طراحی ست اداری

طراحی ست اداری
  • ۲۸ آبان, ۱۴۰۱
  • دیدگاه: 0
  • وبلاگ

طراحی ست اداری

در یک مجموعه یکی از اصلی ترین ابزارهای مکاتبات داخلی و خارجی ست اداری را اوراق اداری می‌باشد ؛ ست اداری تشکیل شده از:سربرگ، پاکت، فاکتور، یادداشت، فولدر، لیبل و فرم ها در اندازه و ابعاد استاندارد می‌باشد.
یکی از عناصر قابل توجه در برند سازی و ارتقا سطح یک مجموعه طراحی ست اداری منحصر به فرد و خلاقانه است. طراحی ست اداری و با همان اوراق اداری با رعایت اصول طراحی و چاپ و همچنین هارمونی مناسب می‌تواند وسیله تبلیغاتی موثری با حداقل هزینه در مقایسه با دیگر روش های تبلیغاتی همچنین با دوام بالاتر باشد.
با طراحی ست اداری شما به شرکت خود اعتبار می‌دهید و وجهه شرکت را افزایش می‌دهد. از ملزومات طراحی ست اداری این است که حتما به صورت حرفه ای صورت گیرد به دلیل اینکه ست اداری شما معرف برندتان می‌باشد. به همین دلیل بهتر است که که طراحی ست اداری و طراحی پوستر را به افراد باتجربه و متخصص در این کار بسپارید تا به درست ترین شکل ممکن شما را راهنمایی کنند. موسسه ثبتی حقوقی شریف متخصصان خبره ای دارند که میتوانید جهت مشاوره، از طریق شماره‌ تماس02188557402 با مشاوران موسسه شریف در ارتباط باشید.

طراحی ست اداری

طراحی ست اداری موسسه ثبتی و حقوقی شریف، مشاوره رایگان: 02188557402

ست اداری چیست؟

ست اداری به مجموعه ای از ورق های اداری، سازمانی و شرکتی انتساب میشود، که معمولا این ست اداری تشکیل شده از :سربرگ، برگه یادداشت، فاکتور، پاکت نامه، کارت ویزیت و…. است. درواقع ست اداری طراحی مجموعه اسنادی است که برای هر شرکت یا دفتری لازم است. ست اداری متشکل از سربرگ، یادداشت، کارت ویزیت، لیبل، فرم ها و…است.
اولین هدف از طراحی ست اداری، ایجاد هماهنگی و زیباسازی تمامی مقاله های یک شرکت است. همچنین ست اداری کار شناسایی یک شرکت یا برند را انجام می‌دهد. طراحی ست اداری همانند طراحی آرم و نام تجاری و یا لوگوی تجاری صورت میگیرید. یکی از موارد حائز اهمیت در دنیای معرفی کسب و کارهای امروز استفاده صحیح و مناسب از لوگو، آرم و نام تجاری است.
ست های اداری یا همان اوراق اداری یک سازمان نشان دهنده هویت، ماهیت و نوع فعالیت آن شرکت یا سازمان است. وظیفه کارشناسان و طراحان گرافیک طراحی ست اداری منحصر به فرد و متناسب با سلیقه مخاطبان برای جلب رضایت مشتریان است.
انواع بسته های طراحی ست اداری اداری متشکل از:طراحی سربرگ با اندازه های آ4 و آ5، کاغذ و برگه های یادداشت، پاکت نامه های آ4 و آ5، پاکت های ملخی، کارت ویزیت و…است. بسته های طراحی ست اداری شامل سه مدل طراحی اولیه یا به اصطلاح اتود اولیه و در مرحله بعد ادیت طرح مورد نظر مشتری می‌باشد.

چاپ ست اداری

چاپ ست اداری اول از همه به زمان مناسب نیاز دارد، کیفیت چاپ ست اداری به عوامل مختلفی از جمله کاغذ، سطحی که طرح روی آن چاپ می‌شود بستگی دارد، البته از مهم ترین عواملی که در چاپ ست اداری باید به آن توجه کرد انتخاب بهترین چاپخانه است، درواقع هر چقدر هم که شما طرح عالی داشته باشید اگر چاپخانه مناسبی برای چاپ ست اداری انتخاب نکنید در نهایت طرح با کیفیتی نخواهيد داشت، کیفیت چاپ علاوه بر سطح به رنگ هایی که چاپخانه برای چاپ استفاده می‌کند و همچنین زینک بندی چاپخانه بستگی دارد.
با توجه به موردی که ذکر شد لطفا پس از تائید نهایی طرح ست اداری زیر نظر طراح با تجربه و حرفه ای که اصول چاپ را می‌شناسد یک چاپخانه خوب را انتخاب کنید تا طرحی که برای شما چاپ میکند رنگی نزدیک به همان چیزی داشته باشد که شما سفارش دادید، پیشنهاد می‌شود این کار را به طراح حرفه ای خود بسپارید به دلیل اینکه تجربه بیشتر و بهتری جهت کار کردن با چاپخانه های متنوع دارد و سابقه کار چاپخانه ها را می‌شناسد و می‌تواند بهترین چاپخانه را به شما معرفی کند، همچنین میتواند خودش هماهنگی های لازم با مسئول چاپ را داشته باشد.

طراحی ست اداری 2

طراحی ست اداری موسسه ثبتی و حقوقی شریف، مشاوره رایگان: 02188557402

مهم ترین اصل های طراحی ست اداری

از مهم ترین اصول طراحی ست اداری هماهنگی است، که به همراه خود زیبایی و نظم را در زمینه های مختلف به وجود می‌آورد. مطابق با اصول طراحی ست اداری، این ست میبایست هماهنگی بیرونی و درونی را دارا باشد، منظور از هماهنگی درونی متناسب بودن طراحی اجزای گوناگون از نظر خط ها، انحناها و رنگ بندی است.
هماهنگی بیرونی در اصول طراحی ست اداری به معنی هماهنگ بودن طراحی ست اداری با دیگر طرح های خارج از این ست است، برای مثل همگون بودن ست اداری با طراحی رابط کاربری وب‌سایت و هماهنگ بودن کلیه طرح ها با تم سازمانی.
یکی دیگر از نکات بسیار حائز اهمیت در طراحی ست اداری توجه به موضوع فعالیت است، مخصوصا برای کسب و کارهایی که پیش از طراحی ست اداری،یک هویت بصری برای کسب و کار خود نساخته اند. برای مثال ست اداری افرادی که در بخش پوشاک کودک فعالیت می‌کنند، بهتر است با رنگ های شاد و بانشاط طراحی شود اما در طراحی ست اداری یک دفتر حقوقی باید از رنگ های رسمی استفاده شود.
به این نکته توجه داشته باشید که در زمان طراحی ست اداری، اطلاعات ضروی کسب و کار شما حتما کامل باشید این کار اهمیت به سزایی دارد. این اطلاعات ضروری عبارتند از آدرس پستی، شماره تلفن، نشانی وب‌سایت و آدرس ایمیل که شما در هنگام طراحی ست اداری باید این اطلاعات را داخل آن ذکر کنید.
از دیگر نکات حائز اهمیت در طراحی ست اداری، توجه و رعایت استانداردهای مرتبط با اجزای استفاده شده در ست اداری است. برای مثال اندازه استاندارد برای سربرگ (A4وA5) است. از ایده های خلاقانه و کاربردی در چهارچوب اصول طراحی ست اداری بهره ببرید تا بتوانید به نتیجه مطلوب و منحصر به فرد دست پیدا کنید.

مزایای طراحی ست اداری

داشتن یک طراحی ست اداری شیک و زیبا سبب می‌شود، در نگاه اول مشتریان به نظم و دقت صاحب کسب و کار در تجارت پی میبرند. این موارد به صورت غیرمستقیم باعث ایجاد حس اعتماد و رضایت در مشتریان می‌شود.
از ویژگی های یک ست ادری زیبا، داشتن لوگوی طراحی شده و رنگ سازمانی است. همچنین اطلاعاتی از قبیل شماره تماس و آدرس ایمیل مورد نیاز مشتری است و به صورت حرفه‌ای و تخصصی، در هر یک از اجزای چاپی، با اندازه متناسب در ابعاد متنوع به درستی قرار گرفته است.

طراحی ست اداری 3

طراحی ست اداری موسسه ثبتی و حقوقی شریف، مشاوره رایگان: 02188557402

مزایای داشتن ست اداری برای برند

1. منتقل کردن اطلاعات به صورت یکجا و در شکل رسم
سربرگ یکی از اصلی‌ترین اجزای ست اداری می‌باشد. سربرگ، مطالب شما را به صورت متن های منسجم به کاربر ارائه می‌کند و در یک شکل کلی، کسب و کار و برند شما را معرفی میکند. توجه داشته باشید که استفاده از کاغذ معمولی سفید رسمی نیست و باعث کاهش اهمیت و بی توجهی به مطلب های ثبت شده در نامه شما میشود.
2. بالا بردن هویت کسب و کار
مطالب قرار گرفته شده در نوشته های مربوط به سازمان بسیار حائز اهمیت می‌باشد و به همان میزان، شکل ظاهری ارائه آن نیز مهم است بدلیل اینکه نشان دهنده هویت کاری کسب و کار و شیوه پیام رسانی برند کاری شما خواهد بود.
3. آسانی در دسترسی مجدد به سازمان
زمانی که یکی از اجزای ست اداری شما (سربرگ، کارت ویزیت، پاکت نامه و…)برای کاربر ارسال میشود. نام و اطلاعات تماس شما در یک شکل کلی در آن ها قرار گرفته است. این مشخصات درج ‌شده، امکان دسترسی راحت کاربر به شمارا فراهم می‌کند.
4. ارتقا امنیت
با ثبت اسناد و ورق ها در یک چهارچوب که فقط مختص به برند شما هست از انواع کپی برداری آسان و مشکلات آن جلوگیری می‌شود. به عنوان مثال تصور کنید بین دو شرکت قرارداد بسیا مهمی در یک کاغذ معمولی سفید نوشته شود،در این صورت تغییرات به سهولت توسط افراد دیگر صگرت می‌گیرد و می‌توانند از آن سو استفاده کنند. اما نوشتن نامه ها و یا قرار دادهای مهم در پاکت نامه مخصوص و سربرگ مخصوص به خود، سبب ارتقا سطح امنیت در کسب و کارتان می‌شود و این معتبر بودن کسب و کار را به مخاطبان به راحتی نشان می‌دهد.
5. معرفی مستقیم ماهیت تجاری و کاری به صورت منحصر به فرد
با استفاده از نمایش نام تجاری سازمان خوب به صورت لوگو و قرار دادن آن روی اجزای ست اداری خود میتوانید برند و خدماتی را که عرضه میکنید به صورت شفاف در معرض دیده شدن در مقابل همگان مخصوصا مخاطبین خود قرار دهید  به این ترتیب ماهیت تجاری و کاری شما به رسمیت شناخته می‌شود.
6. نشان دهنده نظم و هماهنگی برند
ست اداری دارای یک نظم و هماهنگی رنگی مخصوصی است و حس منظم بودن را به مخاطب شما القا میکند. و این حس سبب ایجاد یک حس مثبت می‌شود که این می‌تواند باعث جذب بیشتر مشتریان به سوی کسب و کار شما شود.

طراحی ست برگ های اداری شامل چه اقلامی است؟

با توجه به مطالبی که تا به اینجا ذکر شد، حتما متوجه این مورد شدید که ست اداری تجاری، کسب و کار شما را ثروتمندتر نشان می‌دهد،حتی اگر واقعا اینگونه نباشد. اما احتمال دارد این سوال برایتان پیش بیاید که اقلام ست اداری کاملا ضروی برای حرفه ای جلوه دادن و از دست ندادن فرصت برند سازی است یا خیر؟ در لیست زیر 5 مورد از اجزای ضروری ست اداری برای شغل ها برسی میکنیم:
1. کارت ویزیت
استفاده از کارت ویزیت خلاقانه راهی برای معرفی شرکت به یک کاربر یا مشتری جدید و یا حتی یک مشتری بالقوه، و یا یک همکار یا شریک بالقوه و یا حتی یک رقیب است. کارت های ویزیت معمولا در جایی کاربرد دارند که شما نمی‌توانید برای مدت طولانی در آنجا حاضر باشید،به دلیل اینکه کارت ویزیت در اختیار مشتری باقی می‌ماند و در صورت نبود شما و یا نماینده تان، نشان دهنده برند شماست. شما می‌توانید با داشتن یک کارت ویزیت حرفه ای، سفارشی که منحصر به فرد خودتان طراحی شده با تایپوگرافی و فونت های عالی، حرفهه بودن خودتان را نمایش دهید و با این کار گویی از مشتریان خود قدردانی میکنید.
2. سربرگ
تمام نوشته هایی که در کسب و کارتان ارسال میکنید باید حتما روی سربرگ های همخوان با برنددتان باشد. این بخش در کلیه ارتباطات شما با دیگر افراد حضور دارد ولی این حضور بسیار ظریف و غیرمزاحم است و در مدت زمان تمام مکاتبات شما، بر روی برند شما تاکید می‌کند. برای این کار به طراحی ست اداری به صورت خلاقانه نیاز دارید که توجه مخاطب را به سوی خود جلب کند اما در همین حال از محتوای داخل نامه نیز منحرف نشود.
3. پاکت های شرکتی و پستی
پاکت های نشان دار، مساوی یک ایمیل خوانده نشده در اینباکس است. پاکت نامه نشان دار ضمانت می‌کند که نامه شما در تعداد زیادی از نامه ها، شناسایی شده و به دریافت کنند کمک میکند تا برند شما را بشناسد، ارتباطات شما را از قبل پیش بینی میکند و میزان خواندن نامه را افزایش می‌دهد. مطمئن شوید که برای اهداف متنوع پاکت های متنوعی در اندازه های مختلف دارید و حواستان باشد که پاکت های بزرگتر به محتویات مهم تری مربوط می‌شوند.
4. پوشه ها و فولدرها
در بعضی مواقع ممکن است شما قصد داشته باشید بیشتر از یک ورق کاغذ را در کنار هم گروه بندی کنید، در این شرایط یک پوشه برای این کار لازم است. داخل فولدرها، پکیجی از بروشورها و یا جزئیات قیمت ها و دیگر برگه های اطلاعاتی برای کاربران، یا سندهای داخلی مثل قراردادها، رونوشت فاکتور و جزئیات مشتری، میتواند درج شود اما در هر حال، پوشه ای منحصر به فرد همراه با نام تجاری شماست که حاوی اوراق مهم باشد، پوشه ها فرصت های متعددی برای بروز خلاقیت ارائه می‌کنند به دلیل اینکه فضای کافی برای اضافه کردن تصاویر، گرافیک و موارد دیگر را در اختیار شما قرار می‌دهند.
5. فاکتورها
منحصربه‌فرد کردن فاکتورهای خود با طراحی برنددتان یک شیوه بسیار ساده برای جدی نشان دادن کسب و کارتان است و به مشتری این امکان را می‌دهد تا با یک نگاه، متوجه شود آن فاکتور دقیقا از طرف چه کسی است. اصولا برای طراحی برگه های صورت حصاب فضای ارائه نمی‌دهند، اما اضافه کردن لوگوی خود و یک نسخه بسیار کوچک از طراحی ست اداری شما حرکت هوشمندانه ای است.

اقلامی از ست اداری که ارزش طراحی و چاپ دارند اما الازمی نیستند چیست؟

درباره دیگر اجزای ست اداری چطور؟ آیا هيچکدام از آنها مفید هستند؟ قطعا جواب مثبت است. بهترین اجزای اضفه ست دارایی، که به علاوه انجام هدفی در عملیات تجاری شما، جلب رضایت مشتری را نیز افزایش می‌دهند، و موقعیتی برای نشر صدای شرکت شما می‌شوند، به دلیل اینکه میتوانید این اقلام را به عنوان حسن نیت شرکت، به مشتریان خود اهدا کنید، ما 5 مورد از اجزای اضافی ست اداری را در لیست زیر برسی میکنیم.
1. مداد و خودکار
خودکار و مداد جزو لوازم اداری اولیه هستند و اصولا در اکثر مشاغل و بیشتر تعاملات تجاری مورد استفاده قرار می‌گیرد، و به تعداد دفعاتی که یه شخص از خودکار یا مداد با لوگو برند شما استفاده می‌کند به نوعی شما را معرفی کرده.
2. تقویم ها و کارت ها
کارت دعوت یا همان کارت پستال برای اقامت تعطیلات، روش خوبی برای ارتقا روابط با مشتری است، تقویم هایی که با لوگوی برند شما مارک دار شده اند یه وسیله مفید و قابل استفاده در زندگی روزمره است و مشتریان هدایای این چنینی را هر روز و حتی در تمام طول سال نه میدارند و آن را میبینند، که این موضوع می‌تواند بسیار مفید باشد.
3. دفترچه یادداشت
اکثر افراد در طول روز در محل کار چیزهایی برای یادداشت کردن دارند و من میتوانم با شما شرط ببندم که مشتریان شما هم به قلم و کاغذ روی میز و یا در خانه احتیاج دارند. یک دفترچه یادداشت با لوگو برند شما وسیله قابل استفاده و مناسبی برای مشتریان خواهد بود در این صورت این افراد هر روز لوگوی برند شما را روی میز و یا در خانه خود می‌بینند.
4. لیوان و فنجان
ساختن لیوان و فنجان احتمالا کمی پرخرج تر از دیگر اجزای موجود در فهرست است،اما مطمئن باشید که ارزشش را دارد. فکر کنید در دفتر مشتریان شما، تمامی کارمندان از لیوان و فنجان هایی استفاده میکنند که لوگوی بزند شما روی آن درج شده و شما آن را هدیه داده اید. این لیوان و فنجان های مارک دار هر روز در دست آنها، داخل کمدهایشان، روی میزشان قرار دارد و چه چیزی بهتر از این؟ البته شما میتوانید از این لیوان ها و فنجان ها که با لوگوی برندتان مارک دار شده برای خود و کارمندانتان استفاده کنید و این کار بسیار حرفه ای تر است.
5. فلش مموری مارک دار
این بخش از ست اداری، تقریبا جدید است و بودجه بیشتری نیاز دارد، اما اگر شما با پوشه های دیجیتال کار میکنید، داشتن فلش مموری مارک دار شکل ظاهری حرفه‌ای را برای شما به ارمغان می‌آورد و هدیه دادن آن به مشتریان راه بسیار موثری برای افزایش میزان رضایت مشتریان و کسب و کار آنها است.

نکات مهم در طراحی ست اداری

ست اداری به شکلی طراحی می‌شود که نشانگر برند شرکت و مشخصات تماس آن باشد. طراحی ست اداری، ملزومات خاص خود را دارد. در طراحی ست اداری نکات زیر حائز اهمیت است.
1. گنجاندن لوگو
لازم است در طراحی همه اجزای ست اداری حتما لوگو شرکت درج شود. مهم ترین نماد یک شرکت لوگو شرکت است که باید در ذهن مخاطبان ثبت شود. طراحی لوگو باید به شکلی باشد که ماهیت کسب و کار شما را در نخستین نگاه منتقل کند. یکی از نکات حائز اهمیت در طراحی لوگو رنگبندی آن است. لازم است رنگ لوگو متناسب با کسب و کار شما و یا رنگبندی سازمانی شما باشد. بخش مهمی از هویت برند شما لوگو شماست. در تمامی هدایای تبلیغاتی و ست های اداری، باید لوگوی برند گنجانده شود و همچنین در هنگام طراحی آن دقت زیادی داشته باشید.
2. شعار تبلیغاتی
شعار تبلیغاتی نشان دهنده رویکرد کلی اهداف کسب و کار شما است. شعار تبلیغاتی باید با دقت بسیاری انتخاب شود. یک شعار تبلیغاتی خوب، علاوه بر جلب توجه مشتریان، توجه سرمایه گذاران را نیز جلب می‌کند. این شعار باید علاوه بر کوتاه بودن و سادگی، نشان دهنده رویکرد کلی شما نیز باشد شما میتوانید از برند های بزرگ دنیا برای انتخاب یک شعار تبلیغاتی تاثیرگذار و خاص الهام بگیرید، شما می‌توانید بهترین شعارهای تبلیغاتی را مطالعه کنید و از آنها نکته های بسیاری یاد بگیرید، بعد از انتخاب یک شعار تبلیغاتی خوب حتما باید آن را در ست اداری خود قرار دهید.
3. سال آغاز به فعالیت
یکی از موارد مورد اهمیت در این باره میزان سابقه کاری است اگر شما کسب و کار باسابقه ای دارید این بسیار مهم است که سال آغاز فعالیت خود را در طراحی ست اداری درج کنید،با این کار شما به مخاطبین خود اعلام میکنید که چقدر باتجربه هستید و این با تجربه بودن میتواند بسیار مفید باشد.
4. مشخصات تماس
اطلاعات تماس یکی از مهم ترین چیزهایی است که باید در ست اداری درج شود. تمام چیز های مورد نیاز از جمله آدرس سایت، آدرس شبکه های اجتماعی، شماره تلفن و سایر مشخصات لازم را در ست اداری قرار دهید. بدین ترتیب، مخاطب شما به راحتی به اطلاعات تماس شما دسترسی دارد تا در صورت نیاز از آن استفاده کند.
5. گواهینامه ها
اگر در سوابق کاری خود گواهینامه هایی دارید که نشان دهنده تجربه، تخصص و مهارتتان است می توانید آن را در ست اداری درج کنید. گواهینامه های معتبر نشان دهنده تخصص شما هستند شما میتوانید با اعلام کردن آن مشتری باعث ایجاد اطمینان خاطر در مشتری شوید و مشتریان می توانند با خیال راحت به شما و خدماتتان و یا محصولاتتان اعتماد کنند.
شما میتوانید لوگو این گواهینامه ها با همراه با شماره مختص به خودتتان در ست اداری قرار دهید. اما اگر فضای کافی برای قرار دادن لوگو ندارید، تنها ذکر کردن عنوان آن کافی است و نیازی به توضیحات جامع و کامل نیست. نشان دادن این گواهی نامه ها به مشتریان ثابت می‌کند که خدمات و محصولات شما، دارای کیفیت لازم و طبق استانداردهای جهانی است. گواهینامه های معتبر می‌تواند کسب و کار شما را نسبت به دیگر کسب و کارها متمایز کنند.
6. سایر عناصر
موارد ذکر شده درواقع مهم ترین مواردی است که باید در ست اداری درج شود اما موارد دیگری نیز وجود دارد که در صورت وجود فضای کافی میتوانید در ست اداری از آن ها استفاده کنید.
1. آدرس: اگر کسب و کار شما به گونه ای است که به حضور فیزیکی مخاطبان و مشتریان نیاز دارد، میتوانید آدرس خود را در ست اداری قرار دهید. برای مثال فکر کنید که شما یک فروشگاه بزرگ دارید، در این صورت یکی از مهم ترین اطلاعاتی که مشتری به آن نیاز دارد آدرس فروشگاه شماست. اما به طور مثال دفتر ارائه خدمات اینترنتی، احتیاجی به حضوری فیزیکی مشتری ندارد و از راه اینترنت و تلفن، بسیاری از روابط کاری صورت می‌گیرد.
2. برندها: اگر شما مجموعه ای از برند های متفاوتی هستید که با یکدیگر همکاری می‌کنید، می‌توانید دیگر برندها را در ست اداری خود نام ببرید. یا برای مثال برندهای بزرگی که با آنها همکاری میکنید یا داری نمایندی آنها هستید. موارد دیگر ازجمله شماره ثبت یا جوایز دریافتی را به دلخواه میتوانید به ست اداری خود اضافه کنید.

نکات مهم در طراحی ست اداری

طراحی ست اداری موسسه ثبتی و حقوقی شریف، مشاوره رایگان: 02188557402

یازده راهنمایی ساده درباره طراحی کارت ویزیت

1. تمامی اطلاعات مهم را قرار دهید
نام شرکت و لوگو:نام شرکت و لوگو شرکت خودتان را بر روی کارت ویزیت درج کنید، لوگو نمادی از هویت و حرفه شما است.
شغل: شما باید شغل خود را به طور واضح و روشن بیان کنید زیرا لازم است مشتریان در نگاه اول در مورد شغل شما اطلاعاتی به دست آورد.
اطلاعات تماس (آدرس، نشانی ایمیل، شماره تلفن): اطلاعات تماس خود را به درستی قرار دهید تا مشتریان در صورت نیاز بتوانند با شما ارتباط برقرار کنند.
آدرس وب‌سایت: ادرس وب‌سايت خودتان را درج کنید تا مشتریان برای دریافت اطلاعات بیشتر بتوانند به سایت شما مراجعه کنند.
شعار تبلیغاتی: شعار تبلیغاتی اصولا باید مختصر و دارای ریتم و وزن باشد، شعار تبلیغاتی، نشان دهنده محصولات و خدمات شماست.
2. اطلاعات را با نکته سنجی کامل در کارت ویزیت درج کنید.
به هم ریختگی و شلوغی را به کمترین مقدار برسانید. نباید در شلوغی کلمات و اعداد اطلاعات مهم گم شوند، طراحی ساده معمولا مورد توجه و محبوب است.
3. اطلاعات را پشت کاغذ درج کنید و پشت آن را خالی بگذارید.
اگر در پی ماجراجویی هستید شما میتوانید انواع مختلف را آزمایش کنید. می‌توانید پشت کارت را خالی بگذارید و یا یک لوگو در پشت کارت قرار دهید. با این کار کسانی که کارت ویزیت شما را دارند می‌توانند اطلاعت بیشتر را پشت و روی کارت بنویسید، اما این نکته حائز اهمیت را از یاد نبرید که که برای داشتن کارتی رسمی و شکیل باید سادگی همه چیز را حفظ کنید.
در شرایطی که قصد دارید پشت کارت هم توضیحاتی را چاپ کنید، به این موضوع دقت کنید که اطلاعات تکمیلی را درج کنید:برا مثال شعار شرکت، با اینکه هدف از طراحی کارت ویزیت شناخته شدن هرچه بیشتر برند شماست اما نباید این موضوع با تبلیغات اشتباه گرفته شود.
4. به عنوان رنگ اصلی کارت از رنگ سفید استفاده کنید. یکی از رنگ های مناسب جهت تمامی حرفه ها و کسب و کار ها را می‌توان سفید دانست، رنگ سفید در زمینه به شما این توانایی را میدهد که لوگوی خود را با هررنگی بخ زیبایی نمایش دهید، رنگ سفید به عنوان یک رنگ استاندارد و محافظه کارانه شناخته می‌شود.
5. از ابعاد استاندارد استفاده کنید.
اصلا نیاز نیست که کارت هایی با شکل های عجیب یا طرح های نو و گیج کنند مشتریان را سوپرایز کنید. دو اندازه(48×85)و(85×55)میلی متر بسیار قابل استفاده هستند که میتوانید آن را برای طراحی کارتتان انتخاب کنید.
6. از عکستان استفاده کنید تا ارزش کارت را افزایش دهید.
سوزان آدامز از مجله فوربز با دان کروثر مشاور بازاریابی اینترنتی مصاحبه ای داشته و دان در این مصاحبه پیشنهاد میکند چهرهتان را بر روی کارت چاپ کنید.
7. در کارت ویزیت خود اشتیاق به وجود آورید
با اضافه کردن مشوقی به روی کارت شما می‌توانید، انگیزه تماس گرفتن مشتریان با خودتان را بیشتر کنید، مشوق هایی مثل:کد تخفیف، خدمات ویژه یا مشاوره. باید کاری کنید که افراد احساس کنند تماس گرفتن با شما برایشان سودمند است و شمارا به یاد بسپارند.
8. از کیو آر کد(QR code) استفاده کنید.
درباره استفاده از کیو آر کد اختلاف نظرهایی وجود دارد، اما در برخی مشاغل مانند کسب و کارهای مربوط به فناوری بهترین راه برای دسترسی افراد به اطلاعات مهمی که نمی‌توان آن ها را روی کارت چاپ کرد استفاده از کیو آر کد است، کیو آر کد مشتری را به صفحه اینترنتی شما هدایت میکند. اما با این حال این کد فصای بسیاری را نیز اشغال میکند پس مراقب باشید که باعث بی نظمی طراحی کارتتان شود.
9. پول بیشتری برای کیفیت صرف کنید
شما می‌توانید کارت ویزیت خود را به صورت ساده با قیمت خیلی کمی چاپ کنید، اما باید به این نکته توجه کنید که شما با این کار چه پیامی را به مشتری منتقل میکنید. به این موضوع فکر کنید یک روزنامه ارزان قیمت در مقابل یک مجله با کیفیت چه حسی به شما منتقل میکند، جدا از مطالب داخل آن مجله حس بهتری به شما میدهد و حرفه ای تر نیز است، پس همیشه به کیفیت کاغذ توجه کنید زیرا بسیار قابل توجه است.
10. انتخاب فونت مناسب
در ابتدا مطمئن شوید فونت انتخابی شما خوانا باشد همچنین از به کارگیری فونت کوچک تر از 6 پوینت جدا خودداری کنید. حتی اگر ذره ای فونتی که انتخاب کردید ناخوانا بود حتما فونت را تغییر دهید و فونت دیگری انتخاب کنید.
11. کمک گرفتن از افراد حرفه ای و با تجربه را در نظر بگیرید.
سپردن کار به یک طراح با تجربه بهترین راه برای رسیدن به نتیجه دلخواه است. طراحان گرافیک می‌توانند یک نتیجه مطلوب، هوشمندانه، شامل اطلاعات حرفه ای و مفید حاصل کنند.

تأثیرات رنگ در طراحی ست اداری

یکی از عوامل حائز اهمیت در طراحی ست اداری انتخاب رنگ مناسب است. به این نکته توجه داشته باشید که رنگ را متناسب با فعالیت شرکتتان انتخاب کنید تا در مخاطبان تاثیر مثبت بگذارد. گاهی اوقات طراحان برای اینکه جلوه بهتری به ست اداری بدهند علاوه بر رنگ سازمانی از رنگ مکمل یا خنثی نیز استفاده می‌کنند.
گاهی اوقات برای تزئین از عناصر رنگی در طراحی ست اداری استفاده می‌شود. یکی از کارهایی که طراحاندر طراحی ست اداری برای برجسته کردن و تفکیک مطالب و همچنین افزایش زیبایی از آن استفاده می‌کنند خطوط رنگی هستند.
استفاده از رنگ مناسب سازمانی باعث ایجاد ارتباط بصری بهتر در مخاطبان می‌شود. به علاوه این می‌تواند در ساخت برند شرکت نیز موثر باشد، در انتخاب رنگ سازمانی و طراحی ست اداری علاوه بر افزایش زیبایی و جذابیت به خوانا بودن مطالب نیز دقت کنید. استفاده از رنگ مناسب در طراحی ست اداری علاوه بر تاثیر روانی آن روی مخاطب باعث می‌شود تا او در صورت مواجه شدن با ان رنگ در هر مکانی، نظرش جلب شده و شرکت شما برا او یادآوری می‌شود.

تاثیرات رنگ در طراحی ست اداری

طراحی ست اداری موسسه ثبتی و حقوقی شریف، مشاوره رایگان: 02188557402

معانی رنگ های مختلف در کارت ویزیت و ست اداری

درباره تئوری رنگ ها تحقیقات زیادی صورت گرفته. با این حال در اینجا مروری سریع و خلاصه در این باره انجام میدهیم.
1. رنگ قرمز همراه با خطر، هیجان و انرژی است. همچنین قرمز به عنوان رنگ عشق و علاقه نیز شناخته می‌شود
2. رنگ صورتی زنانه است، عاشقانه و احساسی. سایه های متنوع، مثل صورتی پخته، میتوانند پررنگ و جوان باشند.
3. نارنجی، همانند نام آن پر از نشاط و تازه است. نارنجی همچنین رنگی خلاقانه، پرماجرا و با مقرون به صرفه بودن ارتباط دارد.
4. رنگ زرد نماد خوش بینی است، این رنگ به همراه خود بازیگوشی و شادی را به همراه می‌آورد.
5. رنگ سبز اصولا برای نشان دادن پایداری مورد استفاده قرار می‌گیرد. اما همچنین توانایی این را دارد که با ثروت و اعتبار هم جهت باشد.
6. آبی رنگ قابل اعتماد است و حس اعتماد القا میکند. به همراه خود آرامش و گاهی افسردگی دارد.
7. رنگ بنفش نشان دهنده ابهت و سلطنت است، این رنگ همچنین می‌تواند مرموز و معنوی باشد.
8. رنگ قهوه ای صادق و خاکی است، این رنگ معمولا برای محصولات ارگانیک سالم استفاده می‌شود.
9. سفید خالص و پاک است، این رنگ حس سادگی و بی گناهی را القا می‌کند، معمولا با یک حس حداقلی.
10. رنگ مشکی همزمان هم پیچیده و هم ظریف است. این رنگ میتواند مجلل و رسمی باشد، همچنین غم انگیز نیز است.

ست اداری لایه باز

در طراحی ست اداری زمانی که شما هزینه پکیج اصلی را پرداخت می‌کنید، اصولا فایل لایه باز آن‌را هم دریافت میکنید. این طرح مخصوصا برای شما ساخته شده و در آینده میتوان در آن تغییراتی ایجاد کرد. از مزایا اصلی فایل لایه باز مطلع شدن شما از رنگ های استفاده شده است. که با توجه به این موضوع میتوانید در طرح های دیگر رنگ اصلی را استفاده کنید.
یک سری فایل لایه باز هستند که به صورت رایگان عرضه می‌شوند. این فایل ها محتوا ساده تری دارند. اما برای آشنا شدن با نمونه های طراحی ست اداری روش خوبی است. همچنین شما را درباره ترفند های طراحی مطلع میکند. با یک سری تغییرات جزئی فایل لایه باز شخصی سازی می‌شود و به راحتی می‌توانید از آن استفاده کنید. اما همیشه دارای تنوع بالایی نیستند. به همین دلیل با ترکیب کردن چند فایل می‌توانید طراحی منحصر به فرد خود را داشته باشید.
یکی از فواید استفاده از فایل لایه باز گرفتن ایده است. اما در طراحی ست اداری رسمی و ساده بیشتر مورد استفاده قرار می‌گیرد. به این نکته توجه داشته باشید که در طراحی های خلاقانه این عمل به نوعی استفاده از ایده دیگران است و تقلب محسوب می‌شود. تلاش کنید برای طراحی ست اداری ایده های مختلفی را به دست آورید و با کمک آنها پیشرفت کنید. در طرح های دیگر استفاده از فایل بایه باز طزاحی ست اداری مناسب است.

طراحی ست اداری حرفه ای

طراحی ست اداری به شکل رسمی ظاهری ساده دارد که اغلب شرکت های دولتی آن را مورد استفاده قرار می‌دهند. اما ظاهر برای شرکت های نیمه خصوصی مقداری متفاوت است. آبی یکی از رنگ های کاربردی در طراحی است.
البته به این نکته توجه کنید که هر رنگ با تگجه به نوع برند استفاده می‌شود. طراحی ساده دارای یک تک رنگ است اما درباره طراحی خای پیچیده و خلاقانه تصورات دیگری وجود دارد.ست اداری نه باید خیلی شلوغ باشد و نه خیلی کسل کننده زیرا ست اداری همیشه مورد استفاده است. علاوه بر اینها طراحی حرفه ای اقلام زیادی دارد.

طراحی ست اداری حرفه ای

طراحی ست اداری موسسه ثبتی و حقوقی شریف، مشاوره رایگان: 02188557402

اطلاعات طراحی ست اداری حرفه ای

فوتوشاپ از جمله برنامه های حرفه ای مورد میاز برای َراحی ست اداری است، البته اپلیکیشن های دیگری نیز برای انجام این کار وجود دارد. یکی از اعمالی که سبب جلوه ای بهتر در کار شما می‌شود تغییرات در فایل اداری است. فکر کنید در مکاتبات اداری ساختمان نوشته شما در کنار آدرس و برند به صورت کامل ذکر شده باشد. به همین دلیل لوگو نقش بسزایی دارد. در ست اداری یکی از بخش های اصلی لوگو است. که از آن در شکل های مختلفی استفاده می‌شود.
همگون بودن رنگ ها درطراحی و همچنین قرار گرفتن در جایگاه مناسب خود به شما فضایی کامل برای استفاده را می‌دهد. برای اینکار شما نیاز به تجربه دارید و همچنین باید به طور کامل با رنگ ها آشنا باشید. اما اصولا طراحی ست اداری حرفه ای شلوغ نیست و صرفا با توجه به علایق فرد همه آنها استفاده می‌شوند.
در شروع صفحه حتما باید اطلاعاتی منجمله شماره نامه، تاریخ، و نام اصلی شرکت ذکر شود. این اطلاعات به همراه شماره تماس، آدرس، در بخش پایانی صفحه در فضایی مناسب قرا میگیرند. به صورت کلی اطلاعاتی مثل آدرس و شماره تماس باید به طور جداگانه ذکر شوند.البته به این نکته دقت کنید که نشانی از ایمیل جزو اطلاعات تماس میباشد.
آدرس وب‌سایت نیز یا در بخش تماس و یا در کنار عنوان برند نام برده می‌شود. اما اصولا لوگو در بالای صفحه سمت چپ قرار داده می‌شود. برای طراحی ست اداری انگلیسی لوگو در بالای صفحه سمت چپ قرار داده می‌شود. نوع قرار گرفتن اجزا در طرح یک طراحی را حرفه ای میکند. طراحی ست اداری نظم و هماهنگی رنگ ها را دارد.

انواع چاپ ست اداری اختصاصی

1. چاپ افست برگ های اداری
در چاپ افست برگ های اداری اجزای مورد نیاز بر روی اوراق بزرگ تری فرم گفته می‌گوییم چیده می‌شود. بعد از مرحله فرم بندی یا چیدمان که برای چاپ افست برگ های اداری پیش نیاز محسوب میشود وارد بخش چاپ می‌شویم.
چاپ افست سربرگ آ۵، سربرگ آ۴، چاپ افست پاکت نامه و… همگی در گروهی از چیزهای قرار می‌گیرند کخ می‌توان با این راه آنها را چاپ کنید. در این مدل از چاپ، نسبت به تیراژ و اجزای مورد نیاز، اندازه های فرم انتخاب می‌شود. برای مثال در فرمی به اندازه های 40در30 سانتی متر، میتوان دو عدد سر برگ آ۵ و یک عدد سر برگ آ۴ قرار داد. اگر همین فرم را 1000 عدد چاپ کنیم:1000 عدد سربرگ آ۴ و 2000 عدد سربرگ آ۵ خواهیم داشت.
2. چاپ دیجیتال برگ های اداری
در چاپ دیجیتال برگ های اداری هر یک از اقلام زیر به صورت جدا از هم چاپ می‌شوند و تعداد چاپ هر یک روی دیگری تاثیر نخواهد داشت. به همین دلیل شما می‌توانید چاپ دیجیتال برگ های اداری خود را در تیراژ دلخواه خود سفارش دهید.
شما میتوانید از کاغذهایی با زخامت 80 گرم تا 120 گرم در چاپ دیجیتال ست اداری استفاده کنید. در چاپ دیجیتال همانند چاپ افست اوراق اداری می‌توان برگ های مورد نیاز را به صورت دو رو چاپ کرد.
3. چاپ سربرگ اداری لوکس
سربرگ ها را میتوان بر روی کاغذ هایی با ضخامت 80الی120 گرم چاپ کرد. متداول ترین نوع چاپ سربرگ اداری، چاپ بر روی کاغذ تحریر با ضخامت 80 گرم و به صورت یک رو است. اما روش هایی وجود دارد تا بتوان پله پله سربرگ های اداری را به شکل لوکس تری چاپ کرد.
مرحله نخست افزایش ضخامت گراماژ کاغذ است. در این عمل سربرگ های اداری شما از نظر ضخامت با کاغذ های عادی که در پرینتر چاپ می‌شود متمایز شود. همچنین یکی از راه هایی که سربرگ های اداری شما را از حالت یکنواختی و معمولی بودن خارج میکند چاپ دورو است.
به این نکته توجه کنید درصورتی که میخواهید ازچاپ دو طرفخ استفاده کنید هرگز از ضخامت 80 گرم استفاده نکنید زیرا در این صورت سایه چاپ پشت سربرگ بر روی سربرگ تاثیر میگذارد. برای ایجاد یک جلوه شیک در چاگ سربرگ اداری میتوانید از کاغذ های فانتزی مثل فابریانو در چاپ استفاده کنید این کاغذ ها بسیار گزینه مطلوب و همچنین گران قیمت تری به حساب می‌آیند. همچنین در چاپ سربرگ اداری لوکس هایت فویل طلاکوب یا نقره کوب نیز گزینه بسیار خوبی محسگب می‌شود.
4. چاپ ست اداری دو رو
چاپ اداری دورو یکی از راه های ایجاد تمایز و لوکس کردن برگ های اداری است. در این مدل از چاپ ست اداری، تمامی اجزای برگ های اداری به شکل دو رو چاپ می‌شوند، حتما باید از کاغذ هایی با گرامژ بیش از 100 گرم در چاپ ست اداری دورو استفاده شود. علاوه بر چاپ ست اداری به شکل دو رو مواردی مانند طلاکوب، قالب خالص و…. نیز می‌تواند باعث به وجود آوردن یک جلوه خاص و شیک در برگ های اداری تاثیر گذار باشد.

انواع چاپ ست اداری اختصاصی

طراحی ست اداری موسسه ثبتی و حقوقی شریف، مشاوره رایگان: 02188557402

طراحی ست اداری پزشکی

طراحی برگ های پزشکی از اهمیت بسزایی برخوردار است، به همین دلیل است که ست اداری پزشکی به خصوص نسخه تجویز، نوشتن تاریخ، نام بیمار باید واضح و خوانا باشد. و از طرفی به خاطر اینکه حمل نسخه به وسیله بیمار و برگ های پزشکی شامل مشخصات تحصصی است طراحتی ست پزشکی بسیار مهم می‌باشد.
از طرف دیگر به دلیل اینکه مراجعه کنندگان عزیز به صورت مستقیم با محیط کار شما ارتباط دارند و همینطور خودتان نیز تایم زیادی را در محل کارتان صرف میکنید هماهنگی و جذاب بودن ست اداری از ملزومات است که ست اداری پزشکی مجموعه ای مدرن با گرهی با تجربه می‌تواند تاثیر قابل توجه ای ایجاد کند. و یک مورد قابل توجه برای پزشکان عزیز این است که نام شما در پس زمینه نسخه درج شده و باعث میشد نام شما در حافظه افراد باقی بماند و شهرتتان دو چندان شود .

چاپ ست اداری شرکت هواپیمایی

در این دوره زمونه به دلیل اینکه تمامی مشاغل با تبلیغات گسترده میتوانند مشتری جذب کنند، چاپ ست اداری شرکت هواپیمایی و مشاغل دیگر اهمیت بسیار ویژه ای پیدا کرده است که در گذشته اهمیت چندانی نداشت. امروزه انقدر رقابت های شغلی تنگاتنگ است که هر کسی نتواند به درستی در بخش تبلیغاتی شغلش پیشرفت کند و مدرن عمل کند به راحتی از میدان حذف می‌شود.
چاپ ست اداری هم یکی از راه ها تبلیغاتی و بازاریابی تاثیر گذار است که با انجام دادن آن از طریق صحیح به راحتی می‌توان گفت شما نیمی از راه را برای جلب مشتریان در زمینه کسب و کارتان رفته اید.
شرکت های هواپیمایی و یا آژانس های مسافرتی که روزانه مراجعه کنندگان بسیار زیادی دارند باید تبلیغات خود را به نحوی انجام دهند که نام آنها در ذهن ها هک شود و هيچوقت از ذهنشان بیرون نرود.
چاپ ست اداری که حاوی اجزای پاکت، سربرگ، برگه یادداشت، کارت ویزیت و… می‌شود می‌تواند بدون حضور شما برند سازی را انجام دهد و اینکه نام برند شما در ذهن مشتری هک می‌شود. همچنین استفاده صحیح از لوگو، آرم و نام تجاری برای معرفی یکی کسب و کار بسیار حائز اهمیت است زیرا شما اگر از روش های درستی برای معرفی برندتان استفاده کنید مردم شمارا خواهند شناخت و خواهان دریافت خدمات مورد نظرشان از شرکت هواپیمایی شما خواهند بود.

هزینه طراحی مدل های مختلف ست اداری

هزینه طراحی انواع ست اداری متناسب با نوع پروژه متغیر است. یکی از دلایل اصلی این تفاوت در قیمت درخگاست المان های متفاوت از طرف کارفرما است. برای مثلا برند هایی وجود دارند که به کارت شناسایی نیازی ندارند اما در عوض برند های دیگری طالب طراحی این کارت ها هستند. پس به همین ترتیب است که طراحی ست اداری نسبت به پروژه متغیر است.
به طور کلی یک ست  اداری که حاوی سربرگ، فاکتور، پاکت، فولدر، کازت ویزیت و… می‌باشد به عنوان یک ست اداری استاندارد نام برده می‌شود، هزینه این ست اداری استاندارد 2.200.000تومان است که این مبلغ با توجه نوع پروژه می‌تواند زیاد یا کم شود.
تعیین قیمت طراحی ست اداری به علاوه بخش هایی مثل خلاقیت، به تعداد رنگ استفاده شده، گرماژ کاغذ، هزینه قالب، که مواد مصرفی میباشد هم وابسته می‌باشد
موسسه شریف سعی کرده با ارائه بسته هایی با کیفیت عالی و قیمت های مقرون به صرفه، رضایت حال مشتریان را جهت همکاری بیشتر کسب کند.

سخن پایانی

با توجه به مطالبی که خوندیم متوجه شدیم هدف از طراحی ست اداری، بخشیدن هویت به یک برند و ماهیت یک کسب و کار است. طراحی زیبا و شکیل و داشتن تناسب با زمینه فعالیت، استفاده از رنگ های متناسب و رعایت هارمونی میان طرح ها میتواد3در برند سازی شرکت شما نقش به سزایی داشته باشد.
یکی از راه ها ارتقا وجهه و اعتبار شما نزد مخاطبان استفاده از ست اداری و همچنین برندسازی و همچنین معروفیت لوگو و نماد شرکت بین شرکت های دیگر تاثیر مثبتی دارد. به علاوه اینها استفاده از ست اداری از هرشکلی از کپی برداری از اسناد و برگ های شرکت جلوگیری میکند.

به این نکته توجه کنید رعایت کردن اصول طراحی در ماندگاری برند شما نقش بسزایی دارد، برای طراحی ست اداری شرکت خود بهتر است از مشاوران و کارشناسان با تجربه کمک بگیرد به دلیل اینکه در اینگونه طراحی ها جلوه بصری بسیار حائز اهمیت است.
مجموعه ما یعنی موسسه ثبتی حقوقی شریف در زمینه طراحی و چاپ جعبه، اجزای مختلف ست اداری، بسته بندی محصولات، کارتن، چاپ بسته لمینیتی، هولوگرام و… در حال خدمت رسانی به تمامی مشتریان خود در سراسر کشور میباشند. موسسه شریف با در اختیار داشتن بهترین طراحان توانایی طراحی ست اداری به صورت اختصاصی و کاملا منحصربه‌فرد به وسیله بهترین و پیشرفته ترین دستگاه های چاپ برای شرکت یا سازمان شما ارائه دهد. جهت ارتباط با متخصصان و کارشناسان خبره موسسه شریف می‌توانید از طریق شماره 02188557402 اقدام کنید

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *