مزایای ثبت برند یا علامت تجاری چیست؟

مزایای ثبت برند یا علامت تجاری
 • ۲ بهمن, ۱۴۰۲
 • دیدگاه: 0
 • وبلاگ

امروزه اشخاص بیشتر به اهمیت  برند در عرصه‌ی شغلی خود پی برده اند و تمامی صاحبین کسب و کار واقف هستند که ایجاد اعتماد و اطمینان خاطر در مصرف کنندگان رکن اساسی هر کسب و کار به حساب می‌آید، برند و علامت تجاری عامل مهمی در جهت اعتماد و تعهد روزافزون است. مزایای ثبت علامت تجاری را میتوانید از بهترین وکیل حقوقی در موسسه ثبتی حقوقی ثبت شریف جویا شوید.

 

مزایای ثبت برند

 

 • قانونی شدن

اولین مزیت و شاید مهمترین ویژگی که برند برای شما دارد، این است که با ثبت برند، در مقابل قانون شناخته می‌شوید. منظور از شناخته شدن این است که وقتی شما برند خود را به ثبت برسانید، می توانید از افرادی که از برند شما استفاده می کنند، شکایت کنید و آن ها مجبور به عوض کردن اسم و پرداخت غرامت به شما هستند.

 

با ثبت قانونی برند دیگر شرکت ها و یا تجارت ها دست به تقلید و سوء استفاده از علامت تجاری شما نمی زنند و با خیال راحت می توانید به تجارت بپردازید.

 

 • ایجاد تمایز

ثبت برند علاوه بر شما برای مشتریان شما نیز می تواند بسیار سودمند باشد. آن ها می توانند به راحتی محصول و یا خدمات شما را پیدا و از آن استفاده کنند.

 

همچنین این امر باعث می شود شما هر چه بیشتر به نیاز های مشتری ها دست پیدا کنید و بدانید که بر چه اساسی به سراغ برند شما می آیند و یا چه دلیلی باعث می شود رقیب شما را انتخاب کنند. با افزایش کیفیت و تطبیق آن با خواست مخاطب می توانید سهم بیشتری در بازار پیدا کنید.

 • بازاریابی

امروزه بازاریابی به یکی از رکن های اساسی هر تجارتی تبدیل شده است. اساس کار بازاریابان شناساندن و به شهرت رساندن محصولات یا خدمات است که اصولا این امر بدون برند و لوگو شدنی نیست.

البته برای بازاریابی و به شهرت رساندن یک تجارت، تنها ثبت علامت تجاری کافی نیست بلکه بایدها و نبایدهایی در انتخاب برند مناسب وجود دارد که در صفحه انتخاب نام برند مفصل در مورد آن صحبت کرده ایم.

 • نمایندگی

حق امتیاز یکی دیگر از مواردی است که مشوقی برای ثبت برند به شمار می رود. زمانی که شما برند خود را به ثبت می رسانید، اجازه استفاده برای اشخاص ثالث نیز مهیا می شود. به همین دلیل شما می‌توانید حق امتیاز علامت تجاری خود را به افراد و یا شرکت های دیگر واگذار کنید تا هم به شهرت و اعتبار شما کمک کند و هم یک منبع درآمد مستقلی بدون هزینه ای برای شما باشد.

 • ایجاد دارائی

اگر برندی که انتخاب کرده اید بتواند در بازار ارزش و شهرت پیدا کند، خود برند به تنهایی می تواند یک دارائی ارزشمند به شمار رود. به این منظور که در آینده می توانید برند خود را به فروش برسانید و یا افرادی به نشانه اعتبار از نام آن در تجارت خود استفاده کنند تا برند خودشان شناخته تر شود و می تواند درآمدی مناسب برای شما ایجاد کند.

 • وام و سرمایه

یک برند ثبت شده می تواند اعتباری در مقابل دولت، بانک ها و سرمایه گذاران باشد. گرفتن وام و یا پیدا کردن سرمایه گذار وقتی می تواند برای شما اتفاق بی افتد که برند خود را به ثبت رسانده باشید. ثبت برند باعث می شود که قانون شما را به رسمیت بشناسد و همین امر می تواند به بانک ها و سرمایه گذارها این اطمینان را بدهد که تجارت شما می‌تواند قابل اعتماد و شناخته شده باشد.

 • عدم استفاده دیگران

یکی از مهم ترین مزایای ثبت برند و لوگو برای جلوگیری از سو استفاده ی دیگران نسبت به نام انتخابی صنف فعالیتی شما است.

 • قانونی شدن

یکی دیگر از مسائل حائز اهمیت قانونی شدن نام انتخابی فرد متقاضی است این عنوان بدان معنی است که درمقابل قانون نام برند  نیز شناخته می شود و اجازه استفاده از این نام را از نظر قانونی ندارند.

 • اعتماد مشتری

مهم ترین بخش این مطلب جلب رضایت و اعتماد مشتری با انجام ثبت برند است.

 

 • ارائه آن به سازمان ها و ادارات دولتی مثل سازمان غذا و دارو

 

 • اعتبار

برای دیده شدن یک محصول  و کسب اعتبار در دنیایی که هر ثانیه در حال رشد و توسعه هست تا بتوان کسب و کار را گسترش داد و منحصربفرد شد بعبارتی برند شد

 

مهم ترین موضوعی که  می تواند در ثبت برند ، موثر باشد جلب اعتماد مشتری است و عنوان مهم دیگر این که نام برند شما در مقابل قانون شناخته می شود و باعث کاهش هزینه های دیگر اعم از تبلیغات می شود و به شما کمک میکند تارقبای شما نیز دیگر از نام انتخابی شما استفاده نکنند.

 

در پایان پیشنهاد می ‌شود که درخواست کنندگان قبل از اقدام هرگونه برندسازی با کارشناسان مرتبط ما در این حوزه با سوابق قابل توجه درزمینه مشاوره برند سازی و ثبت شرکت ارتباط حاصل کرده و اطلاعات جامع و کاملی راجهت تنظیم اظهارنامه، علامت‏تجاری ، ثبت شرکت، چگونگی برندینگ، تکمیل فرم ثبت ، فرایند ثبت نام، انواع برندسازی و سایر موارد به دست آورند. کارشناسان با تجربه در ثبت شریف ، آماده ارائه هرگونه خدمات نظیر مشاوره رایگان به متقاضیان عزیز در سراسر ایران هستند.جهت کسب اطلاعات بیشتر در مورد چگونگی تاسیس برند با همکاران ما در ارتباط باشید و بصورت رایگان مشاوره بگیرید.

 

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *