ثبت شرکت در مناطق آزاد

ثبت شرکت در مناطق آزاد

ثبت شرکت در مناطق آزاد می تواند کمی قوانین و قواعد متفاوت از ثبت شرکت در بخش ها و خاک داخلی ایران داشته باشد. البته به همان نسبت که این کار می تواند سخت باشد، می توانیم ببینیم که مزیت هایی را نیز برای افراد در پی خواهد داشت. در نظر داشته باشید که حتما باید برای ثبت شرکت در مناطق آزاد یک سری از شرایط را نیز داشته باشید.برای کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه با ما در ثبت شریف همراه باشید.

ثبت شرکت در منطقه آزاد

به تمامی شرکت هایی که در مناطق آزاد کشورهای مختلف ثبت می شوند، شرکت های منطقه آزاد می گویند. این مدل از شرکت ها یک سری مزیت ها و اختیارات را دارند که شرکت های داخلی از آن ها بی بهره هستند. همین مسئله نیز در نهایت سبب می شود تا شرکت هایی که در این بخش ها قرار گرفته اند، بتوانند عملکرد بهتری را از خودشان نشان دهند.

مزیت های ثبت شرکت در منطقه آزاد

همان طور که گفتیم ثبت شرکت در این بخش ها می تواند یک سری مزیت ها را با خود به همراه داشته باشد) با این حال بهتر است بدانید که اگر نیاز به اگر نیاز به ثبت شرکت در مناطق آزاد را دارید، مزیت ها و نقاط مثبت زیادی را نیز می توانید داشته باشید. تمامی نکات و مواردی که در این خصوص اهمیت دارند را در ادامه معرفی کرده ایم تا شما نیز بتوانید هرچه بهتر و بیشتر این مسائل را در نظر بگیرید.

ثبت شرکت در مناطق آزاد

 • دسترسی به حساب های ارزی

در حال حاضر کشور ایران در تحریم های شدید و سختی قرار دارد. این موضوع سبب می شود تا بازرگانان و تاجران نتوانند به بسیاری از امکانات از جمله حساب های ارزی دسترسی داشته باشند. این موضوع در حالی است که اگر ثبت شرکت در منطقه آزاد را داشته باشید، دیگر نگرانی از این بابت ندارید و به راحتی می توانید به این نوع از حساب ها برای تبادل پول معاملات دسترسی پیدا کنید.

 • معافیت های مالیاتی

مورد بعدی در خصوص معافیت های مالیاتی است. تفاوتی ندارد که چه نوع فعالیت اقتصادی را در منطقه آزاد انجام می دهید زیرا در نهایت حدود 20 سال از مالیات معاف خواهید شد که می تواند مزیت چشمگیر و بزرگی به حساب بیاید.

 • عدم نیاز به ویزا

زمانی که ثبت شرکت در منطقه آزاد را انجام می دهید، دیگر نیازی به نگرانی برای دریافت ویزای میهمانان خارجی خود نخواهید داشت زیرا تمامی افراد بدون داشتن ویزا می توانند به مناطق آزاد وارد شوند.

 • عدم محدودیت در انتقال ارز

مورد و نکته بعدی در خصوص عدم محدودیت در انتقال ارز است. با ثبت شرکت در مناطق آزاد ، محدودیتی در انتقال دادن ارز نخواهید داشت.

 • برخورداری از خدمات بانکی متنوع

 حذف با ثبت شرکت در مناطق آزاد از خدمات بانکی متنوع و گسترده ای می توانید استفاده کنید. معمولا برخورداری از خدمات بانکی سبب می شود تا به راحتی بتوانید کارهای مالی و نقل و انتقالات خود را انجام دهید. از سوی دیگر نیز می توانید به سادگی از انواع تسهیلات و وام ها برخوردار شوید.

 • فعالیت در بورس

بسیاری از شرکت هایی که در مناطق آزاد تاسیس شده اند و در حال فعالیت می باشند، در بورس نیز مشغول به فعالیت هستند. فعالیت کردن در بورس معمولا برای شرکت هایی که در این مناطق تاسیس شده اند، ساده تر خواهد بود و همچنین تسهیلات بیشتری را نیز دریافت خواهند کرد.

 • حمل و نقل ساده تر

برای جابجا کردن کالاها که شامل خرید و فروش آن ها می شود، می توانید راحت تر اقدام کنید. در حقیقت سیستم حمل و نقل ساده تر باعث می شود تا هم هزینه های شما در این خصوص کاهش پیدا کند و هم باعث می شود تا بتوانید به شکل راحت تر و بهتری کالاهای خودتان را جابجا کنید و به دست مشتریان خودتان برسانید.

 • واردات ساده کالا

به طور کلی اگر به دنبال وارد کردن کالاهای مجاز به کشور باشید نیز قوانین ساده ای پیش روی شما قرار خواهد گرفت. به طور کلی نباید این نکته را فراموش کنید که واردات ساده کالا می تواند اهمیت بسیار زیادی داشته باشد. این موضوع سبب می شود تا هم زمان و هم هزینه های کمتری را در این مسیر داشته باشید.

ثبت شرکت در مناطق آزاد

مراحل ثبت شرکت در منطقه آزاد

در کنار تمامی مزیت هایی که برای این کار وجود دارد، به صورت خلاصه به مراحلی که برای ثبت کردن شرکت خودتان در مناطق آزاد باید بگذرانید نیز اشاره خواهیم کرد. مراجعه به معاونت اقتصادی سازمان مناطق آزاد و دریافت مجوز

 • تکمیل فرم های تقاضا
 • انتخاب نام شرکت
 • تکمیل کردن مدارک برای ثبت نام
 • بررسی و کارشناسی کردن تمامی موارد و نکات مهم
 • انتشار دادن آگهی ها در روزنامه های اصلی

به دلیل متنوع بودن نوع شرکت های قابل ثبت و احتمال تغییر در مدارک مورد نیاز بهتر است برای اطلاع دقیق از مدارک و مراحل ثبت شرکت در مناطق آزاد حتما با مشاوران ما در تماس باشید و از مشاوره تخصصی ما به صورت رایگان بهره مند شوی)

کلام پایانی

 ثبت شرکت در مناطق آزاد مزیت های زیادی را در پی دارد اما مسلما سختی های مربوط به خودش را نیز می تواند داشته باشد. در نظر داشته باشید که معمولا ثبت کردن شرکت ها در حوزه های مختلف باید حتما به شیوه ای باشد که در نهایت هم کار به صورت قانونی پیش رود و هم آن که شرکت شما به سودآوری برسد. در صورتی که در این حوزه دچار مشکل هستید و یا نیاز به کمک و راهنمایی ما دارید، بهترین کار آن است که با ما تماس بگیرید تا شما را راهنمایی کنیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *