابعه:  شرکت تابعه به آن دسته از شرکت‌های خارجی گفته می‌شود که قصد دارند بیزینس خود را گسترش بدهند و شعبه جدید کسب و کار خود را در کشوری دیگر تاسیس نمایند.
3. شرکت با مسئولیت محدود(کی اف تی):  این گونه از شرکت ها با توجه به اینکه چه نوع فعالیتی در شرکت صورت می‌گیرد می توانند به شکل یا عمومی دارای فعالیت باشند.
4. شرکت های تضامنی و نسبی: به جهت تاسیس و ثبت نمودن شرکت های تضامنی و نسبی لازم است تا حداقل ۲ نفر شریک داشته باشید . ثبت نمودن دو نوع شرکتی که نام برده شد در کشور مجارستان دارای قوانین و ویژگی های مشابه زیادی هستند.
از جمله شرکت هایی که در کشور مجارستان به جهت ثبت نمودن مورد توجه اشخاص سرمایه‌گذار قرار می‌گیرد شرکت‌های LLC یا Kft در کشور مجارستان می‌باشند.

انواع ثبت شرکت در مجارستان

ثبت شرکت در مجارستان موسسه ثبتی و حقوقی شریف، مشاوره رایگان: 02188557402

مدارک ثبت شرکت در مجارستان

آن دسته از افرادی که قصد دارند به سرمایه گذاری و ثبت شرکت در کشور مجارستان بپردازند تا بتوانند اقامت این کشور را دریافت نمایند لازم است تا دارای شرایط ویژه‌ای باشند و مدارک مورد نیاز را در اختیار داشته باشند. در ادامه مقاله به مدارک و مراحل ثبت شرکت در کشور مجارستان خواهیم پرداخت.
مدارک مورد نیاز جهت ثبت شرکت در مجارستان
1. دریافت شماره مالیاتی محلی و بین المللی در کشور مجارستان
2. نشانی دفتر و محل شرکت به ثبت رسیده برای مدت یک سال باید ارائه گردد.
3. به ثبت رسیدن شرکت مورد نظر در بوداپست در مدت ۲ تا ۳ روز کاری بعد از به امضا رسید ن قرارداد صورت می‌پذیرد.
4. شماره مالیاتی مدیرعامل و سرمایه گذار شرکت مورد نظر
5. دارا بودن پاسپورت معتبر
6. نداشتن سوء پیشینه در اروپا

استانداردهای سرمایه گذاری و شاخص های اقتصادی در مجارستان

قبل از اینکه اقدام به سرمایه گذاری و ثبت شرکت در کشور مجارستان به جهت اخذ اقامت این کشور نمایید لازم است تا با استانداردهای سرمایه گذاری و شاخص‌های اقتصادی کشور مورد نظر آشنا شوید و آن‌ها را مورد بررسی قرار دهید تا بتوانید بهترین انتخاب را داشته باشید.

1. شاخص اقتصادی نرخ تورم

مهم‌ترین استانداردهای سرمایه گذاری نرخ تورم کشور مورد نظر است که لازم است حتماً در زمان انتخاب کشور مقصد به منظور ثبت شرکت مورد بررسی ویژه قرار بگیرد. توجه داشته باشید که نرخ تورم یک کشور هر چقدر در محدوده کمتری باشد نشان دهنده این موضوع می‌باشد که کشور مورد نظر دارای ثبات اقتصادی بیشتری می‌باشد. در چند سال گذشته میزان نرخ تورم در کشور مجارستان دارای روند کاهشی بوده است که به همین دلیل مهاجرت به این کشور افزایش چشمگیری داشته است.

2. شاخص اقتصادی نرخ مصادره اموال

از جمله شاخص‌های اقتصادی دیگری که لازم است در کشور مورد نظر مورد بررسی قرار بگیرد نرخ مصادره اموال می‌باشد. این نرخ معمولاً عددی بین ۱تا ۷ است که هر چقدر کمتر باشد نشان دهنده این است که میزان خطر مصادره اموال توسط دولت در کشور مورد نظر کمتر می‌باشد. این نرخ در کشور مجارستان 2 است. در صورتی که کشوری دارای فساد اداری زیادی باشد نرخ مصادره اموال کشور مذکور نیز افزایش می‌یابد بنابراین می‌توان نتیجه گرفت که کشور مجارستان از جمله کشورهای بسیار امن از لحاظ نرخ مصادره اموال می‌باشد.

3. شاخص اقتصادی تولید ناخالص داخلی

استاندارد سرمایه گذاری دیگری که لازم است مورد توجه قرار بگیرد تولید ناخالص داخلی کشور مقصد می‌باشد که نشان دهنده میزان پیشرفت کشور مورد نظر در زمینه اقتصادی می‌باشد.
پس از اینکه شاخص‌های اقتصادی نام برده شده را مورد بررسی قرار دادید در انتها می‌توانید به استانداردهای سرمایه‌گذاری در کشور مجارستان پی ببرید سپس با توجه به اطلاعاتی که به دست آوردید می‌توانید نسبت به تصمیم گیری در زمینه سرمایه گذاری و ثبت شرکت در کشور مجارستان اقدام نمایید.

مزایای ثبت شرکت در مجارستان

در صورتی که از روش ثبت نمودن شرکت در کشورهای اروپایی به منظور اخذ اقامت این کشور ها استفاده نمایید از مزیت‌های گوناگونی برخوردار خواهید شد اما در غیر این صورت شما با دشواری های گوناگونی مواجه خواهید بود.
هنگامی که قصد ثبت شرکت در کشور مجارستان را دارید لازم است تا بخشی از سرمایه خود را در یکی از بانک‌های کشور مجارستان سپرده گذاری نمایید که بعد از ادغام می توان ۱۰۰ درصد سرمایه مذکور را در هزینه های مرتبط با شرکت همانند سرمایه گذاری، اجاره انبار ،سهام ،تحقیقات بازار و غیره استفاده نمود. در ادامه مطلب مزیت‌های دیگر ثبت شرکت در کشور مجارستان را به جهت اخذ اقامت این کشور بیان می‌کنیم.
میزان نرخ مالیات بر درآمد در کشور مجارستان ۹ درصد می‌باشد که می‌توان اینگونه بیان کرد که این نرخ از جمله کم ترین نرخ های مالیات بر درآمد در اروپا می‌باشد و به همین دلیل شرکت‌های بزرگ جهان همانند مرسدس بنز و بی ام و قسمت زیادی از فعالیت‌های خود را در کشور مجارستان به انجام می‌رسانند.
1. سرمایه اولیه کمی لازم است که لازم نیست وثیقه گذاشتن انجام پذیرد.
2. شماره مالیاتی بین المللی برای شرکت به ثبت رسیده در زمان بسیار کوتاهی ارائه می‌گردد.
3. فرآیند تاسیس شرکت در کشور مجارستان بسیار آسان می‌باشد به گونه ای که شما می‌توانید فقط در مدت زمان ۲ تا ۳ روز کاری این فرایند را انجام دهید و فعالیت خود را به صورت قانونی شروع کنید.
4. به جهت تاسیس و راه اندازی شرکت در کشور مجارستان به هزینه پایینی نیاز دارید.
5. دارای شرایط ویزای مطلوب و امکان اقامت با هزینه‌های بسیار کم است.
6. کشور مجارستان دارای موقعیت جغرافیایی ایده‌آلی می‌باشد که دارای مرکزیت در اتحادیه اروپا و شینگن است.
سایر نکات مثبت مهاجرت به مجارستان از طریق ثبت شرکت
1. پس از اینکه مجوز اقامت از طریق سرمایه‌گذاری در کشور مجارستان را اخذ نمودید  می‌توانید از مزیت های بی شماری بهره مند شوید که از جمله این مزیت‌ها می‌توان برخورداری از هزینه‌های کم زندگی در کشور مجارستان، دارا بودن فضای مناسب اقتصادی و نیز موقعیت مکانی اروپای مرکزی و داشتن سفر خانوادگی آزادانه به منطقه شینگن را نام برد. همچنین در صورتی که از طریق ثبت نمودن شرکت اقدام به دریافت اقامت نمایید نکات مثبت زیر را نیز به همراه خواهد داشت:
2. دریافت اقامت کشور مجارستان از طریق ثبت نمودن شرکت
3. درصد مالیات کم بر شرکت‌ها تنها ۹ درصد می‌باشد که از جمله کم‌ترین مقادیر مالیات بر درآمد در اروپا می‌باشد.
4. ارائه شماره مالیات بر ارزش افزوده بین المللی به صورت سریع
5. هزینه راه اندازی و نگهداری شرکت مقرون به صرفه می‌باشد.
6. دارا بودن موقعیت مرکزی در اروپا و زیرساخت‌های مطلوب
7. گزینه‌های ویزا و اقامت راحت برای کلیه ملیت‌ها
8. پس از ۵ سال امکان دریافت اقامت دائم وجود دارد و بعد از دریافت اقامت دائم نیز می‌توانید نسبت به اخذ تابعیت اقدام نمایید.
9. به انجام رسیدن فعالیت های تجاری در اروپا
10. امکان ثبت برند اروپایی نیز وجود دارد.

مزایای ثبت شرکت در مجارستان

ثبت شرکت در مجارستان موسسه ثبتی و حقوقی شریف، مشاوره رایگان: 02188557402

ویژگی‌ های بیزینس پلن قوی برای ثبت شرکت در مجارستان

برای اینکه بتوانید به سرمایه گذاری در کشورهای خارجی بپردازید و از آن طریق نسبت به اخذ اقامت در کشور مورد نظر اقدام نمایید لازم است تا در ابتدا شرکتی را به ثبت برسانید و توجه داشته باشید که لازمه این کار دارا بودن یک طرح یا پلن کسب و کاری قوی می‌باشد.
به این منظور لازم است تا بر روی بازار کار موضوع طرح کسب و کار ارزیابی‌های کاملی را به انجام برسانید. برای ارائه یک طرح تجاری کامل لازم است تا از مشاوره های وکیل مهاجرتی که فردی مجرب است بهره بگیرید زیرا بیزینس پلن مورد نظر باید دارای ویژگی‌ها و روال قانونی خاصی باشد که در ادامه مقاله به آنها اشاره می‌شود:
1. چکیده برنامه اجرایی
2. چشم انداز آینده شرکت مورد نظر
3. توصیف نمودن جزئیات شرکت مورد نظر
4. توصیف خدمات شرکت و میزان تاثیر آن بر بازار
5. شرح کامل محصول و یا خدمات شرکت مورد نظر
6. برنامه کامل و جامع بازاریابی
7. شرح ارائه محصولات به مشتریان
8. تدوین نمودن برنامه روزانه بیزینس شرکت
9. نحوه مدیریت و سازماندهی کسب و کار
10. توصیف نمودن ساختار عملکرد شرکت در طولانی‌مدت
11. برنامه جامع و دقیق مالی
12. توصیف نمودن الگوی عملکردهای مالی کسب و کار

سایر روش‌های مهاجرت به مجارستان

روش های دیگری نیز به جهت مهاجرت به کشور مجارستان به غیر از ثبت شرکت و سرمایه گذاری مانند خرید ملک در این کشور وجود دارد. روش‌هایی مانند ویزای تحصیلی و ویزای ازدواج و همچنین ویزای کاری را می‌توان به جهت مهاجرت به کشور مجارستان مورد نظر قرار داد. بنابراین هر فردی با توجه به شرایط و موقعیت های خود این امکان را دارد تا از طریق طی نمودن مراحل گوناگون روش های نامبرده شده اقامت کشور مجارستان را دریافت نماید.
برای این که بتوانید ویزا های تجاری کشور مجارستان را دریافت نماید لازم است تا در ابتدا یک سفر کوتاه به کشور مجارستان داشته باشید و نسبت به افتتاح حساب بانکی در یکی از بانک‌های مجارستان به جهت تاسیس و ثبت شرکت مورد نظر اقدام نمایید. موسسه شریف به منظور اخذ ویزای تجاری کوتاه مدت می‌تواند خدمات مهمی را به شما عزیزان ارائه نماید.

هزینه‌های مورد نیاز مهاجرت به مجارستان از طریق ثبت شرکت

هزینه های به ثبت رساندن شرکت برای هر نوع شرکتی متغیر می‌باشد. هزینه های دولتی و نیز سایر هزینه‌های جانبی همانند هزینه های حق الوکاله، تهیه اسناد و مدارک، ترجمه اسناد و مدارک جهت ثبت نمودن شرکت مورد نظر در کشور مجارستان باید مورد بررسی قرار بگیرد. برای سرمایه اولیه شرکت مالک شرکت مورد نظر لازم است حداقل مبلغ سه میلیون فورینت یا حدود ۷۵۰۰ یورو سرمایه داشته باشد. همانطور که عنوان شد مبلغ نام برده شده پس از راه اندازی شرکت لازم است تا به حساب شرکت انتقال یابد و این مبلغ می‌تواند در مصارف شرکت به کار گرفته شود به همین دلیل عده‌ای از افراد این مبلغ را هزینه محسوب نمی‌کنند. هزینه‌های کلی که به جهت ثبت شرکت باید در نظر گرفت در زیر ذکر شده است:
هزینه تهیه اسناد و مدارک شرکت به وسیله وکیل: این هزینه بسته به سابقه و اعتبار وکیل متغیر می‌باشد.
هزینه ثبت نمودن شرکت در اداره ثبت مجارستان و دریافت کد مالیاتی

قوانین ثبت شرکت در مجارستان

قوانین تاسیس نمودن شرکت در کشور مجارستان برای اتباع خارجی و شهروندان این کشور دارای تفاوت زیادی نمی‌باشد بنابراین بیشتر تفاوت‌های مقررات و قوانین ثبت نمودن شرکت در کشور مجارستان بیشتر مرتبط با نوع کمپانی‌ها می‌باشد. پس از اینکه اسناد و مدارک لازم برای ثبت نمودن شرکت در کشور مجارستان را آماده نمودید باید نسبت به تعیین مقدار سرمایه شرکت و اعضای آن اقدام نمایید. در مرحله بعد لازم است تا یک آدرس مشخص برای دفتر کار خود در کشور مجارستان داشته باشید. در مرحله بعدی و پس از دریافت تاییدیه های قانونی شرکت شما به ثبت خواهد رسید. توجه داشته باشید که شما برای ثبت نمودن شرکت در کشور مجارستان لازم است حداقل یک کارمند مجارستانی را به استخدام خود در آورید.

قوانین ثبت شرکت در مجارستان

ثبت شرکت در مجارستان موسسه ثبتی و حقوقی شریف، مشاوره رایگان: 02188557402

نکات مهم مهاجرت به مجارستان از طریق ثبت شرکت

همانطور که در مطالب قبلی نیز گفته شده جهت ثبت نمودن شرکت در کشور مجارستان لازم است هزینه اولیه ای بابت سرمایه اولیه شرکت حداقل به مبلغ سه میلیون فورینت داشته باشید. همچنین شما امکان دریافت اقامت موقت و دائم کشور مجارستان را از طریق ثبت نمودن شرکت در این کشور دارا می‌باشید. اشخاصی که قصد دارند از روش ثبت شرکت برای مهاجرت به کشور مجارستان استفاده نمایند فقط می‌توانند شرکت با مسئولیت محدود را به ثبت برسانند. نرخ پرداخت مالیات در این گونه از شرکت ها پایین می‌باشد. به جهت ثبت نمودن شرکت شما به یک بیزینس پلن دقیق و کامل نیاز دارید. بیزینس پلن یا طرح تجاری برنامه ای می‌باشد که هدف از ثبت نمودن شرکت و ایجاد بیزینس را به صورت کامل توضیح می‌دهد.

تأثیر طرح تجاری بر مهاجرت به مجارستان از طریق ثبت شرکت

طرح کسب و کار یک برنامه بسیار قوی می‌باشد که توسط آن می‌توان هدف فعالیت تجاری و ثبت شرکت را مشخص نمود .در طرح مورد نظر لازم است تا در رابطه با هدف بیزینس، چگونگی کار و نحوه راه اندازی و سود دهی به صورت کامل اطلاعات دقیقی ارائه گردد. همچنین لازم است در طرح تجاری شرکت خود در مورد طرح های مشابه که به وسیله شما اجرایی شده است و نتایجی از آن به دست آمده است توضیحاتی را ارائه دهید. همچنین لازم است در رابطه با ایده‌ای که مسبب به وجود آمدن طرح بوده است نیز توضیحات واضحی را ارائه نمایید.
ارائه یک طرح تجاری قوی نکته بسیار مهمی می‌باشد که دارای اهمیت زیادی در فرایند ثبت شرکت و اخذ اقامت کشور مجارستان است. بنابراین لازم است به صورت مکتوب در آن جزئیات لازم ذکر شود و نحوه اجرای برنامه مورد نظر برای رسیدن به اهداف مشخص شده ذکر گردد. همچنین لازم است طرح تجاری در فرایند دریافت مجوز اقامت کشور مجارستان مورد استفاده باشد. بنابراین هر چقدر که طرح تجاری شما قوی تر و کامل تر باشد می‌توانید راحت تر نسبت به دریافت مجوز و ثبت شرکت در کشور مجارستان اقدام نمایید.

وضعیت صنعت و کار در مجارستان چگونه است؟

قبل از اینکه اقدام به ثبت شرکت در کشور مجارستان نمایید لازم است در رابطه با وضعیت صنعت و کار در این کشور اطلاعاتی به دست آورید. هنگامی که قرار است شرکتی را تاسیس و به ثبت برسانید باید توجه داشته باشید که بازار کار شرکت مورد نظر شما در آن زمینه اشباع نشده باشد تا بتوانید بدون نگرانی از رقابت با شرکت‌های مشابه شرکت خود را راه اندازی و فعالیت خود را شروع کنید. صنایع گوناگونی همانند داروسازی، مواد غذایی، ماشین آلات، متالوژی، مواد شیمیایی و همچنین فناوری اطلاعات در کشور مجارستان دارای محبوبیت زیادی هستند. در چند سال گذشته انواع شرکت‌های گوناگونی در کشور مجارستان در حوزه تولید فناوری های موبایل و امنیت اطلاعات تاسیس شده‌اند. زمانی که قصد ثبت شرکت در کشوری را داریم باید در پی تاسیس شرکتی با زمینه کاری مشخصی باشیم که زمینه کاری ما هم قابلیت گسترش و پیشرفت را دارا باشد و هم یک نیاز برای افراد ساکن در کشور مورد نظر محسوب گردد.

هزینه ثبت شرکت در مجارستان

هزینه های ثبت نمودن شرکت در کشور مجارستان شامل شرکت‌های با مسئولیت محدود و شرکت‌های دارای سهامی می‌باشد. حداقل میزان به جهت ثبت شرکت در مجارستان معادل مبلغ ۵۰۰۰۰ فارینت مجاری یا 1390 یورو و حداکثر مقدار معادل مبلغ ۶۰۰ هزار فارینت مجاری یا 16760 یورو می‌باشد که این مبلغ به وسیله دولت کشور مجارستان دریافت می‌گردد.
حداقل سرمایه مورد نیاز جهت ثبت شرکت در مجارستان:
برای اینکه بتوانید شرکتی را در کشور مجارستان به ثبت برسانید نیاز به یک سرمایه اولیه دارید. مقدار سرمایه اولیه  ای که برای ثبت شرکت لازم دارید بسته به نوع شرکت انتخابی شما متفاوت می‌باشد که جهت به ثبت رساندن یک شرکت با مسئولیت محدود به 3000000فارینت مجاری 83840 یورو به عنوان سرمایه اولیه نیاز خواهید داشت. اما به جهت به ثبت رساندن شرکت به صورت سهامی شما لازم است سرمایه اولیه به مبلغ ۲۰ میلیون فارینت مجاری و یا 558921یورو داشته باشید.

ثبت شرکت در مجارستان موسسه ثبتی شریف 02188557402 6

ثبت شرکت در مجارستان موسسه ثبتی و حقوقی شریف، مشاوره رایگان: 02188557402

مدت زمان ثبت شرکت در مجارستان

به جهت ثبت رساندن شرکت در کشور مجارستان می‌توانید به دو صورت کلی استاندارد و یا الکترونیکی اقدام نمایید. در روش استاندارد دادگاه ثبت مجارستان طی مدت ۱۵ روز کاری پس از ارسال اسناد و مدارک و درخواست، تصمیم‌گیری در مورد به ثبت رساندن شرکت را انجام می‌دهد اما تصمیم گیری در خصوص ثبت شرکت در روش الکترونیکی به وسیله دادگاه ثبت مجارستان فقط ظرف مدت یک روز کاری از زمان ارسال درخواست مدارک صورت می‌پذیرد.

میزان مالیات مشاغل در مجارستان

در مقایسه با سایر کشورهای اروپایی کشور مجارستان دارای میزان مالیات مشاغل کمتری می‌باشد که به همین خاطر این کشور به مکان مناسبی جهت سرمایه گذاری تبدیل شده است. 
مالیات بر درآمد شرکت ها: 9 %
مالیات بر درآمد شخصی: 15 %
مالیات بر ارزش افزوده: 27 %
مالیات بر سود شرکتی یا مالیات بر سرمایه شرکتی: 9 %
مالیات بر سرمایه شخصی: 15%

سخن پایانی

در این مقاله در رابطه با ثبت شرکت در مجارستان مطالب گوناگونی عنوان شد. از جمله مطالبی که در رابطه با ثبت شرکت در کشور مجارستان به آن‌ها اشاره نمودیم می‌توان به مراحل ثبت شرکت در مجارستان، شرایط ثبت شرکت در مجارستان، انواع ثبت شرکت در مجارستان، مدارک ثبت شرکت در مجارستان، مزایای ثبت شرکت در مجارستان، سایر روش های مهاجرت به مجارستان، قوانین ثبت شرکت در مجارستان و غیره اشاره نمود.
همانطور که در متن مقاله نیز عنوان شد به جهت ثبت شرکت در کشور مجارستان لازم است تا مراحل گوناگونی طی گردد که تمامی این مراحل باید به صورت کاملاً صحیح انجام شود تا فرایند ثبت شرکت مورد نظر را درستی انجام شود. همچنین توجه داشته باشید که از طریق سرمایه گذاری و ثبت شرکت در کشور مجارستان می‌توانید نسبت به دریافت اقامت دائم این کشور نیز اقدام نمایید.
قبل از اینکه به ثبت شرکت در کشور مجارستان بپردازید لازم است تا اطلاعات خود را در رابطه با قوانین و هزینه‌های ثبت شرکت افزایش دهید. در صورتی که در رابطه با ثبت شرکت در کشور مجارستان و یا سایر کشورهای  دیگر نیاز به دریافت راهنمایی دارید می‌توانید از طریق شماره تماس 02188557402 با کارشناسان مجرب موسسه شریف تماس حاصل فرمایید و از راهنمایی‌های کارشناسان این موسسه بهره ‌گیرید.
همچنین آدرس موسسه شریف به نشانی: خیابان ولیعصر- پایین تر از بهشتی- بین دل آرا و دل آویز- پلاک -۲۰۷۳ واحد جنوبی می‌باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *