ثبت شرکت در یزد

ثبت شرکت در یزد

ثبت شرکت در یزد

ثبت شرکت در یزد موضوع این مقاله است. آیا شما هم صاحب سرمایه هستید و قصد ثبت شرکت در یزد دارید؟ شهر یزد به دلیل پتانسیل صنعتی و تمرکز صنایع مختلف در این منطقه، همواره مورد توجه بسیاری از تجار و مدیران صنعتی برای گسترش کسب و کارهاست. در یزد اکثر فعالیت­های اقتصادی به دلیل حضور کارخانجات و رشد روز افزون گردشگری، قوت یافته و با رشد قابل توجهی همراه است. عمده صنایع موجود استان یزد شامل : فولاد و معدن، صنایع نساجی، کارخانجات سیم و کابل، و کاشی، سرامیک است. این عوامل سبب بهبود وضع اقتصادی و افزایش سرمایه­‌گذاری می شود.
برای راهنمایی افرادی که هدف ثبت شرکت در یزد دارند، کارشناسان موسسه ثبتی و حقوقی شریف، مشاوره رایگان و خدمات جامعی را به افراد ارائه می­دهند. اگر شما نیز برای طی مسیر ثبت شرکت به کمک متخصصان ثبت شریف نیاز دارید با شماره تماس : 02188557402 تماس بگیرید.
نشانی موسسه ثبت شریف برای ملاقات حضوری : تهران، خیابان ولیعصر، بین دل آرا و دل آویز، پلاک 2073، واحد جنوبی  

ثبت شرکت در یزد

ثبت شرکت در یزد موسسه ثبتی و حقوقی شریف، مشاوره رایگان: 02188557402

زیرساخت‌ها جهت ثبت شرکت در یزد

در استان یزد، 30 شهرک و منطقه صنعتی در استان یزد وجود دارد. در حال حاضر این مناطق از لحاظ امکانات محیطی پیشرفتهای زیادی داشته و شامل امکانات: روشنایی، تلفن، اینترنت، فضای سبز، نگهبانی، گاز، آب، برق و بستر­سازی مناسب برای پیشرفت در این شهرک‌­ها ایجاد شده است.
مراکز تولیدی زیادی هستند که با قرار گرفتن در فضای شهرک­های صنعتی، از امتیازات و تسهیلات این محیط بهره‌­مند می­شوند. برخی از تسهیلات ارائه شده به تولیدی­ها عبارتند از: پرداخت اقساطی هزینه زمین در 70 قسط، بهره مندی از تسهیلات ریالی .
مناطق صنعتی استان یزد، شامل 29شهرک و ناحیه صنعتی مصوب است. در بین این منطقه­‌ها، 15 ناحیه صنعتی، 13 شهرک صنعتی مصوب، یک منطقه ویژه اقتصادی در حوزه­‌های شیمیایی، نساجی، فلزی، غذایی، کانی غیرفلزی، سلولوزی، برق و الکترونیک در حال فعالیت هستند. شهرک­‌های و کل ناحیه صنعتی حدود شش هزار و 622 هکتار مساحت دارد. فعالیت‌­های صنعتی در سه بخش: صنایع خرد، کوچک، و متوسط است، که در حال حاضر بالغ بر 92 درصد صنایع استان یزد را تحت پوشش قرار داده است. به طور کلی 40 درصد سرمایه‌­گذاری در صنعت و 60 درصد اشتغال صنعتی استان است. تعداد واحدهای صنعتی یزد بیش از 942 واحد که حدود 22 هزار و 147 نفر در واحدهای صنعتی در حال کار و فعالیت هستند. به طور کلی تعداد مراکز صنعتی فعال در استان یزد برابر سه هزار و 500 مرکز است.
شهر یزد با در نظر گرفتن، قطب صنعتی و نیروی جوان مشغول کار، یک شهر مناسب برای سرمایه­‌گذاری است. افرادی که قصد دارند با برنامه­‌ریزی بلند مدت اقدام به ثبت شرکت در یزد نمایند. بهتر است تمام مراحل مسیر را بشناسند و با آگاهی از شرایط کامل اقدام نمایند.

زیرساخت ها جهت ثبت شرکت در یزد

ثبت شرکت در یزد موسسه ثبتی و حقوقی شریف، مشاوره رایگان: 02188557402

مشکلات ثبت شرکت در یزد چیست؟

1. به دلیل اشتباهات انجام شده از سوی متقاضی، یک مرحله باید چند بار تکرار یا مدارک باید مجدد ارسال شود.
2. تکرار مجدد مراحل و دوباره­ کاری
3. الزام بر تغییر نام انتخابی بنابر دلایل مختلف
4. دریافت هزینه زیاد بعضی از دفاتر ثبتی
قبل از شروع پروسه ثبت باید موارد مختلف را بررسی کنیم.
در مرحله اول: اطلاعات لازم درباره قوانین و ضوابط تجارت داشته باشیم.
موسسان باید اطلاعات لازم درباره:
ثبت، تشکیل و اداره شرکت­ها داشته باشند.
1. مقدار سرمایه لازم
2. تعداد شریکان
3. تفاوت بین شرکت­هایی با مسئولیت محدود، سهامی عام، سهامی خاص
4. تفاوت بین موسسه و شرکت
5. در اکثر موارد اطلاع از قوانین تجارت ضرورت دارد.
در مرحله دوم: اطلاعات کافی در ارتباط با مراحل ثبت شرکت در یزد
افراد متقاضی برای بار اول، به دلیل نداشتن آگاهی لازم نسبت به روند قانونی، در گذراندن مراحل و ارائه اسناد دچار خطا و اشتباهات زیادی می­شوند. برخی از مسائل موجود که شامل: تنطیم مدارک زیاد، مواجه با اسناد و اصطلاحات حقوقی نااشنا، واریز وجه در موارد متعدد، تکرار مجدد مراحل، برطرف کردن ایرادات احتمالی و تنظیم اسناد، مواردی هستند که گاهی متقاضی را از ثبت شرکت منصرف می­نماید. مهمترین دلیل این اتفاق و بروز مشکلات، نداشتن اگاهی در موارد قانونی است.
در مرحله سوم: دریافت مجوزها از چه نهادهایی باید انجام شود.
برای دریافت مجوزها بر حسب نوع فعالیت باید به مراجع زیر رجوع کنید:
اگر در حوزه امور فرهنگی و هنری و خبری و تبلیغاتی باشد، نیاز به دریافت تاییدیه از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی دارد.
مجموعه اموری که در حیطه فعالیت­‌های سازمان میراث فرهنگی و گردشگری است ، باید تاییدیه از نهاد میراث فرهنگی و گردشگری و صنایع دستی داشته باشد.
فعالی­ت­‌هایی در بخش علمی، آموزشی و پژوهشی زیر نظر وزارت علوم و تحقیقات و فناوری
عموم کارهایی که در حیطه حسابداری باید مجوز از جامعه حسابداران رسمی ایران دریافت کنند.
تمام امور ترجمه رسمی تحت نظارت ارائه پروانه مترجمی رسمی قوه قضاییه

مشکلات ثبت شرکت در یزد چیست

ثبت شرکت در یزد موسسه ثبتی و حقوقی شریف، مشاوره رایگان: 02188557402

شرایط و هزینه ثبت شرکت در یزد

قبل از انجام برنامه و اقدامات لازم، اهداف بلند مدت خود را در زمینه ثبت شرکت تعیین و با مشارکت شریک مربوطه برنامه ریزهای لازم را انجام دهید. هر فرد باید بودجه لازم، قالب شرکتی مد نظر و روش تاسیس و راه اندازی را مشخص نماید. در ضمن افرادی که به عنوان مجمع همکاران انتخاب می­شوند، نباید در دولت استخدام باشند و همگی متخصص و بامهارت در عناوین شغلی لازم برگزیده شوند.
فرایند ثبت شرکت تا حد زیادی طولانی و گام­های متعدد دارد. مشخص کردن مکان اصلی شرکت، میزان سرمایه اولیه لازم، گزینش چند اسم بر طبق قوانین، مشخص نمودن افراد اصلی که حق امضا دارند و تعیین مقدار سهام اعضا
مبلغی که بابت تعرفه‌­های شرکت مطابق نوع شرکت متغییر و بر حسب تعداد اعضا و ماهیت شرکت مقداری تفاوت دارد. به طور کلی در روند ثبت هر بخش بنابه ضواط معین باید مبلغ لازم برای  باطل نمودن تمبر، و پست، حق ثبت و درج آگهی در روزنامه رسمی کشور پرداخته شود. برای دریافت اطلاعات کاملتر و راهنمایی در زمینه ثبت شرکت در یزد با مشاوران مجرب موسسه ثبتی شریف تماس بگیرید.

شرایط و هزینه ثبت شرکت در یزد

ثبت شرکت در یزد موسسه ثبتی و حقوقی شریف، مشاوره رایگان: 02188557402

شرکت‌های پرطرفدار در یزد

با گسترش صنعت و افزایش بهره ­وری کارخانجات و مراکز تولیدی، برای افزایش سوددهی و بالابردن خدمات مشاغل مختلف نیازمند ایجاد و ثبت شرکت­های رسمی هستند. افراد حقیقی یا حقوقی با ثبت شرکت ارزش و اعتبار خاصی به فعالیت­هایشان داده و همکاری خود را با ارگان­‌های رسمی افزایش می­دهند. شخصیت­های حقوقی امکان ثبت شرکت در قالب­های مختلف متناسب با نیاز و برنامه­ریزی شغلی خود دارند. نوع فعالیت افراد، مقدار مسئولیت شریکان و تعداد افراد عضو مطابق نوع شرکت تعیین می­شوند.
در قانون تجارت 8 مدل شرکت تعریف شده و قوانین خاصی بر اساس نوع هر یک تعریف شده است. این هشت مدل: 1.سهامی عام 2. تعاونی­ها 3. مسئولیت محدود 4.تعاونی ها 5. نسبی 6.مختلط سهامی 7. مختلط غیرسهامی 8. تضامنی

1. ثبت شرکت سهامی خاص در یزد

شرکت‌­های سهامی خاص در قانون تجارت، با ضوابط خاصی مطرح و تعریف شده‌­اند. افرادی که نیاز به ثبت شرکت سهامی خاص دارند، در بسیاری از موارد باید طبق قانون تعریف شده، ایجاد و به ثبت برسند.
شرکت­‌های سهامی خاص تعداد اعضای لازم شامل: سه نفر اعضای هیئت مدیره و دو نفر بازرس هستند. طبق این ضابطه هیچ شرکتی با تعداد افراد کمتر قابل ثبت نیست. مقدار حداقل سرمایه لازم برای استارت شرکت برابر یک میلیون ریال که 35 درصد سرمایه این شرکت در حساب شرکت را در حساب شرکت شرف تاسیس در شرکت بلوکه نمایند. شرکت­های سهامی در زمینه‌­های مختلف قابل ثبت هستند:
1. ثبت شرکت پیمانکاری
2. ثبت شرکت تولیدی
3. ثبت شرکت بازرگانی در یزد
4. ثبت شرکت صنعتی

2. ثبت شرکت با مسئولیت محدود در یزد

حداقل تعداد همکاران برای تاسیس شرکت با مسئولیت محدود، دو نفر است. شرکت با مسئولیت محدود کل سرمایه را قبل از تاسیس به مدیریت باید تحویل داده شود. طبق ضوابط تعیین شده در بین شرکت­‌های تجاری، نوع مسئولیت محدود، ریسک کمتری برای مدیران دارد.
جهت ثبت اینگونه شرکت باید اسناد و مدارک را مطابق شرکت با مسئولیت محدود تنظیم کنند. شما می­توانید شرکت با مسئولیت محدود را برای زمینه­‌های کاری متفاوت ثبت کنید:
1. ثبت شرکت خدماتی
2. ثبت شرکت بازرگانی
3. ثبت شرکت تولیدی
4. ثبت شرکت صنعتی

شرکت های پرطرفدار در یزد

ثبت شرکت در یزد موسسه ثبتی و حقوقی شریف، مشاوره رایگان: 02188557402

مدارک جهت ثبت شرکت در یزد

مدارک ثبتی، به امضای تمام اعضای هیئت مدیره رسیده و به اداره ثبت شرکت‌­ها تحویل داده می­شود. این مدارک شامل اساسنامه و حدود وظایف شرکت و خط مشی­‌هایی است. به عنوان نمونه موقع ثبت شرکت با مسئولیت محدود در یزد همگام با ارائه اساسنامه شرکت، شرکتنامه و صورتجلسه موسسین در یزد نیز جز اسناد ثبتی می­باشد.
مقدار و سهم شریکان باید به طور قانونی با حدود کامل مشخص شود. مسئولیت­ها و مقام هر فرد در شرکت و زمان تاسیس شرکت و شرح امور باید در اساسنامه بیان شود. در این قسمت به مدارک ثبت شرکت در یزد پرداخته ایم:
1. تحویل نسخه کپی از سند شناسنامه و کارت ملی
2. نشانی و کد پستی دفتر اصلی شرکت، البته محل اصلی شرکت موقع ثبت باید بررسی شود.
3. تحویل پذیره نویسی سهام مخصوص شرکت­های سهامی عام
4. تحویل رسید پرداخت 35 درصد از سرمایه اولیه برای شرکت­های سهامی خاص
5. تحویل مدرک تحصیلی موردنیاز، در زمینه‌­کاری که به گواهی تحصیل نیاز دارد.
6. ارائه دادن سندعدم سوپیشینه از همه اعضا. ( در شرکت های ثبت تعاونی و موسسات غیرتجاری)
7. ارائه مجوز فعالیت برای موضوعاتی که نیاز به مجوز دارند.
8. تحویل دو عدد برگه از اوراق اصلی شرکت (اساسنامه، اظهارنامه، صورتجلسه هیئت موسس و مجمع عمومی) بانضمام گواهی تایید
برای ثبت برخی از شرکت­ها، مدارک بیشتری نسبت به موارد مطرح شده نیاز است. به طور کلی جزییات روند ثبت بسیار زیاد است. به علت تعدد مراحل شما نیاز به دریافت مشاوره و راهنمایی راجبه مراحل قانونی ثبت دارید. همراهی یک مشاور آگاه در این زمینه، قطعا  نیاز ضروری شما برای اقدام به ثبت شرکت است. بنابراین برای دریافت مشاوره با موسسه ثبتی شریف تماس بگیرید. همکاران ما در این مجموعه بر اساس تجربه بالایی که در زمینه ثبت دارند، به راهنمایی شما پرداخته و دقیقترین مشاوره را به شما می­دهند.

مدارک جهت ثبت شرکت در یزد

ثبت شرکت در یزد موسسه ثبتی و حقوقی شریف، مشاوره رایگان: 02188557402

ارگان مسئول ثبت شرکت‌ها و مراحل آن

مسئولیت ثبت شرکت به عهده­ی اداره ثبت شرکت‌­هاست. به طور کلی وظیفه این اداره در اکثر مراکز استانها، که دارای واحد ثبتی هستند، ثبت اشخاص حقوقی است.
بر طبق این اصول و قوانین جاری هر فرد برای ثبت شرکت در یزد باید به اداره کل ثبت شرکت­ها مراجعه کنند. در این سایت باید نام و برند خودتان را سرچ کنید و از نظر اعتبار بررسی کنید، که قبلا برای شرکت دیگری ثبت نشده باشد.
پیگیری از طریق سایت، مهمترین اقدام قبل از مراجعه حضوری است.

ارگان مسئول ثبت شرکت ها و مراحل آن

ثبت شرکت در یزد موسسه ثبتی و حقوقی شریف، مشاوره رایگان: 02188557402

مراحل ثبت شرکت در یزد

1. ثبت اطلاعات در سامانه اداره ثبت شرکت‌ها
2. تایید عنوان شرکت
3. فرستادن مدارک به اداره ثبت شرکت‌ها و تایید اسناد ثبتی شرکت
4. ارائه مدارک اصلی شرکت
5. برای ثبت­نام در سامانه اداره ثبت شرکت­ها بعد از مراجعه به سایت irsherkat.ssaa.ir، بهتر است تمام مراحل چهارده گانه را در سایت انجام دهید.
6. بعد از تایید ثبت نام و گزینش نام مناسب باید نام را به ثبت داخل سایت برسانید.
تمام اسنادی را که در موارد مختلف روند ثبت، به کار می­برید در سامانه ثبت شرکت­های یزد چاپ کرده و بانضمام امضای تمام همکاران شرکت، به اداره ثبت پست نمایید. در نهایت نتیجه تایید بعد از بررسی مدارک اعلام می­شود. اگر ایراداتی در این مرحله نداشته باشید، در پایان حضوری به اداره ثبت شرکت در یزد مراجعه کنید.

مدت زمان ثبت شرکت در یزد

روند اداری و اجرای کامل گام‌­های ثبت شرکت در حدود 25 تا 35 روز کاری به پایان می­رسد. تمام مراحل قانونی ایجاد شرکت در شهر باید به ترتیب اجرا شود. تمام مدارک بعد از تکمیل و بررسی ، به اداره ثبت فرستاده می­شود. در حالتی کارشناسان نقصی در اسناد ارائه شده از سوی شما پیدا کنند، جهت بررسی و ارسال مدارک صحیح، آنها را برگشت می دهند. در ادامه عملیات، با بررسی مجدد مدارک و تایید بازرسان اداره کل، طی صدور ابلاغیه، تاسیس شرکت نهایی می شود.

مدت زمان ثبت شرکت در یزد

ثبت شرکت در یزد موسسه ثبتی و حقوقی شریف، مشاوره رایگان: 02188557402

اداره ثبت شرکت در استان یزد

1. ثبت شرکت در میبد
2. ثبت شرکت در اردکان
3. ثبت شرکت در حمیدیا
4. ثبت شرکت در مهریز
5. ثبت شرکت در بافق
6. ثبت شرکت در شاهدیه
7. شرکت در ابرکوه
8. ثبت شرکت در تفت
9. ثبت شرکت در اشکدز
10. ثبت شرکت در زارج
11. ثبت شرکت در هرات
12. ثبت شرکت در مروست
13. ثبت شرکت در بهاباد
14. ثبت شرکت در مهردشت
15. ثبت شرکت در بفروییه
16. ثبت شرکت در احمداباد
17. ثبت شرکت در خضراباد
18. ثبت شرکت در ندوشن
19. ثبت شرکت در عقدا
20. ثبت شرکت در نبر
آدرس اداره اصلی ثبت شرکت­های یزد در استان یزد اداره ثبت شرکت­ها و موسسات غیرتجاری واقع در خیابان فرخی یزدی، کوچه دادگستری است.

 

اداره ثبت شرکت در استان یزد

ثبت شرکت در یزد موسسه ثبتی و حقوقی شریف، مشاوره رایگان: 02188557402

سخن پایانی

یزد در نواحی مرکزی ایران و با مساحت نسبتا بزرگی که دارد، یکی از پررونق­ترین استان­های ایران می­باشد. سالانه گردشگران و مسافران زیادی به دلیل بازدید از بناهای تاریخی و استفاده از طبیعت زیبای یزد، به استان یزد سفر می­کنند. گسترش کسب و کارها در اثر رونق گردشگری، فزونی یافته و بسیاری از صنایع در یزد توانسته زمینه همکاری با سایر استانها را ایجاد کنند. این امر موجب افزایش تمایل فعالان اقتصادی به ثبت شرکت در یزد و یا ثبت موسسه در این شهر می­باشند.
شهر یزد در زمینه تولیدات صنعتی بسیار فعال بوده و عمده­ترین صنایع استان عبارتند از: کاشی، سرامیک، نساجی و فولاد. حضور این صنایع سبب رونق و پیشرفت چشمگیری برای فعالان اقتصادی شده است. از انجایی که ثبت شرکت در یزد، مزایای مختلفی برای صاحبان دارد، هر مدیری برای پیشبرد اهداف بلند مدت اقتصادی و برداشتنی گامی در جهت توسعه کسب و کارش اقدام به ثبت شرکت می­نماید. طبق قانون تجارت ثبت شرکت ایین نامه اجرایی خاص خود را دارد. هر شخص حقیقی برای ثبت شرکت باید تمام عملیات را با جزییات کامل پشت سر گذاشته تا نهایتا به تایید اداره کل ثبت شرکت­ها برسد. ما در این مقاله برای راهنمایی کاملتر شما عزیزان، توضیحات مناسبی را شرح دادیم. موضوعات متعدد مطرح شده در این مقاله عبارتند از:
زیر ساخت­ها جهت ثبت شرکت در یزد، مشکلات ثبت شرکت در یزد چیست، شرایط و هزینه ثبت شرکت در یزد، شرکت­های پرطرفدار یزد، مدارک جهت ثبت شرکت در یزد، ارگان مسئول ثبت شرکت­ها و مراحل آن، مدت زمان ثبت شرکت در یزد، اداره ثبت شرکت در استان یزد است.
با مطالعه کامل تمام موارد مطرح شده، می­توانید اطلاعات مفیدی برای اجرای ثبت شرکت کسب نمایید. البته بهتر است جهت دریافت مشاوره از کارشناسان آگاه و خبره در امور ثبت شرکت با همکاران ما در مجموعه ثبت شریف تماس بگیرید. شماره تماس: 02188557402 و برای ملاقات حضوری به نشانی : تهران، خیابان ولیعصر، پایین تر از بهشتی، بین دل آرا و دل آویز، پلاک 2073 ، واحد جنوبی مراجعه نمایید.
در حال حاضر در شهر یزد پیدایش صنایع مهم و افزایش مبادلات با سایر استانها، سبب افزایش موقعیت­های تجاری در زمینه کاری متعدد شده است. عده زیادی از تجار و مالکان کارخانجات، ثبت شرکت در یزد را با جدیت پیگیری نموده و همکاری­های خود را در سراسر ایران، از این طریق گسترش داده ­اند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *