ثبت شرکت در یاسوج

ثبت شرکت در یاسوج

ثبت شرکت در یاسوج

ثبت شرکت در یاسوج موضوع این مقاله است. ثبت شرکت در یاسوج می‌تواند با توجه به دلایل گوناگونی دارای اهمیت بسیار زیادی باشد؛ دلیل اول این است که یاسوج مرکز استان کهگیلویه و بویراحمد می‌باشد و شمار زیادی از ساکنان این استان به جهت سرمایه‌گذاری به مرکز استان یعنی شهر یاسوج می‌روند. دومین دلیل با توجه به اهمیت ثبت شرکت بیان می‌شود.
در صورتی که شما عزیزان قصد ثبت شرکت در یاسوج و یا سایر شهرها و استان‌ها را دارید می‌توانید برای کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه با شماره تماس 02188557402 تماس حاصل فرمایید و از مشاوره رایگان موسسه شریف بهره‌مند شوید. همچنین آدرس موسسه شریف نیز به نشانی: خیابان ولیعصر- پایین‌تر از بهشتی- بین دل آرا و دل آویز- پلاک2073-  واحد جنوبی می‌باشد.

ثبت شرکت در یاسوج

ثبت شرکت در یاسوج موسسه ثبتی و حقوقی شریف، مشاوره رایگان: 02188557402

معرفی یاسوج و مزایای سرمایه‌گذاری در آن

شهر یاسوج از جمله شهرهای مرتفع ایران می‌باشد که در استان کهگیلویه و بویراحمد واقع شده است. به شهر یاسوج در زبان محلی یاسیج به معنای گل سرخ نیز گفته می‌شود. این شهر دارای طبیعت منحصر به فردی می‌باشد و به نوعی می‌توان به آن لقب بهشت دوست‌داران محیط زیست را داد. شهر یاسوج به میزان ۱۸ کیلومتر گسترش یافته است و مردم شهر بویر احمدی تبار می‌باشند.
همچنین شهر یاسوج دارای قابلیت‌های گسترده‌ای به جهت سرمایه‌گذاری در بخش‌های گوناگون نفت، گاز و پتروشیمی ، صنعت و معدن، کشاورزی، گیاهان دارویی و باغ، آب و منابع طبیعی می‌باشد؛ به صورتی که در حدود ۱۰۰ فرصت جدید سرمایه‌گذاری در بخش‌های گوناگون شامل کشاورزی، گردشگری، صنایع دستی، گیاهان دارویی، انرژی، نفت، پتروشیمی، صنعت و معدن و غیره در شهر یاسوج شناسایی شده است.
زمانی که یک شرکت به ثبت می‌رسد کلیه قراردادهایی که در میان شرکا عقد می‌گردد به صورت رسمی و قانونی می‌باشند و با گذشت زمان هیچ از شرکا نمی‌توانند همانند اسناد غیر رسمی از وجود شرکت‌نامه و اساسنامه و تصمیم های دیگری که ثبت می‌شوند اظهار بی اطلاعی نمایند و یا به ایرادات و اشکالاتی که امکان دارد در خصوص اسناد غیر رسمی وارد گردد، استناد نمایند.
از نظر افرادی که به معامله با شرکت می‌پردازند ثبت شرکت امری بسیار مهم و ضروری محسوب می‌گردد و این امر به اندازه‌ای مهم و قابل توجه می‌باشد که بدون مراجعه نمودن به آن نمی‌توانند انجام معامله نمایند؛ زیرا فردی که با شرکت قرارداد مهمی را منعقد می‌سازد باید این موضوع را بداند که سرمایه و دارایی شرکت مورد نظر چه مقدار است و اختیارات مدیران شرکت به چه اندازه می‌باشد و در آخر توانایی و قدرت این شخصیت حقوقی تا چه میزانی است.
با ثبت نمودن یک شرکت می‌توانید به شرکت خود شخصیت حقوقی ببخشید و این شخصیت حقوقی باعث می‌شود تا اشخاص و شرکت‌های بیشتری تمایل به همکاری با شرکت شما داشته باشند. همچنین زمانی که یک شرکت به ثبت می‌رسد می‌توان در انواع مناقصه‌ها و مزایده‌های سایر شرکت‌ها مشارکت نمود.

معرفی یاسوج و مزایای سرمایه گذاری در آن

ثبت شرکت در یاسوج موسسه ثبتی و حقوقی شریف، مشاوره رایگان: 02188557402

انواع ثبت شرکت در یاسوج

مناسب‌ترین و بهترین روش جهت انجام کسب و کار در ابعاد گسترده و با دارا بودن بازده مالی بالا و بلند مدت با هدف پیشرفت و دستیابی به مراتب بالاتر؛ ثبت نمودن یک شرکت و دست یافتن به درآمد و شهرت به وسیله فعالیت تحت عنوان یک شرکت ثبت شده می‌باشد. علاوه بر این با ثبت نمودن یک شرکت در یاسوج تمامی امور، معاملات و فعالیت‌های تجاری و غیرتجاری شرکت وجهه قانونی و رسمی پیدا می‌کند و دارای اعتبار بیشتری می‌گردد.
منطبق بر قانون تجارت جمهوری اسلامی ایران انواع شرکت‌های تجاری که قابلیت ثبت دارند در ۷ دسته تقسیم بندی می‌گردند که در زیر نام برده شده است:
1. ثبت شرکت سهامی
2. ثبت شرکت با مسئولیت محدود در یاسوج
3. ثبت شرکت تضامنی
4. ثبت شرکت مختلط غیرسهامی
5. ثبت شرکت مختلط سهامی
6. ثبت شرکت نسبی
7. ثبت شرکت تعاونی
از میان شرکت‌هایی که نام برده شد شرکت‌ها با مسئولیت محدود و شرکت سهامی خاص بیشترین تقاضای ثبت را به جهت انجام امور تجاری دارا می‌باشند و به همین دلیل در ادامه مطلب توضیح مختصری در رابطه با شرکت با مسئولیت محدود و شرکت با سهامی خاص در اختیار شما عزیزان قرار خواهیم داد:
ثبت شرکت با مسئولیت محدود در یاسوج: متداول‌ترین و پر تقاضاترین قالب ثبتی در بین افرادی که قصد انجام فعالیت‌های بازرگانی را دارند، ثبت شرکت با مسئولیت محدود می‌باشد. از جمله دلایل این امر می‌توان به تشریفات ساده اداری آن و یا عدم پرداخت سرمایه اولیه شرکت اشاره نمود. سرمایه این شرکت باید حداقل برابر یا بیشتر از یک میلیون ریال باشد و شرکا به میزان سهم الشرکه خود در شرکت دارای تعهد می‌باشند. سرمایه شرکت با مسئولیت محدود فقط در اسناد شرکت قید می‌شود و به صورت لفظی می‌باشد. در تمامی اوراق شرکت، پیش و پس از نام شرکت ذکر عبارت مسئولیت محدود الزامی و اجباری می‌باشد.
ثبت شرکت سهامی خاص در یاسوج: دومین قالب ثبتی پس از شرکت با مسئولیت محدود، ثبت شرکت سهامی خاص در یاسوج می‌باشد که جهت فعالیت‎های بازرگانی در مقیاس بزرگ‎تر و وسیع‌تر همانند شرکت در قراردادهای دولتی و نیز اخذ تسهیلات مناسب می‌باشد. در شرکت سهامی خاص اعضا سهام‎دار نامیده می‌شوند و مسئولیت سهام‎داران شرکت در شرکت‌های سهامی خاص به اندازه ارزش سهام آن‌ها می‎باشد و محدود است. تعداد اعضا در شرکت‎های سهامی خاص برابر با ۵ نفر عضو می‎باشد و در زمان ثبت شرکت سهامی خاص در یاسوج لازم است قسمتی از سرمایه شرکت به حساب شرکت مورد نظر واریز گردد. همچنین در کلیه اسناد و اطلاعیه‌های شرکت، قبل و بعد از نام شرکت لازم است عبارت سهامی خاص ذکر گردد.
در صورتی که در رابطه با این دو نوع شرکت سوالاتی دارید و یا نیاز به دریافت مشاوره دارید، می‌توانید از مشاوره رایگان موسسه شریف بهره‌مند شوید و از طریق شماره تماس 02188557402 با کارشناسان موسسه شریف ارتباط برقرار نمایید. همچنین آدرس موسسه شریف به نشانی: خیابان ولیعصر- پایین‌تر از بهشتی- بین دل آرا و دل آویز – پلاک ۲۰۷۳- واحد جنوبی می‌باشد.

انواع ثبت شرکت در یاسوج

ثبت شرکت در یاسوج موسسه ثبتی و حقوقی شریف، مشاوره رایگان: 02188557402

شرایط ثبت موسسه در یاسوج

در تعریف موسسه غیر تجاری می‌توان این‌گونه بیان نمود که این گونه از موسسات مجموعه‌ای می‌باشند که با هدفی غیر از تجارت و به طور معمول برای منافع عمومی و اهداف عام المنفعه شکل می‌گیرد و می‌تواند سودآور باشد و یا سود آور نباشد. انواع موسسه‌هایی که سودآور هستند غیر انتفاعی نامیده می‌شوند و آن‌هایی که سودآوری ملاک کار و هدف آن‌ها نباشد غیرانتفاعی نام دارند همانند خیریه‌ها.
به جهت ثبت موسسه در یاسوج لازم است حداقل دو نفر مشارکت داشته باشند و حداقل سرمایه تعریف نشده است. در صورتی که کار زیر نظر سازمان دیگر انجام پذیرد لازم است مجوز لازم را از آن سازمان دریافت نمایید به عنوان مثال یک انتشاراتی برای ثبت موسسه لازم است از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی مجوز لازم را دریافت نماید. در صورتی که موسسه غیر انتفاعی باشد باید از نیروی انتظامی محل استقرار خود مجوز لازم را دریافت نمایند. در صورتی که کار موسسه کار تخصصی محسوب گردد موسسان آن موسسه باید مدرک مرتبط با کار خود را تهیه نمایند و ارائه کنند. به طور معمول سازمان‌هایی همانند؛ کانون، بنگاه، انجمن و نهاد، موسسه محسوب می‌گردند. به جهت ثبت موسسه علاوه بر مدارک شناسایی و گواهی عدم سوء پیشینه، به تقاضا نامه و اساسنامه و کالت‌نامه نیز نیاز خواهید داشت.
موسسه ثبتی شریف در تهیه این مدارک یاری رسان شما خواهد بود. در صورتی که قصد ثبت شرکت یا موسسه در یاسوج را دارید می‌توانید جهت دریافت مشاوره رایگان با شماره تماس 02188557402 تماس حاصل فرمایید و اطلاعات بیشتری در این زمینه کسب نمایید.

شرایط ثبت موسسه در یاسوج

ثبت شرکت در یاسوج موسسه ثبتی و حقوقی شریف، مشاوره رایگان: 02188557402

مدارک ثبت شرکت در یاسوج

1. مدارک شناسایی: کپی مدارک شناسایی همه اعضا که در شرکت نامشان آورده می‌شود.
2. شرکت‌نامه: سندی می‌باشد که به موجب آن کلیه موارد تاسیس شرکت در آن ذکر می‌گردد و لازم است شرکت‌نامه در دو نسخه تهیه گردد.
3. اظهارنامه: همان تقاضانامه ثبت شرکت در شرکت‌های سهامی محسوب می‌گردد.
4. صورت‌جلسات: صورت‌جلسه به جهت تاسیس شرکت باید تنظیم شود که شامل 1) صورت‌جلسه مجمع عمومی موسسین و 2) صورت‌جلسه هیئت مدیره می‌باشد.
5. اساسنامه: برای کلیه شرکت‌ها صادر می‌گردد و مفاد مرتبط با صلاحیت تشکیل مجامع در خصوص موضوعات گوناگون شرکت در آن ذکر می‌گردد.
6. گواهی بانکی: در انواع شرکت‌های سهامی و شرکت‌های تعاونی که لازم است بخشی از سرمایه شرکت در حساب شرکت در شرف تاسیس بلوک شود، لازم است اصل گواهی بانک به جهت ارسال به اداره ثبت شرکت‎ها یاسوج ارائه گردد.
7. میزان سرمایه: در حقیقت سرمایه بخشی از آورده موسسین می‌باشد که به نوعی اعتبار شرکت مورد نظر را تامین می‌نماید. سرمایه شرکت به دو صورت نقدی و غیر نقدی می‌باشد؛ در سرمایه نقد مبلغ مشخص و تعیین شده است و میزان سهام هر شخص بر اساس آن تنظیم می‌گردد اما سرمایه غیر نقد بخشی از آورده شرکت می‌باشد که تحت عنوان اموال منقول یا غیرمنقول می‌تواند وجود داشته باشد. این اموال برای اینکه بتوانند به عنوان سرمایه شرکت محسوب گردند باید به وسیله کارشناس قوه قضاییه قیمت گذاری شوند. در حقیقت مهم‌ترین بخش یک شرکت سرمایه شرکت مورد نظر می‌باشد و سرمایه یک شرکت اعتبار شرکت را تامین می‌نماید.

مدارک ثبت شرکت در یاسوج

ثبت شرکت در یاسوج موسسه ثبتی و حقوقی شریف، مشاوره رایگان: 02188557402

مراحل ثبت شرکت در یاسوج

مرحله اول: یافتن یک شریک خوب
اولین مرحله جهت ثبت شرکت یافتن یک شریک مناسب و خوب می‌باشد. به جهت ثبت شرکت با مسئولیت محدود حداقل دو نفر شریک و برای ثبت شرکت سهامی خاص و عام حداقل چند نفر شریک نیاز خواهید داشت.
مرحله دوم: ثبت نام در سامانه ثبت شرکت
جهت ثبت نام اینترنتی  به سامانه اداره کل ثبت شرکت‌ها و موسسات غیرتجاری مراجعه نمایید. پس از انتخاب پذیرش تاسیس لازم است فرم مربوطه به دقت تکمیل گردد.
مرحله سوم: انتخاب نام مناسب برای شرکت
در مرحله سوم لازم است نام‌های مورد نظر خود را وارد نمایید. شما در این مرحله مجاز خواهید بود ۵ نام انتخابی برای شرکت خود را به ترتیب اولویت مورد نظر خود در فرم مربوطه وارد نمایید تا در نهایت یکی از آن‌ها انتخاب شود. در هنگام انتخاب نام باید به نکات گوناگونی توجه نمایید که در ادامه مطلب به این نکات اشاره می‌نماییم:
1. نام انتخاب شده برای شرکت باید معنادار و مطابق با فرهنگ اسلامی باشد.
2. نام انتخاب شده باید دارای ریشه فارسی باشد. واژگان انتخابی باید در لغت نامه دهخدا و یا در فرهنگ معین وجود داشته باشند.
3. نامی که برای شرکت خود انتخاب می‌کنید نباید قبلاً به ثبت رسیده شده باشد (به منظور حصول اطمینان از عدم ثبت نام انتخابی شرکت لازم است به سامانه استعلام اشخاص حقوقی کشور به نشانی اینترنتی http://www.ilenc.ir مراجعه نمایید و یا با مشاوران ما در موسسه ثبتی شریف تماس حاصل فرمایید).
4. در هنگام انتخاب نام شرکت لازم است از اسم خاص استفاده نمایید.
5. نام انتخابی نباید لاتین باشد.
6. نام شرکت شما باید حداقل دارای سه سیلاب باشد.
7. در صورتی که نام انتخابی شما نیاز به دریافت مجوز از سازمان‌هایی دارد باید حتماً قبل از تایید نام مجوزهای مربوطه را دریافت نمایید.
8. برای نام شرکت خود نمی‌توانید از عنوان‌های دانشمندان و کاشفان در عصر حاضر استفاده نمایید.
9. همچنین استفاده از اسامی شهرها و رنگ‌ها و نیز اعداد در نام شرکت مانعی ندارد اما این کلمات جز اسم شرکت شمرده نمی‌شوند و نامی که شما برای شرکت انتخاب می‌کنید باید غیر از این کلمات شامل سه کلمه باشد.
10. نام محل در نام شرکت در صورتی مورد تایید اداره ثبت قرار خواهد گرفت که شرکت حاضر در همان حوزه ثبتی به ثبت برسد.
پس از انجام این مرحله یک شماره پیگیری به شما داده خواهد شد که در آینده می‌توانید از طریق این شماره وضعیت ثبت شرکت خود را در سامانه پیگیری نمایید.
مرحله چهارم: تعیین نمودن مدت و موضوع فعالیت شرکت
مرحله پنجم: وارد کردن آدرس شرکت مورد نظر
مرحله ششم: مشخص نمودن سرمایه اولیه شرکت
مرحله هفتم:  وارد نمودن نام شرکای شرکت
مرحله هشتم: تعیین نمودن سمت اشخاص در شرکت
مرحله نهم: وارد نمودن سهام اشخاص
مرحله دهم: مشخص نمودن ارتباط بین اشخاص در شرکت
مرحله یازدهم: ثبت شعب شرکت مورد نظر
مرحله دوازدهم: انتخاب روزنامه سالی/ مالی
مرحله سیزدهم: وارد نمودن متن صورت‌جلسه
مرحله چهاردهم: اظهارنامه/ تقاضانامه
مرحله پانزدهم: تکمیل نمودن اساسنامه
مرحله شانزدهم: تکمیل نمودن شرکت‌نامه
مرحله هفدهم: تکمیل نمودن خلاصه اظهارنامه / تقاضانامه
مرحله هجدهم: تکمیل نمودن مدارک
مرحله نوزدهم: پست نمودن مدارک و درج بارکد پستی در سامانه مذکور
در صورتی که مدارک ارائه شده شما دارای نقص نباشند و کامل باشند، کارشناس مربوطه نسبت به تهیه پیش نویس آگهی ثبت اقدام خواهد نمود که در این صورت لازم است شخص متقاضی به همراه اصل شناسنامه و کارت ملی برای دریافت مدارک ثبتی و امضا ذیل دفاتر به اداره ثبت مراجعه کند.
مرحله بیستم: درج آگهی تاسیس در روزنامه رسمی کشور و پرداخت نمودن هزینه آن؛ آخرین مرحله به جهت ثبت شرکت مورد نظر شما می‌باشد.
مرحله بیست و یکم: این مرحله شامل اقدامات اجباری پس از ثبت شرکت می‌باشد که در ادامه نام برده شده است:
1. پلمپ دفاتر مالی شرکت
2. تعیین نمودن حوزه و تشکیل پرونده دارای
3. دریافت کد اقتصادی
4. ثبت نام مالیات ارزش افزوده و دریافت کد ارزش افزوده
5. دریافت کد کارگاهی بیمه تامین اجتماعی
مرحله بیست و دوم: این مرحله شامل اقدامات اختیاری پس از ثبت شرکت می‌باشد که در ادامه نام برده شده است:
1. ثبت نمودن لوگوی شرکت و نام تجاری شرکت موردنظر (ثبت برند)
2. دریافت کارت بازرگانی در صورتی که تمایل به صادرات و واردات داشته باشید.
3. تهیه برنامه حسابداری و مالی شرکت و استخدام کردن یک فرد به عنوان حسابدار
4. تهیه سایت شرکت
5. افتتاح نمودن حساب بانکی و دریافت دسته چک شرکت و غیره
6. استعلام ثبت شرکت

مراحل ثبت شرکت در یاسوج

ثبت شرکت در یاسوج موسسه ثبتی و حقوقی شریف، مشاوره رایگان: 02188557402

آدرس اداره ثبت شرکت‌های یاسوج

آدرس اداره ثبت شرکت‌ها به نشانی یاسوج- خیابان مصلی- اداره ثبت اسناد و املاک یاسوج می‌باشد که به جهت رسیدگی به پرونده‌های ثبتی مربوط به شرکت‌های تجاری مستقر می‌باشد.
همچنین ثبت شرکت در استان کهگیلویه و بویراحمد در مراکز زیر نیز صورت می‌پذیرد:
1. ثبت شرکت واقع در دهدشت
2. ثبت شرکت واقع در سی سخت
3. ثبت شرکت واقع در چرام
4. ثبت شرکت واقع در  باشت
5. ثبت شرکت واقع در دوگنبدان
6. ثبت شرکت واقع در گچساران
7. ثبت شرکت واقع در دنا

آدرس اداره ثبت شرکت های یاسوج

ثبت شرکت در یاسوج موسسه ثبتی و حقوقی شریف، مشاوره رایگان: 02188557402

سخن پایانی

در این مقاله در رابطه با ثبت شرکت در یاسوج اطلاعاتی را خدمت شما عزیزان ارائه نمودیم . از جمله مطالبی که در این مقاله عنوان شد می‌توان به عناوین: معرفی یاسوج و مزایای سرمایه‌گذاری در آن، انواع ثبت شرکت در یاسوج، شرایط ثبت موسسه در یاسوج، مدارک ثبت شرکت در یاسوج، مراحل ثبت شرکت در یاسوج، آدرس اداره ثبت شرکت‌های یاسوج و غیره اشاره نمود.
همان‌گونه که اطلاع دارید شهر یاسوج مرکز استان کهگیلویه و بویراحمد می‌باشد و با توجه به ظرفیت‌های گوناگون در زمینه‌های مختلفی که دارا می‌باشد، موقعیت بسیار مناسبی را به جهت سرمایه‌گذاری فعالان اقتصادی دارا می‌باشد. شهر یاسوج دارای قابلیت‌های گوناگونی به جهت سرمایه‌گذاری در انواع بخش‌های نفت، گاز و پتروشیمی، صنعت و معدن، کشاورزی، گیاهان دارویی  و غیره می‌باشد.
با توجه به دلایلی که ذکر کردیم، اکثر فعالان اقتصادی تمایل دارند شرکت خود را در یاسوج به ثبت برسانند. همان‌طور که در متن مقاله نیز به آن اشاره شد با ثبت نمودن شرکت می‌توانید به فعالیت‌های خود جنبه قانونی و رسمی ببخشید و همچنین با ثبت شرکت افراد بیشتری تمایل به همکاری با شما خواهند داشت. همچنین میزان اعتبار شما نیز با ثبت نمودن شرکت افزایش خواهد یافت و می‌توانید در مزایده‌ها و مناقصه‌های سایر شرکت‌ها نیزحضور داشته باشید.
به جهت ثبت شرکت باید در رابطه با شرایط و مراحل ثبت شرکت اطلاعات کافی داشته باشید تا بتوانید از هدر رفتن وقت و هزینه خود صرفه جویی نمایید. بهتر است تا قبل از اقدام برای ثبت شرکت در این رابطه اطلاعات و آگاهی‌های خود را افزایش دهید تا بتوانید با آگاهی لازم این کار را به درستی به انجام برسانید.
در صورتی که قصد دارید شرکت خود را در یاسوج و یا سایر شهرها و استان‌ها به ثبت برسانید، می‌توانید ثبت شرکت خود را به کارشناسان و متخصصان مجرب موسسه شریف بسپارید تا کارشناسان این موسسه ثبت شرکت شما را در حداقل زمان ممکن و با مناسب‌ترین تعرفه به انجام برسانند تا شما بتوانید هر چه زودتر به فعالیت‌های خود جنبه قانونی و رسمی ببخشید و از مزیت‌های گوناگون ثبت شرکت بهره‌مند شوید.
در صورتی که در رابطه با مراحل، شرایط، هزینه و مدت زمان ثبت شرکت در یاسوج سوالاتی دارید، می‌توانید از مشاوره رایگان موسسه شریف بهره‌مند شوید و به جهت برقراری ارتباط با کارشناسان موسسه شریف با شماره تماس 02188557402 تماس حاصل فرمایید.
همچنین آدرس موسسه شریف نیز به نشانی: خیابان ولیعصر- پایین‌تر از بهشتی- بین دل آرا و دل آویز- پلاک ۲۰۷۳- واحد جنوبی می‌باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *