هزینه ثبت برند چقدر است ؟

هزینه ثبت برند چقدر است ؟

ثبت کردن برند به صاحب های محصولات کمک می‌ کند تا خدمات و محصولاتشان را ازسایر محصولات متمایزکنند و با تعیین یک علامت ونام تجاری بتوانند خودشان رابه مشتریانشان معرفی نمایند.

برای مراحل ثبت برند باید از طریق اداره ثبت شرکت‌ ها اقدام کرد و یک اظهار نامه ارایه کرد. برای پرکردن اظهار نامه می‌ توانید به اداره ثبت علائم تجاری مراجعه نمایید و درخواست دهید. علاوه براین میتوانید ازطریق سامانه اینترنتی ثبت علائم تجاری برای ثبت برند اقدام کنید.

 

هزینه ثبت برند شامل چه مواردی میشود ؟

هزینه ثبت برند باتوجه به شرایط محصول یاخدمت شما وهدفی که دارید متفاوت است. اگر تاجری بخواهد ازحروف لاتین استفاده کند بایدحتما کارت بازرگانی داشته باشد که منجر به افزایش هزینه ثبت برند تان میشود. همچنین هزینه ثبت‏ برند براساس تعداد اضافه طبقات بین‌المللی متفاوت است. علاوه براین براساس اینکه مربوط به طبقه حقیقی یاحقوقی باشد متفاوت است. درنهایت یکی دیگر از هزینه‌ های ثبت مربوط به هزینه ثبت اظهارنامه وچاپ دو آگهی درروزنامه رسمی است.

بنابراین شامل ثبت اظهارنامه، دستمزد وکیل، حق الثبت و روزنامه‏ها و واریزی های ‏قانونی.

 

شرایط لازم برای اعتراض به ثبت برند

درزمان ثبت برند افراد میتوانند قبل یابعد ثبت به روند ثبت اعتراض نمایند. امابرای اعتراض به روند ثبت باید شرایطی وجود داشته‏باشد:

  1. شخصی‏ که معترض است باید برند رامتعلق به خودش بداند وبرای آن دلایلی داشته باشد.
  2. برندی که درحال ثبت است مشابه یک برنددیگر درهمان دسته محصول یا خدمت باشدو موجب ایجاد اشتباه برای مشتریان شود.
  3. برای اعتراض نباید بیشتر از ۳۰روز از ثبت برند و چاپ آگهی آن درروزنامه گذشته باشد.

 

هزینه ثبت برند

هزینه ثبت برند برحسب حقوقی یا حقیقی بودن شخص متقاضی ثبت متفاوت ومختلف است و درکنار تمام هزینه ‌ها هزینه چاپ‏آگهی هم وجود دارد که باتوجه به تعداد سطور وکلمات، ابعاد آگهی و سایر علامت‏و سیاه و سفید یا رنگی بودن آن‏متفاوت است. اگر شخص متقاضی ثبت خارجی باشد باید از طریق اداره ثبت علائم اقدام کند و معادل ارزی هزینه‌ های ثبت را طبق نرخ رسمی پرداخت کند.

برای تمدید برند باید هزینه‌ ای پرداخت شود که دقیقا مشابه هزینه ثبت برند جدید است. تنها تفاوت آن دراین است که برای تمدید نیازی به آگهی روزنامه نیست و در نتیجه از این نظریک هزینه از هزینه ‌ها کسر می ‌شود.

برای تمدید برند همان عنوان و برندی که ثبت می ‌کنید را می ‌توانید ۱۰سال بعد پس ازاتمام اعتبار آن مجددا تمدید نمایید. به عبارت دیگر پس از اینکه ۹سال به طور کامل از ثبت برند گذشت، مجددا سیستم اداره ثبت برای شما باز می ‌شود تا بتوانید برندخود را تمدید نمایید. گاهی ممکن است شما دچار نقص مدارک باشید. برای مثال گواهی ۱۰سال قبل را نداشته باشید و یا مدیرعامل تغییر کرده باشد. درچنین شرایطی شما مهلت دارید که قبل از اتمام اعتبار ۱۰ساله برای جمع‌آوری مدارک مورد نیاز اقدام کنید.

در صورتی که به موقع برای تمدید اقدام نکنید مشمول جریمه دیرکرد خواهید شد و درنتیجه هزینه تمدید برند شما افزایش می ‌یابد.

 

مدارک مورد نیاز برای ثبت برند

برای این کار باید کپی شناسنامه و کپی کارت ملی وجواز کسب یا پروانه بهره ‌برداری را ارائه نمایید. ثبت کردن برند در چند مرحله انجام می ‌شود و زمان ثبت برند بسته به شرایط متفاوت است و معمولا بیشتر از سه ماه طول می ‌کشد.

اشخاص حقوقی برای ثبت برند باید مدارک زیررا ارائه کنند:

  • تصویر شناسنامه و کارت ملی مدیر عامل
  • آخرین آگهی تغییرات
  • جواز کسب و یا پروانه بهره‌برداری
  • آگهی تاسیس

 

هزینه ثبت برند بین المللی

اگر تصمیم دارید که برند خود را بین ‌المللی کنید باید در ابتدا این برند را درایران به ثبت برسانید و پس ازآن برای ثبت برند بین‌المللی اقدام کنید.

این کار براساس سیستم مادرید انجام می ‌شود و وکلا می ‌توانند این کار را برای شما انجام بدهند. البته لازم به ذکر است که هزینه ثبت برند بین‏‌المللی یک کار پر هزینه است و به دلیل تغییر در نرخ ارز و مشکلاتی مانند تحریم‌ ها روند آن دشوار تر و پر هزینه ‌تر نیز شده است. اما لازم است بدانید که اگر صاحب یک برند بزرگ هستید و در حوزه بین ‌المللی فعالیت می ‌کنید حتما باید این کار را انجام بدهید و پرداخت هزینه ثبت برند بین ‌المللی در این صورت برای شما ضروری است.

 

استعلام ثبت برند چه اهمیتی دارد ؟

برند شما ممکن است به راحتی ثبت شود اما در برخی موارد این احتمال وجود دارد که شما یک نام یا علامت تکراری انتخاب کرده باشید که دراینصورت درخواست شما احتمالا رد می‌ شود. برای اینکه از بروز مشکلات این چنینی جلوگیری کنید حتما از طریق آدرس http://rrk.ir استعلام بگیرید تا با مشاهده نام برند های ثبت شده از تکراری نبودن برند خود مطلع شوید.

 

سخن آخر

برای تسهیل روند و جلوگیری از هزینه‌ های اضافی خوب است که حتما از مشاوره با کارشناسان ثبت شریف غافل نشوید. روند ثبت می‌ تواند به یک پروسه طولانی و فرساینده تبدیل شود و موجب صرف مبالغ زیادی شود. اما با کمک یک وکیل خبره و باتجربه در این زمینه و دریافت راهنمایی و مشورت می ‌توانید به راحتی برند خود را ثبت کنید و از اتلاف وقت و هزینه جلوگیری کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *